Imigranti a situácia v Taliansku – 2.časť

Predošlé články tu: 1.časť

——-

Italské referendum za dveřmi: Eurohujerská vláda, která neprošla volbami, to má nahnuté. Skončí Renzi jako Cameron? Rozzáří se nad Římem Pět hvězd?

(tento článok sem dávam celý neskrátený, pretože dobre vysvetľuje politickú situáciu v Taliansku)

18. 08. 2016 v 07:30

Brusel čeká neklidný podzim. Nejprve opakované prezidentské volby v Rakousku. V případě vítězství kandidáta Svobodných Norberta Hofera, který v květnových volbách patrně přišel o vítězství kvůli volebním podvodům establishmentu, se opět citelným způsobem změní poměr sil v Evropě.

Ve stejný den, tedy 2. října, následuje maďarské referendum. Maďaři budou hlasovat o odmítnutí kvót pro imigranty a je pravděpodobné, že i maďarské odmítnutí imigrantů povzbudí racionální euroskeptické síly v rozpadající se Evropské unii.

Renzi jako Cameron

Vedení EU, které se stále ještě nevzpamatovalo z brexitového šoku, čeká na podzim ovšem ještě další nepříjemnost. Italský ústavní soud minulý týden rozhodl, že se v říjnu uskuteční referendum o změně ústavy, a tím i zjednodušení volebního systému v Itálii. Za normálních podmínek by šlo spíše o „technikálii“, která by neměla mít na politický provoz v Římě zásadnější vliv. Problém je ovšem v tom, že současný italský eurohujerský premiér Matteo Renzi udělal stejnou chybu jako David Cameron: spojil s výsledkem referenda svůj další politický osud.

Z hlasování o zjednodušení volebního systému je tedy náhle referendum o existenci současné značně neoblíbené socialistické vlády, která se dostala v únoru 2014 k moci nedemokratickým způsobem – bez řádných voleb. Renzi se stal premiérem po vnitrostranickém puči, a země má tedy již více než dva roky premiéra, který neprošel volbami. Renzi, oddaný stoupenec Bruselu a fanatický vítač migrantů, jenž otevřel migrantské invazi brány země dokořán, patří k nejméně oblíbeným politikům v italské historii. Není proto divu, že v Bruselu vyvolává možnost pádu Renziho vlády značné obavy.

Signál do Francie?

Jak ukázaly červnové komunální volby, nejsilnější stranou, která získává stále větší popularitu, je euroskeptické Hnutí pěti hvězd. To by Renziho Demokratickou stranu v případných předčasných volbách, které by zřejmě následovaly, kdyby byl Renzi v referendu poražen, nejspíše rozdrtilo. Tak jako v Římě, kde komunální volby vyhrála kandidátka z Hnutí pěti hvězd Virginia Raggiová, která se stala starostkou italské metropole. Když k tomu připočítáme úspěchy v dalších velkých městech, kde uspěli buď zástupci Hnutí pěti hvězd komika Beppe Grilla či radikální národovci z Ligy severu, nevypadá pro Renziho (ani pro Brusel) situace před říjnovým referendem příliš růžově.

Je tedy docela pravděpodobné, že Renzi bude následovat Davida Camerona a Itálie změní v následných předčasných volbách zásadním způsobem kurz. To by samozřejmě podpořilo před červnovými francouzskými prezidentskými volbami i kandidátku Národní fronty Marine Le Penovou, která už teď podle většiny průzkumů vítězí. Její příchod do Elysejského paláce by nejspíše znamenal definitivní tečku za projektem Evropské unie v podobě, jak ji dosud známe.

Stále více nervózní loutky

Renzi si dosud stejně jako Cameron před hlasováním nepřipouští, že by plebiscit mohl znamenat jeho politický konec. “Referendum je obrovské rozcestí mezi těmi, kteří řeknou budoucnosti ano, a těmi, kteří pořád na vše říkají ne,“ opakuje prázdnou mantru Renzi. Změna by podle něho měla oslabit moc italského Senátu a urychlit projednávání zákonů, aby se mohly pružněji přizpůsobovat evropské migrační agendě. To by dopomohlo Renzimu k snadnějšímu vládnutí a ještě důslednějšímu prosazování bruselských direktiv.

Je až tragikomické, s jakou vervou se evropští vládci a jejich loutky, jakou je i Renzi (nebo jeho velký přítel ze Socialistické internacionály Bohuslav Sobotka), snaží prosadit utažení řemenů bez ohledu na fakt, že drtivá většina občanů sebevražedný kurz EU již velmi aktivně odmítá.

Migrační krize v současné době doslova válcuje celou Itálii. Většina starostů z malých i velkých měst na jihu i na severu volá o pomoc a varuje před blížící se katastrofou. Nezvladatelná kriminalita, která migrační tsunami provází, stejně jako kolabující sociální systém, jsou mementem.

To ovšem není jediný problém, do kterého zemi Renziho „reformní“ socialisté uvrhli. Stále dramatičtější je i hospodářská situace země. Italská ekonomika, nominálně třetí nejsilnější v eurozóně, zažívá vleklou krizi bankovního sektoru a trpí astronomickým státním dluhem, který je při zhruba 133 procentech hrubého domácího produktu druhý nejvyšší v eurozóně hned po Řecku.

Euro stahuje italskou ekonomiku po vodu

Italské banky se kvůli tomu dostaly pod obrovský tlak. Firemní dlužníci se dostávají do potíží a jejich schopnost splácet dluhy klesá. Banky tak tíží obří břemeno nesplácených úvěrů a budou zřejmě potřebovat významné kapitálové injekce. To ale komplikuje fakt, že se jejich akcie letos propadly o zhruba 50 procent. Tyto černé scénáře představil minulý měsíc Mezinárodní měnový fond. MMF upozornil také na rizika dalšího ekonomického propadu země. Mezi ně fond zařadil problémy spojené s odchodem Británie z EU, migrační vlnu a nepříznivý vývoj ve světovém obchodě.

Podle Babišova poradce, ekonoma Aleše Michla, je ovšem situace italské ekonomiky ještě mnohem dramatičtější než připouští MMF. Jediným účinným řešením je podle něho faktické znárodnění bank a odchod země z eurozóny. „Pokud bude stát váhat, mohou se banky rozložit a zabrzdí to ekonomiku,“ varuje ekonom. Itálie je podle něj stále asi osm procent pod úrovní, na níž byla před začátkem krize v roce 2008. „Za šestnáct let se vlastně nikam neposunula, velký problém je nezaměstnanost,“upozornil v České televizi před nedávnem Michl.

Není divu, že v této situaci se o italském referendu u nás příliš nemluví. O to více se o něm zřejmě mluví v Bruselu.

Nemají to soudruzi lehké. Každé volby či referendum jsou díky otevřeným migračním stavidlům, ale i práci nezávislých webů, jejich noční můrou, neboť kromě bruselských vládců také establishmenty v jednotlivých provinciích Čtvrté říše cítí, že se hraje bezprostředně o jejich bytí a nebytí.

Mimochodem – i u nás budou v říjnu volby.

http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=77144 , http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2621-italske-referendum-za-dvermi-eurohujerska-vlada-ktera-neprosla-volbami-to-ma-nahnute-skonci-renzi-jako-cameron-rozzari-se-nad-rimem-pet-hvezd-euro-rdousi-italskou-ekonomiku-take-nase-volby-se-blizi.htm

——————————

21.8.2016

Video: Alláhu Akbar! Evropa je naše! Řvou imigranti na evropském pobřeží

Největší nápor migrantů momentálně zažívá Itálie. Vůbec největší podíl uprchlíků tvoří obyvatelé Nigérie a Eritreje. K italskému pobřeží se za sedm měsíců letošního roku dostalo asi 95.000 migrantů, což je “v souladu se situací v loňském roce”, uvedl Frontex.

Na YouTube bylo zveřejněno video, jehož autor tvrdí: “Mainstreamová média neustále vykreslují zoufalou situaci ve Středomoří, kdy jsou zachraňovány syrské ženy a děti. Skutečnost je ale jiná. Nelegálními přistěhovalci jsou většinou muži, Afričané a spolehlivě muslimové. Na záběrech získaných na Facebooku je vidět takzvaný uprchlík, který je ve člunu s dalšími mladými silnými muslimskými muži, který zvedá ruku a křičí “Allahu Akbar”…”

https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=594987697347840&id=152417991604815 , http://www.securitymagazin.cz/zpravy/video-allahu-akbar-evropa-je-nase-rvou-imigranti-na-evropskem-pobrezi-1404052306.html

——————————-

Taliansko zasiahlo v noci silné zemetrasenie, hlásia najmenej 21 mŕtvych, množstvo ľudí je uviaznutých pod troskami

Rím 24. augusta 2016

Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,2 zasiahlo dnes v noci strednú časť Talianska, s epicentrom južne od mesta Perugia.

“Cesty vedúce do mesta aj z neho sú odrezané. Polovica mesta zmizla. Pod sutinami sa nachádzajú ľudia. Došlo i k zosuvom pôdy, hrozí zrútenie mosta,” uviedol starosta uvedeného mesta Sergio Perozzi, ktorého cituje stanica BBC. Talianske orgány civilnej ochrany označili zemetrasenie za “vážne”.

http://www.hlavnespravy.sk/centralnu-cast-talianska-zasiahlo-zemetrasenie-s-magnitudou-62/823385

V Taliansku počet obetí zemetrasenia stúpol na 247

Amatrice 25. augusta 2016

http://www.hlavnespravy.sk/pocet-obeti-zemetrasenia-v-strednom-taliansku-stupol-na-159-oznamili-urady/823950

——————————
U Sicílie zachránili 1100 migrantů z Afriky

29.8.16 Itálie:

U pobřeží Sicílie bylo v neděli při jedenácti operacích zachráněno na 1100 migrantů, kteří se snažili dostat z Afriky do Evropy.

Migranti se plavili na osmi gumových člunech a jedné větší lodi, uvedla pobřežní stráž. Národnost běženců ale nespecifikovala.

Do Itálie připlouvají přes Středozemní moře v posledních letech ze severu Afriky tisíce běženců. Od začátku letošního roku se jich do Itálie touto cestou podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) dostalo přes 105 000. Sedmdesát procent z nich tvořili muži a 16 procent děti.

Komentár editora: Mě na tom děsí ta úpornost, se kterou páchá Evropa sebevraždu. Bez ohledu na teror, prokázanou nenávist příchozích, aroganci, bezohlednost, zločinnost, nepřízpusobivost a nezaměstnatelnost, vozí doslova denně tisíce dalších černých opic do Evropy. To samozřejmě není náhoda, ani omyl, ani nepochopení, to je důkaz, jak mocní jsou loutkaři, když dokážou toto prosadit proti vůli 500 milionů Evropanů.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/13258/, https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/413091-u-sicilie-zachranili-1100-migrantu-z-afriky.html

————————————

Z Libye v jediném dni vyplulo 6500 migrantů

30.8.16 Itálie:

Italské námořnictvo, lodě několika nevládních organizací a další plavidla v pondělí zachránily u libyjského pobřeží zhruba 6500 migrantů plujících do Itálie.

Evropské lodě pomáhaly například pasažérům asi dvou desítek dřevěných člunů, které se dostaly do potíží asi 20 kilometrů od západolibyjského přístavu Sabráta. Podle prvních informací šlo o migranty zejména ze Somálska a Eritreje.

Už v neděli přitom u Sicílie zachránili přes 1100 afrických migrantů, kteří se pokoušeli dostat z Libye do Evropy.

Do Itálie připlouvají přes Středozemní moře v posledních letech ze severu Afriky desetitisíce běženců. Od začátku letošního roku se jich do Itálie touto cestou podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) dostalo přes 105 000. Sedmdesát procent z nich tvořili muži a 16 procent děti.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/13262/ , https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/413206-z-libye-v-jedinem-dni-vyplulo-6500-migrantu.html

—————————

Talianska pobrežná stráž zachránila 6500 migrantov pri pobreží Líbye.

30.august 2016

Migranti sa vydali na cestu v preplnených lodiach, nevhodných pre plavbu na mori, s dostatkom paliva, aby sa dostali k čakajúcim záchrancov.

O záchrane až 6500 migrantov pri pobreží Líbye informovala v pondelok talianska pobrežná stráž. Podľa BBC to označila za jednu z doteraz najväčších záchranných operácií, Migrantov zachránili pri približne 40 separátnych záchranných akciách.

K záchrane došlo 21 kilometrov severne od líbyjského mesta Sabráta. Pomáhali pri nej aj plavidlá európskej pohraničnej agentúry Frontex a organizácií ako Lekári bez hraníc či Proactiva Open Arms.

http://www.teraz.sk/zahranicie/az-6500-migrantov-zachranili-pri-pobre/214843-clanok.html

—————————-

30.8.2016 z diskusie:

V Itálii je dodnes něco kolem 300 tisíc migrantů z černé Afriky(přesná čísla se nezveřejňují).Evropa si neuvědomuje,že tito lidé jsou daleko nebezpečnější než migranti z Blízkého východu.Pokud si někdo vzpomíná na občanské války v černé Africe,tak jistě potvrdí,že tyto války probíhaly v prostředí nesmyslného vraždění civilních obyvatel,což se nedalo jinak nazvat než genocida.Počty civilistů zavražděných ISIL jsou jen nepatrným zlomkem počtu zavražděných civilistů v černé Africe.Pro tyto mladé muže,kteří připlouvají do Itálie má lidský život cenu zlámané grešle.Oproti Blízkému východu je zde ještě rasová odlišnost(semité patří k bílé rase).Navíc jsou ze zemí černé Afriky,kde převažuje muslimské náboženství.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/13258/

———————————

Z 300 afrických migrantů měla cca polovina svrab

2.9.16 Itálie:

V úterý přivezla civilní anglická loď Fast Sentinel 300 afrických migrantů do italského Pozzallo. Kvůli nedostatku místa byli migranti převezeni čtyřmi čluny do Porto Empedocle.

Mezi 300 migranty bylo 38 žen a 68 dětí a mladistvých. 133 migrantů mělo svrab. Migranti pocházeli z Eritreje, Mali, Pobřeží slonoviny a z Guineje.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/13286/

——————————–

Taliani si sami dovážajú imigrantov z blízkosti pobrežia Afriky. A potom svojich “hostí” nanucujú krajinám, ktoré o nich nemajú záujem

Rím 9. septembra 2016

V poslednej dobe ilegálni imigranti využívajú vo väčšej miere Stredozemné more. Je to pre nich veľmi jednoduché, keďže nie je nutné sa dostať až do Talianska. Talianski záchranári  si totiž po migrantov chodia k pobrežiu Lýbie

Včera sme vás informovali o tom ako južanskí politici, na čele s talianskymi podľa slov Jaroslava Pašku uskutočnili na nedávnej konferencii politický lynč Slovenska, lebo odmieta povinné kvóty na prerozdeľovanie imigrantov. Článok TU.

Taliani argumetujú tým, že jednoducho nezvládajú obrovský nápor imigrantov, ktorý sa cez Stredozemné more valí do Talianska. Pravda je však úplne niekde inde. Taliani si totiž sami dovážajú afrických imigrantov z blízkosti pobrežia Líbye.

22 kilometrov od pobrežia Líbye sa odohráva nevídané divadlo. Celé je to ako hra. Migranti vyplávajú oficiálne do Talianska, aj keď tam nikdy doplávať nemôžu. Nemajú na to napríklad dosť paliva. Majú ho však dosť na to, aby sa dostali na hranicu líbyjských výsostných vôd. Tam už na nich čakajú záchrancovia, ktorí slúžia ako vodné taxi do Talianska. Informoval o tom denník idnes.cz.

“Vezmeme vás na pol cesty a zvyšok pôjdete s Európanmi,” hovoria napoly žartom pašeráci migrantov, podľa správy vyšetrovacej komisie britského parlamentu. Súčasťou “predstavenia” je následná správa o zachránených migrantoch utekajúcich pred “vojnami a útlakom”, ako sa mechanicky uvádza.

Faktom je, že sú to v drvivej väčšine ekonomickí imigranti. Podľa OSN z desiatich krajín Afriky, z ktorých pochádzajú títo imigranti, sú len dve, v ktorých skutočné prebieha vojna a útlak režimu.

Taliani preto nemajú žiadne morálne právo žiadať krajiny V4, aby si prerozdelili ich vlastných hostí, ktorých si sami navozili do Talianska. Naskytá sa taktiež otázka či talianski politici nemajú niečo spoločné s pašerákmi imigrantov, keď tak vehementne sa snažia o prerozdeľovanie a nie o zastavenie migračného toku.

http://www.hlavnespravy.sk/taliani-si-sami-dovazaju-imigrantov-z-blizkosti-pobrezia-afriky-a-potom-svojich-hosti-nanucuju-krajinam-ktore-o-nich-nemaju-zaujem/830097

—————
Z migrantů mají v Itálii skvělý byznys

10.9.2016

…v tomto roce přivedl na italské břehy okolo 150 tisíc lidí.

To horší přijde později: jen šestině z nich úřady udělí politický azyl, ostatní by teoreticky měli být vráceni zpět do země, ze které přišli. To je ale v praxi nemožné, protože většina těchto zemí své občany zpět nechce.

Je zde ale i jiný aspekt, o kterém se často nemluví. Roušku nad ním roztrhl Salvatore Buzzi, který se po vypuknutí velkého korupčního skandálu v Římě dostal do vězení. „Na uprchlících se dá vydělat více než na drogách,“ řekl v jednom z odposlechnutých telefonátů.

Točí se milióny

Pomoc běžencům představuje totiž obrovský byznys. Na každého běžence dává italský státní rozpočet 30 až 35 eur denně (810 až 945 korun), nezletilí stojí více, okolo 46 eur (1242 korun). Peníze samozřejmě nejdou do kapsy uprchlíka, nýbrž míří na jejich zaopatření. Letos by to italské daňové poplatníky mělo stát něco přes čtyři miliardy eur (108 mld. korun).

V každém italském okrese prefektura požádá starostu o spolupráci při rozmísťování uprchlíků. Většina starostů se k tomu nestaví nadšeně, a tak prefekt většinou vypíše výběrové řízení, na jehož základě úřady pak běžence umisťují. A do něj se přihlašují určitě ti, kteří chtějí uprchlíkům pomoci, ale často i ti, kteří chtějí vydělat.

O tomto systému novinář Mario Giordano napsal knihu. […] uvádí konkrétní jména, místa i čísla, která pak nikdo nedokázal popřít.

Zmínil se o Paolu di Donatovi (46) z Beneventa v neapolském kraji, který denně inkasuje třicet tisíc eur (810 tisíc korun) za tisíc běženců ve dvanácti zařízeních. Špatně se mu nedaří, protože na rozhovor s Giordanem přijel v novém ferrari.

Téměř zkrachovalé penzióny přežily

Na Sicílii stát vyplácí největšímu sběrnému táboru přibližně 24 tisíc eur denně (648 tisíc korun). Jsou to obrovské peníze, a tak celostátní Agentura pro potírání korupce vedená prokurátorem Raffaelem Cantonem zastavila několik výběrových řízení pro jasné porušení předpisů. Jinak řečeno: z těch 35 eur může jít pěkné procento do vlastní kapsy. Protože při tak obrovských číslech málokdo systematicky kontroluje, kolik se zaplatilo za nákup potravin, odměny personálu apod.

Agentura zjistila například, že v některých horských a přímořských střediscích se do výběrového řízení přihlásili majitelé téměř zkrachovalých hotelů a penziónů, kterým tento příjem umožnil přežít. Bez ohledu na protesty ostatních majitelů turistických zařízení, kteří o příchod lidí s naprosto odlišnými zvyky nestáli. Jenže se občas stalo, že tato někdy delší dobu prázdná zařízení mají neodpovídající hygienický či bezpečnostní systém. Někteří starostové nad tím raději přivřeli oko.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/414038-z-migrantu-maji-v-italii-skvely-byznys.html

——————–

V Taliansku lynčujú televíznu moderátorku pre kríž na krku

Rím 27. septembra 2016

Rozsiahlu diskusiu vyvolala v Taliansku skutočnosť, že moderátorka talianskej verejno-právnej televízie RAI 1 moderovala spravodajskú reláciu s dobre viditeľným krížom na ruženci na krku

Informovali o tom talianske a rakúske médiá. Marinu Nalessovú „obvinili“ – tak napísal napríklad rakúsky denník „Die Presse“ doslova – že zneužila svoje postavenie moderátorky na náboženskú propagandu. „Blondínka“, ako „Die Presse“ zvlášť uviedol, už častejšie vystupovala so symbolmi Ježiša alebo Božej Matky na retiazke na krku.

Diskusie prebiehajú najmä na sociálnych sieťach. Oproti viacerým iným krajinám v Taliansku neexistuje zákon, ktorý by Marine Nalessovej nosenie kresťanských symbolov počas výkonu služby zakazoval.

(môj komentár: V Taliansku sa oficiálne 81% obyvateľov hlási k rímskokatolíckej cirkvi, dokopy asi 83% ku kresťanstvu, zostávajúcich asi 12% sú ateisti a asi 3,7% moslimovia. Otázka: Takže komu z nich tak veľmi prekážal kríž na krku moderátorky???)

http://www.hlavnespravy.sk/v-taliansku-lyncuju-televiznu-moderatorku-pre-kriz-na-krku/837373

———————–

28.septembra 2016

Talianska kampaň podporujúca pôrodnosť čelí obvineniam zo sexizmu a rasizmu

Uplynulý štvrtok bola v Taliansku spustená kampaň s názvom “Fertility Day”. Kampaň, ktorej cieľom má byť zvrátenie takmer najnižšej pôrodnosti na svete, čelí aktuálne obvineniam zo sexizmu, rasizmu a je porovnávaná s vojnovými dobami za čias diktátora Benita Mussoliniho.

[…]

Do kampane sa okrem feministiek obuli aj niektoré talianske médiá. Štyridsaťpäťročná Rebeka kritizujúc kampaň uviedla, že to, čo ženy potrebujú, sú rovnaké príležitosti v zamestnaní, cenovo dostupná starostlivosť o deti a generácia mužov, ktorí pomáhajú v domácnosti a prácu vykonávajú v spravodlivom podiele spolu so ženami.

Niekoľko talianskych médií išlo ešte ďalej. Uviedli totiž, že kampaň s názvom “Fertility Day” zaváňa politikou Benita Mussoliniho, s tým, že ženy majú národnú povinnosť produkovať potomkov. […]

http://www.hlavnespravy.sk/talianska-kampan-podporujuca-porodnost-celi-obvineniam-zo-sexizmu-a-rasizmu/837571

————————–

30.9.2016

Utečenec, ktorý príde do Talianska, je aj naším utečencom. Prezident SR Andrej Kiska to vyhlásil dnes v Ríme po rokovaniach s najvyššími talianskymi ústavnými činiteľmi, prezidentom Sergiom Mattarellom a predsedom Senátu Pietrom Grassom.

http://www.hlavnespravy.sk/kiska-je-nasou-moralnou-povinnostou-mysliet-na-solidaritu-v-europe/838535

——————————-

Posledná aktualizácia: 30.9.2016

Advertisements
This entry was posted in Nemecko a imigračná vlna. Bookmark the permalink.