Moderné liečebné protokoly pre Covid-19

V posledných týždňoch sa celá verejná debata boja s Covidom zredukovala prakticky výlučne na dve témy: drakonické obmedzenia osobnej slobody (lockdowny, rúška) a “dobrovoľne povinné” vakcíny.

Voči obom týmto prístupom sa dvíha vlna nevôle zo strany obyvateľstva, proti ktorej vláda obvykle argumentuje tým, že v opačnom prípade sa epidémia masívne rozbehne, skolabujú nemocnice a budú “tisícky” zbytočne mŕtvych, ktoré by inak šlo škrtením ekonomiky a pochybnými vakcínami zachrániť.

Takže som zozbieral informácie k alternatívnemu prístupu riešenia problému – ako zefektívniť liečbu nakazených, aby kvôli nim nekolabovali nemocnice a vládne štatistiky.

Miniobsah

 • Metaštúdia WHO o skutočnej úmrtnosti na Covid
 • Nemecký Moerský model liečby pacientov so závažným priebehom
 • MATH+ a I-MASK+ protokoly využívajúce vitamín D3 a Ivermectin
 • Štatistiky úspešného nasadenia Ivermectínu v rozvojových krajinách
 • Isoprinosine  (doplnené 27.2.2021)

—————————————————————————

Metaštúdia WHO o tom, že skutočná úmrtnosť na Covid je výrazne nižšia, než sú obvyklé oficiálne udávané štatistiky

https://www.hlavnespravy.sk/nova-metastudia-who-o-koronaviruse-udivuje-dokonca-aj-odbornikov-aky-smrtiaci-je-virus-skutocne/2325152

(na základe rýchleho prečítania)

Je to dlhý článok o nejakej kombinovanej metaštúdii zloženej zo 61 štúdií ohľadom úmrtnosti na covid.

Keď sa posladajú do celkových čísel nielen evidované prípady nákazy, ale aj v zásade len náhodne objavené bezpríznakové prípady v rámci regionálnych plošných testov, ukazuje sa, že úmrtnosť je niekde poblíž 0,25 percenta zo všetkých nakazených.

Ešte je tam poznámka o tom, že úmrtnosť z rôznych štátov sveta sa líši a zrejme závisí od viacerých faktorov:

– vysoké čínske čísla môžu súvisieť s agresívnejším kmeňom vírusu, ktorý neskôr mutáciami zdegradoval.

– vyššie čísla z EU súvisia so staršou populáciou, kedy nákaza spôsobuje výraznejšiu úmrtnosť seniorov, zatiaľ čo v rozvojových krajinách s mladou populáciou nákaza prechádza s relatívne miernym priebehom.

Článok ešte spomína, že by bolo vhodné porovnávať počet “zachránených životov” s nákladmi spôsobenými ochrannými opatreniami, napríklad počet samovrážd a rastúca nezamestnanosť…

—————————————————————-

Nemecký lekár vysvetľuje „Predčasná umelá ventilácia je najväčšou chybou v boji proti korone“

https://www.hlavnespravy.sk/prilis-vysoka-umrtnost-na-intubaciu-pneumolog-predcasna-umela-ventilacia-je-najvacsou-chybou-v-boji-proti-korone/2391000

Je tam vysvetľované, že v súčasnosti aplikovaná stratégia čo najrýchlejšieho zavedenia umelej ventilácie u pacientov s vážnym priebehom covidu v skutočnosti masívne navyšuje výslednú úmrtnosť aj záťaž nemocníc.

A vysvetľuje.

…že prax ukázala, že 50% pacientov, ktorí dostanú umelú pľúcnu ventiláciu zomrie. (v new yorku to bolo až 80%)

…že v skutočnosti úmrtia sú v dôsledku devastácie pľúc umelou ventiláciou.

…a to z dôvodu, že do vážne poškodených zapálených pľúc je násilne pumpovaný pod tlakom vzduch so zvýšenou koncentráciou kyslíka a to pôsobí už po 3 dňoch ničivo na pľúca.

…okrem toho situácia umelej pľúcnej ventilácie vyžaduje uvedenie pacienta do umelej kómy, aby mu vôbec bolo možné strčiť trubicu ventilátora do priedušnice. Výsledkom je veľká záťaž na personál oddelenia, pretože tohto pacienta treba kŕmiť, plne obstarávať a navyše rekonvalescencia z použitej umelej ventilácie je výrazne dlhšia, než u iných pacientov.

…umelá sedácia pacienta ohrozuje jeho život, či už v dôsledku problémov s krvným obehom, ochabovaním svalov alebo sedačným delíriom.

…výsledky tejto kliniky, tzv. “Moerský model” sú veľmi dobré. Úmrtnosť na oddelení majú len 5,5% oproti obvyklým 22% na iných nemeckých klinikách.

…namiesto umelej ventilácie sa silne preferuje kyslíková maska po čo najdlhšiu možnú dobu. Plus kombinácia s antibiotikami.

…doba pobytu pacienta na klinike je menej ako polovičná v porovnaní s ostatnými klinikami.

Článok je dôležitý aj z ďalšieho dôvodu.

Ukazuje, že ani u rizikových vekových skupín a veľmi vážnych prípadov nemusí byť úmrtnosť taká, aká je v súčasnosti, ak by sa používala správne zostavená a inteligentná forma liečby.

A teda, že správnym spôsobom liečby týchto najrizikovejších pacientov by sa dala výrazne znížiť celková úmrtnosť na covid (na 1/4 !!!) a odľahčiť vyťaženosť nemocníc na 1/2 až 1/3.

V článku je okrem iného spomenutý aj ďalší praktický tip ako odľahčiť personál nemocnice. Covidoví pacienti sú na oddelení prepojení s lekárskym personálom pomocou videohovorov, takže lekári sa nemusia kvôli každej návšteve pacienta pracne obliekať do skafandrov.

—————————————————————————-

Liečebný MATH+ a I-MASK+ protokol

MATH+ Protokol

Prevencia spočíva v dostatku týchto vitamínov, tu sú odporúčané ich denné dávky:
* Vitamín C aspoň 500 mg a Quercetin 250 mg (zdrojom je aj tmavozelená a farebná zelenina, úplne najviac ho obsahuje žltá paprika a fialová cibuľa)
* B komplex
* Zinok 30-50 mg
* Melatonin (s postupným uvoľňovaním) na noc: na začiatok 0,3 mg a postupne zvýšiť, ak je tolerovaný, na 2 mg
* Vitamín D3 1000-3000 IU

Mierne symptomatickí pacienti (doma):
* Vitamín C aspoň 500 mg a Quercetin 250-500 mg
* Vitamín D3 2000-4000 iu/denne
* B komplex
* Zinok 75-100 mg/denne
* Melatonin 6-10 mg v noci (optimálna dávka nie je známa)
* Aspirin 81-325 mg/denne (pokiaľ nie je kontraindikovaný)

zdroj:

https://www.hlavnespravy.sk/polovica-slovakov-sa-ani-nemoze-dat-zaockovat-proti-covid-19-ake-su-ine-moznosti-prevencie/2379134

https://www.cbreurope.sk/uploads/covid/marik-protokol-SK.pdf (zhustené 2 strany textu)

I-MASK+ Protokol

 

https://www.evms.edu/media/evms_public/departments/internal_medicine/EVMS_Critical_Care_COVID-19_Protocol.pdf (49 strán textu)

———————————————————————————

Rozvojové krajiny radikálne znižujú úmrtnosť na COVID-19 s Ivermectinom. Grafy
https://www.hlavnespravy.sk/rozvojove-krajiny-radikalne-znizuju-umrtnost-na-covid-19-s-tymto-zazracnym-liekom-zaostavame-uz-aj-za-nimi/2394578

(mnoho grafov o tom, že od okamihu, ako začali krajiny/regióny/mestá distribuovať svojim obyvateľom ako profylaxiu ivermectin, v regióne začal klesať počet úmrtí na covid aj výskyt prípadov covidu)

Ivermectin, lék proti vším může výrazně snížit počty obětí covidu, tvrdí britský vědec Andrew Hill z univerzity v Liverpoolu.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/lek-proti-vsim-muze-vyrazne-snizit-pocty-obeti-covidu-tvrdi-britsky-vedec-40346830
“…Antiparazitikum určené například proti vším by mohlo snížit úmrtnost hospitalizovaných pacientů až o 80 procent…”
“…navíc se s jeho pomocí dokázalo tělo koronaviru zbavit rychleji (zhruba do pěti dnů oproti obvyklým deseti)…”
“… je ivermektin schopen za 48 hodin dosáhnout významné redukce virové RNA….”

———————————————————————————–

Záverom:

Čísla z celej Európy ukazujú, že povinné a plošné nosenie rúšok ani rozsiahle mnohomesačné lockdowny v skutočnosti žiaden zásadný efekt v boji s Covidom nemajú. Čísla rastú strmo všade v Európe, *napriek* všetkým rúškovým a lockdownovým opatreniam.

Štatistiky z ČR ukazovali, že v rámci *zaznamenaných* prípadov Covid nákazy prebiehala nákaza u 75-90% ľudí bezpríznakovo. Približne 3-4% ľudí si vyžadovali hospitalizáciu a približne 1% z nich v nemocnici zomrelo. Neoficiálne sa však priznáva, že skutočný počež *nezaznamenaných*, to jest bezpríznakových prípadov Covidu bol v ČR 5x až 10x vyšší než počet pozitívnych testov.

Štatistiky zo Slovenska ukazujú výrazne horšie čísla, naznačujúce zlé fungovanie zdravotníctva. Údajne druhá najvyššia úmrtnosť na svete na covid v nemocniciach. 6,5% covid pozitívnych končí v nemocnici (v čr sú to 3-4%). A 20% covid hospitalizovaných zomiera. (porovnajme to s hodnotou 5,5% v Nemecku). Ťažiskom liečby vážnych prípadov Covidu v SR je stále remdesivir, napriek tomu, že WHO už 3 mesiace upozorňuje, že jeho prínos je veľmi slabý a cena liečby veľmi vysoká. Naopak, použitie Ivermectínu v SR stále nie je povolené a taktiež používanie vitamínu D3 ako významného prvku prevencie je stále mediálne ignorované.

K tomu pridajme celkovo sa zhoršujúci zdravotný stav ľudí v dôsledku nedostatku pohybu (zhoršovanie srdcovo-cievnych problémov, nárast prípadov nadváhy), v dôsledku nedostatku pobytu na čerstvom vzduchu (zákaz vychádzania z domu, povinnosť nosenia rúšok všade), v dôsledku nedostatku slnečného svetla (zákaz vychádzania z domu, mediálne strašenie, nedostatok vitamínu D3), v dôsledku stresu (mediálne živený strach z covidu, strach o zamestnanie, strach z budúcnosti, bankroty živnostníkov, strest zo znemožneného kontaktu s rodinou) atď… Nie za všetky problémy môže samotný Covid!

 

Doplnené 27.2.201

Isoprinosine

Isoprinosine je protivírusový liek, ktorého základným spôsobom účinku je stimulácia prvej línie bunečnej imunity obrany proti vírusovej infekcii, vďaka čomu je nástup priebehu covidového ochorenia pomalší a celkovo miernejší. V Čechách propaguje liečbu Isoprinosinom český imunológ Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc.

Aby mal Isoprinosin zmysluplný účinok, musí byť nasadený čo najskôr v úvodných fázach ochorenia, pretože neskôr už jeho nasadenie nemá efekt.

Základné informácie k dávkovaniu a podmienkam nasadenia na úvodnú liečbu Covidu, resp. ako prevencia u zdravotníkov a osôb v infekčnom prostredí je tu (dávkovanie je popísané na str. 6)

https://www.orthodont-cz.cz/data/files/Isoprinosine-informace%20pro%20zdravotn%C3%ADky.pdf

Isoprinosine môže poslúžiť ako núdzová pomoc, ak vlády budú ďalej pokračovať v blokáde nákupov Ivermectínu. Isoprinosine sa dá získať z poľských online lekární, predáva sa pod obchodnými názvami Gnoprinosine a Neosine .

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

5 Responses to Moderné liečebné protokoly pre Covid-19

 1. Taňa says:

  Nevyhovuje mi tento typ písma na wordpressu! Oči sa mi idú ulietať Preto sem nechodím, iba teraz, naletela som na link.

  Like

  • diskuter says:

   to je problém… free verzia wordpressu mi neumožňuje editovať fonty a vzhľad témy… tiež by som uvítal iné písmo, ale zmeniť to nie je ani trochu jednoduché…

   maximálne môžem poradiť skopírovať text do wordu a tam si to upraviť do písma, aké človeku vyhovuje..

   navyše, alternatívne fonty, ktoré som v minulosti na blogu skúšal, neboli na tom s čitateľnosťou o nič lepšie. Zrejme je to nie úplne vyhovujúca zobrazovacia téma, ale nie som taký expert, aby som to dokázal upraviť do vzhľadu, aký majú profesionálne weby.

   Like

 2. Lekno says:

  Ak chcete odhalit idiota, ci skodnu, staci vediet:
  – virus neexistuje (hiv,h1n5,covid,sars, vtacia/prasacia chripka, tzv.chripka,…);
  – vsetky vakciny su toxicke a nevznikly za ucelom vylepsenia zdravia;
  – spatna inhalacia co2, nedostatocne dychanie, sposubuje zdravotne potiaze prekyselovanim;
  – chlad je alkalizator, telo potrebuje rovnovazne;
  – rakovinovy, imunologicky, dermatologicky, psy ho,…. MUDr priemysel su zalozene na lzi;

  PH. konzumaciou varenych,zivocisnych vyrobkov, sa ludska civilizacia okyseluje. nachladnutie/chripka je prejavom detoxikacie tela;
  – imunita je v zdravom cisteni lymfy oblickami, fungujuce nadoblicky, endocryno.
  resp fungovat ma.: zazivanie, absorbcia,vyuzitie,eliminacia,detoxikacia
  – energie je nekonecno aj technologie, viz. fyzik Harramein

  hladajte, citajte, overujte, osobnostiam/ikonam neverte, iba vy mate zodpovednost za seba a svoje okolie…

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s