Epidémia neplodnosti 8. Bisfenol A, Bisfenol S

Pred pár mesiacmi vyšla na Idnes séria 2 článkov o téme veľmi nebezpečnej chemikálie  Bisfenol A, ktorá je používaná pri výrobe plastov a v súčasnosti prítomná vo výrobkoch všade okolo nás.

Kto má čas, doporučujem prečítať originálne články:

Nasleduje zostručnené zhrnutie informácií z článkov:

——————————————————

Hormonální hrozba v peněžence. Bisfenol proniká do těla i z účtenek

https://technet.idnes.cz/bpa-bisfenol-a-uctenka-termopapir-bps-dwn-/veda.aspx?c=A171103_151058_veda_mla

…Bisfenol A je veľmi dôležitá surovina pri výrobe tvrdých mechanicky odolných plastov: tvrdé plastové fľaše, kuchynské potreby, nábytok, športové vybavenie, CD, DVD

…taktiež sa plasty s ním nachádzajú ako obaly na potraviny a tiež v plechovkách zvnútra potiahnutých plastovou fóliou (!)

…je veľmi škodlivý, funguje ako endokrinný disruptor, poškodzuje imunitu, pečeň, obličky, plod v tehotenstve, zvyšuje riziko rakoviny pŕs.

…článok popisuje výskum, ktorý zistil, že najvýznamnejší zdroj bisfenolu A sú prekvapito účtenky tlačené na termopapier. Stačí pár sekúnd dotyku a bisfenol A sa z účtenky dostáva do pokožky a odtiaľ ďalej do tela. Dezifnekčné prostriedky paradoxne urýchľujú vstrebávanie bisfenulu z účteniek do pokožky. Čiastočne pomáha omytie rúk vodou, ale z praktického pohľadu to nie je príliš použiteľné riešenie.

…najviac ohrozené sú pokladníčky, ktoré s termoúčtenkami pracujú nepretržite celý deň a dlhé mesiace/roky

…termopapier sa používa vo veľkom množstve oblastí: autobusové lístky, vstupenky, samolepiace štítky, faxový papier, potvrdenky z automatov.

…najnovší trend je, že firmy pod tlakom znepokojenia verejnosti začali nahrádzať Bisfenol A jeho chemicky podobnou verziou Bisfenol S, ktorý je fakticky rovnako škodlivý, ale umožňuje firmám dávať na etiketu hrdo značku “BPA free”.

———————————–

Z bláta do louže. Bisfenol A se někdy nahrazuje jiným jedem

https://technet.idnes.cz/bisfenol-a-kuze-pronikani-do-tela-uctenky-f1a-/veda.aspx?c=A171103_153301_veda_mla

…článok je kratší, ale omnoho drsnejší, s mnohými pasážami, kde človeka napadalo spontánne OMG!

…oplatí sa prečítať celý, v článku je mnoho odkazov na odborné zdroje.

…základná pointa článku je, že výrobcovia pod tlakom verejnej mienky začali nahradzovať Bisfenol A jeho alternatívou Bisfenol S, ktorý je však rovnako alebo dokonca ešte viac škodlivý, než pôvodný BPA.

…v úvode článku píšu, že BPA sa nachádza v plastových výstelkách plechoviek pre konzervy a nápoje, kde je v dnešnej dobe nenahraditeľný a bez jeho použitia nie je možné tieto výstelkové fólie lacno vyrábať.

…dokonca aj pitie studených nápojov z fliaš obsahujúcich Bisfenol A dramaticky zvyšuje jeho výskyt v tele.

…bisfenoly sú nielen v jedle a nápojoch, ale nachádzajú sa aj v prachu vo vzduchu a dostávajú sa do tela dotykom (dotyk s termoúčtenkami, dotyk s plastovými predmetmi)

…veľký výskyt BPA (resp. BPS) je v termopapieri (cestovné lístky, účtenky, vstupenky), ale prekvapivo sa nachádza aj v mnohých bankovách (!) http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/es300876n . Taktiež je v “ekologickom” recyklovanom papieri.

…funguje ako hormonálny disruptor, ktorý imituje ľudské hormóny a tak pôsobí veľké škody už pri stopových koncentráciach. Vyslovene katastrofický je synergický efekt na plodnosť v kombinácii s ďalšími škodlivinami, napríklad s čistiacim prostriedkom Triclozan http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0890623812003024 .

…článok potom pokračuje vymenovávaním ničivých zdravotných účinkov Bisfenolu S:

– znižuje produkciu testosterónu https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0015028214023516
– dokáže narušiť vývoj rýb http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0166445X14000137
– má negatívny dopad na tvorbu spermií http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0045653516302983
– veľmi vážne poškodzuje vajíčka cicavcov https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5428703/ . I vo veľmi nízkych koncentráciach (nižších, než boli namerané v telách Japoncov) spôsobuje tak veľké dedičné poškodenia vajíčok, že z nich po oplodnení vôbec nevzniknú životaschopné embryá. (moja poznámka: že by ďalšie vysvetlenie záhady katastrofálne nízkej pôrodnosti Japoncov???)

…článok znovu zdôrazňuje, že kontaminácii BPA/BPS čelia vo veľkej miere hlavne pokladníčky v hypermarketoch (účtenky, bankovky) a že by bolo žiadúce pre ne zaviesť nejaké ochranné prostriedky, napríklad nosenie nitrilových rukavíc.

…záverečná podkapitola sa nesie v znamení povzdychu, že je dlhodobou bežnou praxou, že na trh sa pustí nepreskúmaná chemikália a sťahuje sa z trhu, až keď sa jednoznačne preukážu jej škodlivé účinky. Zároveň autor poznamenáva, že to nie je prvý raz, kedy náhrada nejakej škodlivej chemikálie je ešte jedovatejšia, než jej pôvodná verzia.

—————————————————————

Moje poznámky na záver:

– je veľmi znepokojujúce, s akým odhodlaním tlačia firmy Bisfenol A na trh do prakticky všetkých priemyselných oblastí použitia (s veľkým dôrazom na obaly potravín), hoci už dávno sú indície, že BPA je mimoriadne škodlivý z pohľadu plodnosti. V USA sa ešte donedávna predávali kojenecké fľaše s obsahom BPA a až po veľmi silnom nátlaku verejnosti bol BPA z kojeneckých fliaš odstránený, ale stále sa smie používať vo všetkých ostatných obaloch potravín.

– dôsledky BPA sú ničivé na plodnosť a tiež je podozrivý ako faktor pre vznik homosexuality, pokiaľ sú mu ľudia vystavení v detstve.

– na výrobu tvrdých plastov sa používa Bisfenol A, na výrobu mäkkých plastov sa používajú zmäkčovače, tzv. ftaláty. Obe tieto látky majú negatívny dopad na plodnosť a obe sú podozrivé z vplyvu na sexuálnu orientáciu (ftaláty imitujú ženské hormóny a spôsobujú zženšťovanie dospelých mužov). Plasty s týmito látkami sa nachádzajú doslova na každom kroku okolo nás.

– je známe, že globalisti sú posadnutí myšlienkou redukcie svetovej populácie o 90%. Úmyselné pretláčanie na trh produktov, o ktorých sú vážne indície o ich reprodukčnej škodlivosti, naznačuje, že globalisti sú odhodlaní urobiť čokoľvek, aby ich plán redukcie svetovej populácie ďalej pokračoval.

———–

Súvisiace články:

Epidémia neplodnosti. Čo nám média nepovedia:

1. Kapitola – endokrinné disruptory v plastoch, pesticídoch, čistiacich prostriedkoch, elektronike, fast-foodoch a priemyselných odpadoch.
https://diskuter.wordpress.com/2014/12/19/epidemia-neplodnosti-co-nam-media-nepovedia/

2. Kapitola – hormonálna antikoncepcia, sterilizačné vakcíny, kontaminovaná pitná voda
https://diskuter.wordpress.com/2015/03/12/epidemia-neplodnosti-ii-dalsie-faktory/

3. Kapitola – spoločenské faktory, promiskuita, rozvodovosť, záhadná strata záujmu o sex
https://diskuter.wordpress.com/2015/11/22/epidemia-neplodnosti-iii-dalsie-dokazy-o-zamernom-umysle/

4. Kapitola – GMO potraviny spôsobujú neplodnosť
https://diskuter.wordpress.com/2015/12/06/epidemia-neplodnosti-iv-gmo-potraviny/

5. Kapitola – perspektívy do budúcnosti. Pokiaľ sa nezmení súčasný trend, niekedy okolo roku 2060 sa narodia posledné deti.
https://diskuter.wordpress.com/2016/01/29/epidemia-neplodnosti-v-trendy-do-buducnosti/

6. Kapitola – genocídne plány elít proti ľudstvu. Prehľad najrôznejších uniknutých plánov depopulácie planéty, dokazujúcich, že pokles pôrodnosti vôbec nemusí byť náhoda.
https://diskuter.wordpress.com/2016/02/26/epidemia-neplodnosti-vi-genocidne-plany-svetovej-elity-proti-ludstvu/

7. Kapitola – kariéra vs. materstvo. Systém a média tlačia na ženy, aby sa vzdali materstva ako čohosi podradného a obetovali svoje plodné roky otročeniu pre korporácie
https://diskuter.wordpress.com/2016/06/04/epidemia-neplodnosti-vii-kariera-verzus-materstvo/

 

 

This entry was posted in Epidémia neplodnosti. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s