Sorošove dokumenty 3.časť

V predošlých blogoch 1.časť a 2.časť som zosumarizoval prehľad článkov venujúcich sa nedávnym odhaleniam z úniku 2500 interných dokumentov Sorosovej Open Society Foundation.

Teraz pridám ešte zopár starších článkov, venujúcich sa Sorosovej roli pri farebných revolúciach, či už nedávnych alebo tých z obdobia pred rokom 1989.

——————————————————

30.11.2015

V Rusku boli zakázané dve Sorosove mimovládky – Open Society Foundations a Open Society Institute Asistencia OSI Assistance! Obe totiž predstavujú hrozbu pre základy ústavného systému Ruskej federácie a bezpečnosti štátu

http://politikus.ru/v-rossii/64322-fondy-sorosa-zapretili-v-rossii.html

Rusi zakážu nadácie zviazané s menom George Sorosa

Generálna prokuratúra Ruskej federácie preskúmala činnosť mimovládnych organizácií Open Society Foundation a a OSI Assistance Foundation. Na základe výsledku prieskumu boli vložené na tzv. “vlastenecký stop-list“, čo znamená zákaz ich činnosti v Rusku. Obe nadácie sú známe tým, že ich sponzoruje známy americký filantrop a George Soros.

Predstaviteľka Generálnej prokuratúry Marina Gridneva sa pre agentúru Interfax vyjadrila: “Zistilo sa, že aktivita Open Society Foundations a OSI Assistance Foundation predstavuje hrozbu pre základy ústavného systému Ruskej federácie a bezpečnosť štátu,” povedal Gridneva a to bolo podľa nej dôvodom zaradenia na zoznam..

http://medzicas.sk/rusi-zakazu-nadacie-zviazane-z-menom-george-sorosa/

———————————————————-

marec 2005

Sorosove mimovládky v SR

NADÁCIA OTVORENEJ SPOLOČNOSTI
Open Society Foundation, NOS – OSF
Baštova 5 Weberova 8
81103 Bratislava 08001 Prešov
tel.: 02/5441 4730 tel.: 051/7732 469

Cieľom nadácie je prispieť k vzniku otvorenej, občianskej spoločnosti na Slovensku. Je súčasťou celosvetovej siete nadácií amerického podnikateľa a finančníka Georgea Sorosa.

Riaditeľka: Alena Pániková

V Správnej rade sú: Iveta Radičová, predsedníčka
Grigorij Mesežnikov – podpredseda, Ján Hrubala, Katarína Vajdová

Spolupracovníci: Lajoš Grendel, Rudolf Chmel, Martin Porubjak, Pavel Vilikovský, Peter
Zajac, Šarlota Pufflerová, Oliver Brunovský, Zuzana Wienk

Finančné zdroje k dispozícii 155 mil. Sk
Majetok 90,7mil. Sk
Počet pracovníkov 27

Darcovia:

 • CEE TRUST dal NOS grant 2 milióny USD
 • Open Society Foundation Maďarsko,Švajčiarsko, USA
 • Veľvyslanectvo Spojených štátov amerických
 • Úrad vlády SR
 • National Endowment for Democracy, USA
 • Informačná kancelária Rady Európy
 • Ministerstvo školstva SR

Udelené granty:

 • Nadácia Občan a demokracia 920.000,- Sk
 • Slovenský helsinský výbor 1,150.000,-Sk
 • Vydavateľstvo Kalligram 450.000,- Sk
 • Nadácia Milana Šimečku 1,640.000,-Sk
 • Nadácia Charty 77 1,200.000,-Sk
 • Občianske oko 350.000,- Sk
 • Vzdelávacia nadácia Jana Husa 7,700.000,-Sk
 • Mesa 10 20.000,- Sk
 • Nadácia Pontis 197.000,- Sk
 • Nadácia Pontis na aktivity v Bielorusku 612.000,- Sk
 • Občianske združenie Človek v ohrození 133.000,- Sk

Zdroj: KTO ZA KOHO KOPE II. Súhrnná správa. Marec 2005, resp. archívna kópia pôvodného zdroja zo stránky prop.sk , vrátane funkčných preklikávacích odkazov.

(text je veľmi zaujímavý – popisuje personálnu štruktúru a zdroje financovania 24 veľkých vplyvných slovenských neziskoviek, napríklad IVO (Inštitút pre verejné otázky), Nadácia Ekopolis, Nadácia Pontis, Mesa 10, Nadácia Milana Šimečku, Človek v ohrození, Domino press s.r.o, Konzervatívny inštitút, marketingová agentúra Focus, Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť a mnohé iné.)


28.12.2015

„Filantropické nadácie“ ako forma daňového raja.

“Od chvíle, kdy dostal John D. Rockefeller radu chránit své bohatství před vládním zdaněním vytvořením daně neplatící filantropické nadace v r. 1913, byly tyto základy použity americkými oligarchy k zamaskovávání světových špinavostí pod rouškou „činění dobrodiní pro lidstvo“, známého jako „filantropie“ z lásky k lidstvu. A nejinak je tomu v případě George Sorose, který má pravděpodobně pod palcem více nedaněných nadací, než kdokoliv jiný. Jeho nadace Otevřená společnost je v každé zemi, kde Washington chce dostat „svého člověka“ k veslu, nebo aspoň někoho, kdo ho neumí prokouknout. Hrály klíčovou roli při změně režimu v bývalém Sovětském svazu a ve východní Evropě po r. 1989. Nyní jsou jeho nadace až po uši namočené v prosazování propagandy sloužící agendě americko-britské války ničící stabilitu v Sýrii, stejně jak to bylo učiněno v Libyi před třemi roky, a vytváří tím současnou uprchlickou krizi EU.   […]”

(samotný článok sa primárne venuje sumarizácii dôkazov, že vypuknutie utečeneckej vlny do Európy bolo umelo vyvolané pomocou cielenej kampane a že je podozrenie, že za tým stoja Sorosove nadácie. Článok sumarizuje, že na jednej strane sa v arabských štátoch objavila záplata tweetov, lákajúcich ich do Nemecka, pričom tieto tweety boli v drvivej väčšine odosielané z USA a Veľkej Británie. Zároveň spomína vyjadrenia Sorosa, ktorý vyzýva EU na prijímanie najmenej 1 milióna imigrantov ročne)

http://www.zvedavec.org/komentare/2015/12/6717-soros-taha-za-nitky-na-obou-koncich-syrskeho-uprchlickeho-chaosu.htm

———————————————————–

 Soros ako financovateľ prevratov v roku 1989

13.3.2016

Soros dával od roku 1979  3 miliony dolarů ročně polskému hnutí Solidarita, Chartě 77 v Československu a Andreji Sacharovi v Sovětském svazu (později prohlásil, že volba nového ruského prezidenta Dmitrije Medveděva nebyla svobodná a férová). V roce 1984 otevřel svůj Open Society Institute v Maďarsku a napumpoval do opozice milióny dolarů. Nahlodáním ustavených politických struktur tak pomohl připravit cestu pro kolonizaci východní Evropy globálním kapitálem.

Sorosův „Open Society Fund“ hrál klíčovou roli v rozšiřování „tržní ekonomiky“, která ničila státy, nemluvě o jeho síti institucí, nadací a lidsko-právních nevládních organizacích (NGO).

Modus operandi byl vždy stejný – zničit zemi a její ekonomiku a potom se přesunout ke koupi cenného státního majetku za směšné ceny. …

Soros se nyní pravděpodobně podílí na financování migrační vlny do Evropy. Ve svém šestibodovém plánu navrhuje Evropě mimo jiné přijímat každoročně alepoň 1 milion uprchlíků.

Poznámka editora: Chtěl bych jen doplnit, že Soros zřejmě nejedná ze své vůle. Je výkonnou rukou Rothschildova klanu – ta viditelní špička ledovce. Sorose řídí jiní, ne nezbytně jen Rothschild, jejichž jména ani nemusíme znát.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/12437/ , http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/neskutecna-a-neomezena-moc-george-sorose-muze-soros-za-migracni-krizi-v-evrope.html

————————————————————————

Soros a jeho rola pri farebných revolúciach

(veľmi zaujímavý text, ktorý sa objavil v diskusii na Zvedavcovi)

15.6.2015

George Soros se narodil 12. srpna 1930 v Budapešti v židovské rodině jako György Schwartz

Soros hrál klíčovou roli v asijských krizích 90.let, a „barevných“ revolucích v bývalých sovětských republikách. Tak tedy Indie a Čína otevřely své ekonomiky globalizaci, aby mohly čelit podobným nebezpečím. Podle The Executive Intelligence Review je Soros veřejnou tváří Rotschildových bankéřů. Sám Soros brzy po asijské krizi prohlásil: „Pokud někdy existoval muž, který by mohl být vzorem žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence, jsem to já.“ (Sydney Morning Herald, rozhovor z 15.listopadu 1997)

Soros, jeden z nejdrzejších mega-spekulantů na světě, sám sebe umístil do služeb anglo-amerických bankovních zájmů a Mezinárodního měnového fondu (IMF/MMF), útočících na ekonomiky a politickou suverenitu zemí východní Evropy. Australský autor Peter Myers poznamenává, že Soros sehrál hlavní roli v restrukturalizaci polského hospodářství, společně s bývalým předsedou FEDu (Federal Reserve) Paulem Volckerem (pozdějším severoamerickým předsedou Trilaterální komise Davida Rockeffelera); místopředsedou Citibank Anno Rudingem (býv. IMF/MMF); a harvardským profesorem Jeffrey Sachsem. Klíčovou roli v rozšiřování „tržní ekonomiky“, která ničila státy, hrál Sorosův „Open Society Fund“ , jeho síť institucí a nadací, nemluvě o lidsko-právních nevládních organizacích (NGO).

Až do zahájení bombardování NATO v roce 1999 Sorosův fond v Srbsku sponzoroval v kosovské Prištině Občanské centrum („Civil Centre“) za účelem boje za národní nezávislost albánské muslimské většiny. V Bělehradě zase ovládal „rádio B-92“ , které v letech 1996-97 sehrálo hlavní úlohu při studentských vzpourách proti Miloševičovi.

Z veřejného života jsou odstraněni hlavní představitelé. Běžným trikem je označit je za „komunisty, fašisty, reakcionáře“; někdy jsou uneseni a vzati do Haagu k soudu jako mezinárodní zločinci (za zločiny, které nelze prokázat). Další tiše mizí rukama „neviditelných eskader smrti“; po odstranění Miloševiče bylo v Srbsku zavražděno množství prominentních osob. Vedení Sorosovy nadace operuje s investičními fondy v celkové hodnotě 18 miliard dolarů; s těmi uskutečňuje velmi spekulativní a ohromné nákupy akcií, měn a zboží, a tak vytváří pohromy a zmatek na zahraničních trzích.

Sorosova síť nadací a institutů se rozpíná přes Albánii, Arménii, Ázerbájdžán, Bosnu, Bulharsko, Chorvatsko, Českou republiku, Estonsko, Gruzii, Guatemalu, Haiti, Maďarsko, Kazachstán, Kyrgystán, Lotyšsko, Litvu, Makedonii, Moldávii, Mongolsko, Polsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, jižní Afriku, Tádžikistán, Ukrajinu, Uzbekistán, bývalou Jugoslávii.

Západní pozorovatelé říkají, že na rozdíl od tradiční poučky, že socialismus ve východní Evropě zkolaboval kvůli chybám systému a neschopnosti politických elit získat podporu veřejnosti, byla rozhodující role sehraná Sorose.

Od roku 1979 dával 3 miliony dolarů ročně polskému hnutí Solidarita, Chartě 77 v Československu a Andreji Sacharovi v Sovětském svazu (později nedávno prohlásil, že volba nového ruského prezidenta Dmitrije Medveděva nebyla svobodná a férová). V roce 1984 otevřel svůj Open Society Institute v Maďarsku a napumpoval do opozice milióny dolarů. Nahlodáním ustavených politických struktur tak pomohl připravit cestu pro kolonizaci východní Evropy globálním kapitálem.

Jugoslávie byla zacílena, protože Slované opakovaně volili Socialistickou stranu Slobodana Miloševiče. Tenkrát v roce 1991 Soros napumpoval přes 100 milionů dolarů opozici proti Miloševičovi, nakladatelstvím a „nezávislým“ médiím jako Radio B-92. Když byl nakonec Miloševič odstraněn k Haagskému tribunálu, obvinění z válečných zločinů a genocidy vytvořené proti němu byla shromážděna Sorosem financovanou Human Rights Watch!

Pro Západ (pro židovský parazitismus EU-USA/Izrael) je typické, že „otevřená“ společnost = otevření západní korporátní exploataci (využití, vykořisťování, vytěžení).

http://www.zvedavec.org/nazory_6927.htm#ptr348870

————————————————————–

CIA spojuje George Sorose s teroristickými bombovými útoky v Československu 1987

Soros je jedním z hlavních přispěvatelů na kampaň Hillary Clinton

[…]

V letech 1986 a 1987 byly vidět první výsledky politiky glasnosti sovětského vůdce Michajla Gorbačova ve východní Evropě. George Soros, jehož insiderské spekulace s měnami z něj učinily jednoho z mála upírů Wall Street, kteří finančně vydělali na „říjnovém krachu r. 1987“, začal využívat situace ve východní Evropě. Dva týdny po „černém pondělku“ Soros prodal americký dolar a jeho fond Quantum skončil v r. 1987 s 13% ziskem. Soros měl hromadu peněz, které vypral přes skupiny ve východní Evropě, zdroje, kterým CIA říká „košer prachy“. Soros hodlal oslabit tehdejší komunistické vlády. Jedním z prvních Sorosových cílů bylo Československo.

Soros, který již byl napojen na CIA přes svoji účast v řadě skupin CIA a jejich financování, včetně CFR, valil peníze, a spoustu, „pro-demokratickým“ nátlakovým skupinám, jako Charta 77 v Československu a Solidarita v Polsku, kdy obě tato uskupení jsou známá jako nastrčené organizace CIA. Ve skutečnosti Charta 77 byla ze třetiny financována Sorosem, a podstatnou část zbývajících peněz poskytovala CIA přes napojené subjekty, jako americká Národní demokratická nadace (NED). Soros začal se svoji infiltrací do východní Evropy v r. 1984, kdy jeho Sorosova nadace se sídlem v New Yorku podepsala dohodu s Maďarskem, zřizující Sorosovu nadaci Budapešť. Nakonec Sorosova nadace Budapešť fúzovala s nastrčenou organizací CIA v Paříži, francouzskou odnoží Kongresu za kulturní svobodu.

[…]

Zpráva CIA uvádí: „Nedávný pumový atentát na sídlo Komunistické strany Československa v Českých Budějovicích a následné pokusy o útok na stranické budovy v dalších městech vyburcovaly úřady a vedly ke zvýšeným bezpečnostním opatřením v zařízeních po celé zemi. (Zdroj informací CIA je začerněn).“

CIA pak odhaluje, že pražská vláda ukázala prstem na zahraniční agitátory pracující prostřednictvím „gangů mladistvých“. Hlavní financovatelé mládežnických skupin agitujících proti komunistické vládě v té době byli podporováni Sorosem a NED.

[…] CIA věřila, že pumové útoky byly provedeny proto, aby zmobilizovaly „obvykle apatickou“ československou populaci. […]

http://www.zvedavec.org/komentare/2016/05/6902-cia-spojuje-george-sorose-s-teroristickymi-bombovymi-utoky.htm

Advertisements
This entry was posted in Sorosove dokumenty. Bookmark the permalink.