Krátke vyjadrenie k téme “zlodejov nickov” vo webových diskusiách

Vzhľadom na to, že sa v poslednej dobe hromadia prípady, kedy sa cudzie osoby angažujú v diskusii na Hlavných správach pod mojím nickom, chcem všetkých prípadných čitateľov týmto upozorniť, že v žiadnej diskusii už nick “diskuter” nepoužívam.

Všetky komentáre na Hlavných správach ako aj inde, ktoré sú v posledných mesiacoch podpísané menami ako “diskuter”, “diskuter123” a podobne, sú písané inými osobami.

Diskusný systém disqus, ktorý používajú HSP a iné weby, umožňuje založenie nekonečného počtu účtov s rovnakým menom. Nie je v mojich silách zabrániť existencii falošných účtov. Z toho dôvodu som začal používať iné meno, ktoré nepriťahuje toľkú pozornosť trollov a zlodejov nickov.

Malé vysvetlenie ku kontextu.

Meno “diskuter” som si pred 5 rokmi zvolil vyslovene narýchlo, keď som opúšťal cenzúrou morené diskusie na mainstreamových weboch. Nepredpokladal som, že by som s týmto nickom fungoval dlhšiu dobu. Prvotným účelom tohto webu bola snaha obísť cenzúru diskusií na mainstreamových weboch, ktoré mali automatické filtre a black-listy na všetky zaujímavé alternatívne weby. Pokiaľ som chcel nejakým spôsobom podstrčiť do diskusie linky na “zakázané weby”, musel som to robiť cez môj novo založený web, ktorý bol pre cenzorov v tej dobe dostatočne neznámy na to, aby ho cielene blokovali. Ďalším účelom bolo obídenie maximálneho počtu povolených webových odkazov v mnohých diskusiách (niekde max. 5 linkov, inde max. 1 link), resp. obchádzanie maximálnej povolenej dĺžky príspevku. Preto moje prvé blogy vznikali viac-menej ako zberné stránky linkov na zaujímavé externé články.

Nemal som pôvodne žiadne veľké očakávania, že by som tento web prevádzkoval dlhodobejšie a preto som si ani nelámal príliš hlavu s výberom jeho názvu. Medzičasom by som určite vymyslel lepší názov, ale zotrvačnosť už zostáva a tak musím pokračovať v jeho pôvodnom názve, ktorý láka k náhodným kolíziam mien v diskusiách a taktiež v poslednej dobe priťahuje provokatérov, ktorí sa ho snažia poškodzovať kradnutím nickov a falošnými komentármi v diskusiách.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

1 Response to Krátke vyjadrenie k téme “zlodejov nickov” vo webových diskusiách

  1. Puzzler says:

    Preto si daj nick “tliacháč” – to nikto nemá….lol

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s