Kniha o chemtrails. Kapitola 2: Eastlundov patent pre HAARP z roku 1987

(…zatiaľ iba veľmi stručne, možno to neskôr rozšírim …)

Kapitola je veľmi technická a plná vysoko špecializovaných pojmov z elektromagnetickej vlnovej fyziky.

Autorka popisuje niektoré najzaujímavejšie pasáže z tzv. HAARP patentu.

Základom je Patent #4,686,605 “Method and Apparatus For Altering a Region In the Earth’s Atmosphere, Ionosphere and/or Magnetosphere”.

Patent bol podaný fyzikom Bernardom Eastlundom v roku 1987.

V tejto chvíli je text na mňa príliš odborný, takže iba stručné poznámky:

…spomína sa tam, ako sa pomocou rádiových a radarových vĺn pomocou elektrónovej cyklotrónovej rezonancie ionizujú molekuly atmosféry.

…popisuje sa tam návrh rozprašovať do magnetosféry obrovské mraky bária, aby jeho fotoionizácia zvýšila hustotu iónov v celej atmosfére, ktoré by sa ďalej využívali

…popisujú princípy, ako funguje cyklotrónová rezonancia a jej interakcia so zemským magnetickým poľom.

…je tam zmienka, že pomocou veľmi slabých elektromagnetických polí je možné dosiahnuť obrovské biologické efekty, napríklad ak sa vyladí rezonančná frekvencia na ovplyvňovanie atómov sodíka, vápnika, draslíka a lítia. (To jest, že pomocou týchto vĺn je možné narušovať dôležité metabolické procesy ľudí a urobiť ich chorými, alebo ich zabiť)

…je tam spomínané, že elektromag. pole Zeme je slabé a biopole organizmov ešte slabšie a živé organizmy preto nie sú adaptované na život v prostredí zahltenom elektromagnetickým žiarením: dráty elektrického vedenia, mobilné vysielače, wifi a to do toho neráta HAARPové elektrónovo cyklotrónové rezonančné ohrievacie schopnosti, ktoré operujú vo veľmi nízkych frekvenciách.

…spomína sa tam, že biologické frekvencie sa nachádzajú práve v ELF vlnovom rozsahu (1-100 Hz). Vyššie frekvencie dokážu organizmy čiastočne demodulovať, ale ELF vlny môžu predstavovať pre živý organizmus zásadný problém

…spomínajú špecifickú vlastnosť HAARP vĺn. Vo frekvencii 0,1-100 cyklov za sekundu sa aj veľmi slabé elektromag. vlny odrážajú od ionosféry a môžu tak prejsť po celej planéte bez výraznejšej straty energie (moja poznámka: toto je myslím definícia vlastností tzv. skalárnych vĺn)

…Carnicom upozorňuje, že HAARP žiarenie sa približuje k 5. harmonickej rezonancii s atómami draslíka, čo môže mať závažné dopady na biologické funkcie živých organizmov.

…Carnicom dokonca naznačuje, že to môže byť zámer a že účelom HAARPu je vplývať na zdravie miliónov ľudí po celej planéte.

…HAARP údajne produkuje umelé ELF vlny na frekvencii 4 Hz.

…ELF vlny majú špecifickú biologickú vlastnosť. V štandardnej fyzike platí, že čím kratšia frekvencia, tým väčšia energia nesená vlnou. Z ohľadu biológie ale platí, že čím dlhšia je frekvencia, tým väčší zdravotný vplyv môže mať na organizmus.

…atď.

…atď.

…atď.

…je tam zmienka o magnetohydrodynamických efektoch ionizovanej atmosféry v reakcii so zemským magnetickým poľom. (to som moc nepochopil)

…ďalej sa v kapitole píše, že ideálne miesto na najvyššiu efektivitu HAARP vysielačov sú regióny za polárnym kruhom. Preto aj bolo prvé zariadenie postavené na Aljaške.

…spomínajú schopnosti zariadenia:
– rušenie vysielania satelitov
– narušovanie komunikačných trás na Zemi a to na veľmi rozsiahlych plochách planéty

…ďalej je (str. 71) spomínaná technológia umelých ionosférických zrkadiel (artifical ionospheric mirrors), ktoré umožňujú smerovanie radarových vĺn za horizont

…záver kapitoly vymenováva niektoré z možností, ktoré zariadenie HAARP podľa patentu umožňuje:

– zdvihnutie atmosféry do neočakávane veľkých výšok, čo má spôsobiť neočakávaný brzdný tlak na balistické rakety a ich odklonenie alebo zničenie

– globálne zmeny počasia pomocou zmenu smerov atmosférického prúdenia. Z atmosférických častíc sa majú dať vytvárať štruktúry, ktoré by fungovali ako šošovka lupy alebo zaostrovacie zariadenie

– “pozitívne environmentálne zmeny” prostredníctvom zmien chemického zloženia atmosféry (štiepenie nežiadúcich molekúl plynov, vytváranie iných molekúl)

– simulovanie efektov elektromagnetického pulzu

– deformovanie zemského magnetického poľa za účelom ochrany pred efektmi elektromagnetického pulzu

.

HAARP Patenty (str. 73)
=============

Krátka kapitola, ktorá vymenováva ďalšie súvisiace patenty, dokopy asi 20 patentov

.

Bernard J. Eastlund Patent # 4 686 605
======================================

Potom nasleduje cca 20 strán xerokópií originálneho textu Eastlundovho patentu. Toto je text len pre profesionálnych odborníkov, bežný človek si pri ňom ani neškrtne….

.

Spracované podľa zdroja: Elana Freeland: Chemtrails, HAARP, and the Full Spectrum Dominance of Planet Earth. Feral House, 2014. Kapitola 2 – Deconstructing Eastlund’s 1987 Patent for HAARP

Limitovaný online náhľad kapitoly na google books: Kapitola 2

PNG náhľad kapitoly: Kapitola 2 (PNG, 9 MB)

Všetky články súvisiace s recenziou knihy:

https://diskuter.wordpress.com/category/elana-freeland-kniha-o-chemtrails/

 

Advertisements
This entry was posted in Elana Freeland - Kniha o chemtrails. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s