Sorosove dokumenty 1.časť

Pred niekoľkými týždňami došlo k úniku a zverejneniu niekoľkých tisícok dokumentov z kancelárií Nadácie pre Otvorenú spoločnosť a súvisiacich organizácií, vlastnených miliardárom Georgom Sorosom. Tieto uniknuté dokumenty umožňujú po prvý raz detailný pohľad na podvratné aktivity, vykonávané „neziskovými“ organizáciami stojacimi za Georgom Sorosom. Zverejnené dokumenty prinášajú dôkazy o silnom angažovaní Georga Sorosa v rozpútaní moslimskej imigračnej vlny do Európy, o jeho podiele pri ukrajinskom „majdanovom“ prevrate, o masívnej finančnej podpore homosexuálnej agendy, o snahách manipulovať voľby a ovplyvňovať rozhodovanie vrcholových svetových politikov.

Význam tohto úniku môže byť podobne mimoriadny, ako zverejnenie dokumentov Edwardom Snowdenom o masívnom špehovaní internetu americkou agentúrou NSA.

Vzhľadom na rozsah tém a záplavu článkov analyzujúcich uniknuté dokumenty OSF som začal zostavovať tento prehľad článkov s najvýznamnejšími odhaleniami, aby tieto informácie s postupom času nezapadli do chaosu bežných správ.

(aktualizácia 7.3.2018 14:00. Dokumenty týkajúce sa Sorosa boli medzičasom terčom tvrdej cenzúry. Server skupiny DC Leaks bol vypnutý rok po vypuknutí škandálu, niekedy v lete 2017. Väčšina twitterových účtov zverejňujúca najzaujímavejšie dokumenty bola medzičasom zablokovaná. Do článku som doplnil odkazy na archívne kópie)

 

Únik dokumentov

15. augusta 2016 sa objavila správa, že sa skupine hackerov DC Leaks podaril prienik do počítačov Nadácie pre otvorenú spoločnosť (Open Society Foundations) vlastnenej miliardárom Georgom Sorosom a vyše 2500 dokumentov sa dostalo na verejnosť. Uniknuté dokumenty boli zverejnené na stránke http://soros.dcleaks.com/ (pôvodný portál zmazaný, archívna verzia tu). Stránka člení dokumenty do tematických kategórií (USA, Európa, Ukrajina, OSN, Svetová banka, prezidentský úrad) a umožňuje fulltextové vyhľadávanie v dokumentoch. Dokumenty pochádzajú z obdobia rokov 2008 až 2016

https://www.rt.com/usa/355919-soros-hacked-files-released/

———————————————————–

Twitterové vlákna zverejňujúce novinky z analýzy Sorosových dokumentov:

https://twitter.com/hashtag/SorosLeak?src=hash

https://twitter.com/hashtag/SorosLeaks?src=hash

———————————————————–

Nový uniknutý e-mail Hillary Clintonovej odhaľuje, ako Soros nominoval Lajčáka na riešenie problému v Albánsku

Uniknuté e-maily Hillary Clintonovej z čias, keď bola ministerkou zahraničných vecí, ukazujú, že v oblasti zahraničnej politiky si brala radu od ľavicového aktivistu, miliardára Georgea Sorosa.

http://www.hlavnespravy.sk/novy-uniknuty-e-mail-hillary-clintonovej-odhaluje-ako-soros-nominoval-lajcaka-na-riesenie-problemu-v-albansku/818828

———————————————————–

Zoznam neziskoviek napojených na financovanie z OSF.

Toto je asi najcennejší úlovok z celého úniku. Ukazuje zoznam neziskoviek pôsobiacich v krajinách EU, názvov podprojektov, na ktorých sa práve podieľali, popis cieľov týchto projektov, kontaktné osoby a vyplatená finančná suma na daný projekt. Finančná podpora na konkrétny projekt sa pohybuje od 50 000 do 250 000 dolárov. V dokumente je zoznam asi 50 rôznych neziskoviek. V rámci ich náplne činnosti sa veľmi často objavujú podobné témy: podpora homosexuálnej a genderovej ideológie, podpora moslimskej imigračnej vlny, podpora multikultúrnej ideológie, podpora eurointegrácie. Veľmi často sa medzi cieľmi objavuje mobilizovanie mladých ľudí, aby sa zúčastnili volieb.

Z mien neziskoviek, čo ma zo zoznamu zaujali alebo boli mediálne značne známe:

– DEMOS (mobilizácia ľudí pomocou sociálnych sietí k voľbám do europarlamentu)
– EUobserver
– Hungarian LGBT Alliance
– ILGA-Europe (organizácia presadzujúca celoeurópsku homosexuálnu agendu)
– Media Diversity Institute (podpora imigrácie)
– Migration Policy Group (podpora imigrácie)
– Migrants Rights Network (podpora imigrácie)
– Nadace Open Society Fund Praha (OSF centrála pre celú EU so sídlom v Prahe)
– OSF-Bratislava (bratislavská centrála OSF pre Rakúsko, Česko, Grécko, Slovensko a Veľkú Britániu)
– Transparency International (!!!)
– rôzne iné nadácie s názvami obsahujúcimi pojem “Human Rights” (“ľudské práva”)
– Hungarian Helsinki Comitee
– European Network Against Racism (Európska sieť proti rasizmu)
– European Women’s Lobby (podpora žien z etnických minorít)
– a rôzne ďalšie neziskovky bojujúce proti “rasizmu”

https://twitter.com/ActaNonVerba_/status/764864330038771712 , http://linkis.com/sli.mg/a/Dvev5  (pôvodný zdroj je už medzičasom zmazaný, ale kópia dokumentu sa stále nachádza v nižšie linkovanom článku aeronetu)

http://aeronet.cz/news/seznam-sorosovo-neziskovek-je-venku-rozvraceji-zevnitr-i-cesko-a-slovensko-magnat-si-zaplatil-i-transparency-international/

———————————————————–

Zoznam „dôveryhodných spojencov“ v Europarlamente

Dokument popisuje zoznam 224 poslancov europarlamentu a niekoľko desiatok členov rôznych výborov v rámci EP, ktorých je možné považovať za „spoľahlivých spojencov“ pri presadzovaní cieľov „Otvorenej spoločnosti“.

V dokumente je zoznam mien europoslancov s rozpisom ich osobnostnej a záujmovej charakteristiky a miery naklonenosti cieľom OSF. V rámci kritérií sú hodnotené hlavne ich postoje k témam eurointegrácie, financovania regiónov, podpora gender a homo ideológie, ich postoj k zmluve TTIP, postoj k potratom (alias „reproductive health rights“). Pri všetkých týchto poslancoch je vymenovaný rozsiahly zoznam kontaktov na nich: e-mail, telefón, twitter, facebook a číselný kód s ikonou poštovej obálky (možno kontaktný poštový kód v rámci europarlamentu)

Za Slovensko boli spomenutí traja europoslanci: Monika Beňová (s veľkým zdôraznením jej mimoriadnej náklonnosti k cieľom OSF), Monika Smolková a Boris Zala (všetci za SMER).

Za ČR sú spomínané iba dve osoby: Martina Dlabajová (ANO) a Jiří Maštálka (KSČM).

Zrejme sa nejedná o zoznam hotových kolaborantov, ale skôr o zoznam “vhodných” kolaborantov. U niektorých osôb je pri ich profile poznámka, že ich postoj k sledovanej téme nie je jednoznačný, resp. že majú napríklad záporný postoj k TTIP. U istej poslankyne bola poznámka, že vyjadruje sympatie k Rusku a že teda spolupráca s ňou môže byť problematická.

Brožúra pôsobí profesionálnym dojmom a jej vypracovanie určite nebola lacná ani časovo jednoduchá záležitosť

http://soros.dcleaks.com/download/?f=/OSI%20Brussels%20%20%20EU%20advocacy/european%20elections/reliable%20allies%20in%20the%20european%20parliament%202014%202019.pdf&t=europe  (pôvodný zdroj je už zmazaný)

archívne kópie sú tu: na webovom archíve ,  alebo mirror na stránke legacy.gscdn.nl

 

———————————————————–

48-hodinové reporty o vývoji imigračnej krízy v Európe

V uniknutých dokumentoch je veľké množstvo dokumentov s názvom „EUROPEAN CRISIS: Key Developments of the Past 48 Hours”, sumarizujúcich vývoj imigračnej krízy v Európe za posledných 48 hodín. Správy popisujú kľúčové udalosti za dané 2 dni, vývoj nálad obyvateľstva v krajinách zasiahnutých migračným prúdom spolu s postojmi a vyjadreniami miestnych politikov. Jeden z dokumentov napríklad spomínal odmietavý postoj premiérov Slovenska a Maďarska k téme povinných kvót a rozhorčenú reakciu Merkelovej ohľadom ich neústupnosti.

http://soros.dcleaks.com/download/?f=/Europe/Migration%20and%20Asylum%20in%20Europe/48%20hour%20report%2021032016%20.docx&t=europe (pôvodný dokument je už zmazaný, ale jeho kópia sa dá pozrieť vo webovom archíve tu ). Poznamenávam, že takýchto dokumentov bolo pôvodne v databázi DC Leaks mnoho, toto bola len ukážková vzorka, ako to vyzeralo.

———————————————————–

Sorosove plány na zničenie Západu:

– presadiť prijatie zákonov zakazujúcich kritiku na základe rasovej, etnickej a národnej skupiny

– monitoring internetu ohľadom kritických vyjadrení na vyššie uvedené skupiny.

– oslabenie vymáhania práva

– import nelegálnych imigrantov a moslimov

https://twitter.com/hautedamn/status/764642035663970304 (zmazané)

archívna kópia: screenshot, doc1

———————————————————–

Predbežné plány na import Somálskych imigrantov do EU

Dokumenty, ktoré ukazujú nákladové kalkulácie ohľadom plánu dopravovať do vybraných Európskych miest Somálcov. Plán zahŕňa odhad nákladov transportu ako aj náklady nutné na prípravu verejnej mienky k akceptácii daného plánu.

https://twitter.com/hautedamn/status/764659776076730372 (zmazané), https://twitter.com/LordBromley/status/764714566131384321

archívne kópie:

– twitter hautedamn: screenshot, page1, page2, page3

– twitter LordBromley: screnshot, page1

———————————————————–

Snaha o import Sýrskych utečencov do USA

Soros vyvíjal tlak na Obamu, aby začal prijímať viac Sýrskych a blízkovýchodných utečencov. Zaujímavé je, že po tom, čo americký senát tieto plány zamietol, stúpol výrazne tok nelegálnych sýrskych imigrantov prekračujúcich mexicko-americké hranice. Za týmto účelom cestujú “sýrski” utečenci do Brazílie a Strednej Ameriky a následne sa s pomocou pašerákov snažia dostať až k hraniciam USA.

https://twitter.com/TheGiant12/status/764977768316694528

kopia: screenshot, page1

———————————————————–

Podpora pre import imigrantov zo Severnej Afriky:

https://twitter.com/_HankRearden/status/765003164189806592 (zmazané)

kópia: screenshot, page1

———————————————————–

Potláčanie kritiky radikálneho islamu

Soros vynaložil 500 000 dolárov na podporu „výskumu“ proti kritikom džihádskych radikálov:

https://twitter.com/BSBully317/status/765218404928098304 , https://twitter.com/fabrightwing/status/765220950207979521

———————————————————–

Ovplyvňovanie volieb v celej EU

Sorosove neziskovky sa snažili aktívne manipulovať verejnú mienku v dobe volieb do Europarlamentu v roku 2014

https://twitter.com/ohboywhatashot/status/765292858601594880

https://twitter.com/RedNationRising/status/765297569874505729

kópie:

-ohboywhatashot: doc1 , celý dokument linkovaný v oboch twitteroch je vo vyššie linkovanom článku z aeronetu , originál na twitteri bol zmazaný.

———————————————————–

Kontaktná osoba OSF-Bratislava, istý Ondrej Starinský, je úplnou náhodou člen redakcie denníka N

„Zaujímavé to začne byť však až teraz. Pán “filantrop” totiž myslí aj na Slovensko (och, koľká pocta). Prostredníctvom svojej Nadácie otvorenej spoločnosti vyčlenil vskutku nemalú sumičku aj na kampaň, ktorá okrem iného “plánuje identifikovať, vystaviť a zosmiešniť nenávistné prejavy na internete”. Bavíme sa o roku 2014, teda dobe, kedy klauni z PREČO ĽUĎOM HRABE? spustili svoj trápny a prízemný cirkus. Náhoda? Možno. Ako čerešničku na torte len dodám, že kontaktná osoba, istý Ondrej Starinský, je tvárou Denníka N.“

http://afinabul.blog.cz/1608/hackeri-sa-naburali-do-systemov-sorosovej-nadacie-a-vyniesli-odtial-asi-2500-dokumentov

———————————————————–

Sumarizačný článok z Blesku

Spomínajú v stručnosti množstvo rôznych tém zo Sorosových dokumentov:

 • podpora LGBT hnutí zo strany Sorosa
 • podpora genderovej ideológie a feministických hnutí
 • pretláčanie sexuálnych a reprodukčných práv žien v OSN (preložené do bežnej reči: podpora promiskuity, antikoncepcie a potratov)
 • vzdelávacie programy detí, hlavne s cieľom výuky “rovnoprávnosti, rozmanitosti a inklúzie”, spomínané v dokumente Early Childhood Program.
 • Soros sa angažoval na Ukrajine po prevrate na Majdane. Dokonca robil tlak na EU, aby finančne podporovala novú ukrajinskú vládu.
 • financovanie propagácie Európskej únie medzi mladými ľuďmi
 • radil vtedajšej americkej ministerke zahraničných vecí Hillary Clinton, koho má nominovať na sprostredkovanie rokovaní pri nepokojoch v Albánsku. Doporučil jej troch kandidátov, okrem iného Miroslava Lajčáka, súčasného ministra zahraničných vecí SR, ktorého následne USA naozaj na post navrhlo.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/412676/miliardar-soros-naseptaval-politikum-rozhodnuti-bohac-ma-v-hledacku-i-cesko.html

———————————————————–

Soros prispel významou čiastkou na volebnú kampaň Hillary Clinton

http://m.zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/165705-miliardar-soros-taha-za-nitky-po-celem-svete-unikle-materialy-prozrazuji-necekane-detaily/

Z ďalšieho článku, viď o kúsok nižšie, tiež vyplýva, že na volebnú kampaň Hillary okrem Sorosa veľmi veľkými sumami prispeli tiež ukrajinskí oligarchovia.

———————————————————–

Kampaň „Prečo ľuďom hrabe“ a ich prepojenie na Sorosove financie.

So Sorosovými neziskovkami sa spája vznik slovenskej kampane „Prečo ľuďom hrabe“, ktorá si dala za cieľ vyberať a zosmiešňovať názory ľudí z konzervatívneho spektra spoločnosti.

„Keď sa naviac vrátime k uniknutým dokumentom OSF, za Slovensko je tam označená kontaktná osoba Ondrej Starinský. Rovnaký človek je dnes členom redakčnej rady extrémistického Denníka N, fanaticky presadzujúceho šialené multikultúrne názory. A je zrejme len zhoda náhod, že minulý rok tento stratový denník prijal nepopísanú finančnú dotáciu 750 tisíc eur. Závery si urobte sami. Rozhodne je po dnešku výrok: “Si platený Sorosom,” oveľa bližšie realite ako konšpirácii. “

http://medzicas.sk/demonizacia-protivnika-ako-nastroj-platenej-sorosovej-propagandy/

———————————————————–

Soros Hack Reveals Plot Behind Europe’s Refugee Crisis. Media Manipulation. Cash For ‘Social Justice’

…nepreskúmané…

http://www.zerohedge.com/news/2016-08-16/soros-hack-reveals-plot-behind-europes-refugee-crisis-media-funding-and-manipulation

———————————————————–

Soros zaplatil 500 000 USD novinárom po celej Európe, aby hľadali všade dôkazy o „ruskej stope“.

Článok naznačuje, že Sorosove peniaze môžu stáť za mnohými kampaňami snažiacimi sa o diskreditáciu alternatívnych spravodajských webov.

http://aeronet.cz/news/video-soros-zaplatil-500000-usd-novinarum-v-evrope-aby-hledali-dukazy-o-tzv-ruske-stope-v-evrope-unikle-emaily-dokazuji-ze-vliv-jeho-fondu-je-jeste-horsi-nez-se-myslelo-cz-titulky/

———————————————————–

Článok Hlavných Správ na tému vplyvu Sorosových financií na slovenskú politiku a informačný priestor.

Spomínajú projekt „Prečo ľuďom hrabe“, ako aj to, že kontaktná osoba OSF-Bratislava, Ondrej Starinský, je členom redakčnej rady kontroverzného denníka N, ktorý má veľmi podozrivé zdroje financovania. „Denník N taktiež nevysvetlil odkiaľ zohnal 750 000 eur, bez ktorých by zanikol a nemohol tak naďalej šíriť svoju propagandu.“

http://www.hlavnespravy.sk/uniknute-dokumenty-ukazuju-ako-george-soros-rozvracia-europu-sorosovi-ludia-maju-manipulovat-aj-na-slovensku/820985

———————————————————–

Sorosova nadace při eurovolbách utratila 6 milionů dolarů za odsuzování „xenofobního diskurzu“

Uniklé dokumenty z nadace Open Society Foundation (OSF) ukazují, že utratila 6 milionů $ na ovlivnění voleb do Europarlamentu 2014 v naději, že kampaň se bude točit kolem odsuzování „xenofobního diskurzu“. Ve snaze tyto volby ovlivnit plánovala OSF „tlumit strach, který populisté rozdmychávali“ … financovala projekty k „monitorování“, „zostouzení“ a „zesměšňování“ toho, co nazývá skupinami „nenávistné mluvy“ po celé Evropě. … když OSF říká, že demokratický proces, kdy Evropané zvolí 751 europoslanců „je pro nás zjevně příliš velká příležitost, abychom ji nevyužili.“

„I přesto, že proběhly rok před „migrační krizí“, …, tak si Euroskeptici a strany proti masové migraci v Eurovolbách 2014 stejně vedli dobře.

Jednou z hlavních kategorií úsilí financovaného OSF byly skupiny pracující na monitorování a označování „sexistických, rasistických a xenofobních projevů“. Při revizi tohoto projektu ona neziskovka projevila překvapení a nelibost nad tím, že i přes peníze nalité do označování a vzdorování „nenávistné mluvě“ se to stejně nestalo během Eurovoleb dominantním tématem.“

„Zvláště velký úspěch ohlásili v mobilizaci voličů v předměstích francouzských velkoměst. … Jeden z OSF financovaných projektů zvaný „Boj proti politické islamofobii“ spolupracoval s mešitami, aby povzbuzoval muslimy, aby šli k volbám, zvyšováním jejich povědomí o islamofobii přes kampaně od dveří ke dveřím, videa a kampaně v rádiu.“

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8564-sorosova-nadace-utratila-xenofobie

———————————————————–

Krátka reportáž TV prima o uniknutých Sorosových dokumentoch

https://www.facebook.com/zpravyftvprima/videos/vb.169179376516868/868016993299766/?type=2&theater

———————————————————–

Soroš a ukrajinský Majdan

„Soudě podle zveřejněných dokumentů, vítězství Evromajdanu bylo z velké části dosaženo rukama občanských aktivistů financovaných Mezinárodním fondem „Відродження“, který je součástí struktury mezinárodní instituce „Otevřená společnost“ vytvořené Sorosem.“

Článok ďalej popisuje, ako Soros loboval u americkej vlády v snahe presadiť do novovznikajúcej ukrajinskej vlády svojich kandidátov. Na prezidentku navrhoval Juliu Tymošenkovú, navrhoval aj ďalších členov vlády a významne sa podieľal na vypracovaní ekonomického plánu „transformácie“ a „liberalizácie“ ukrajinskej ekonomiky. Aj keď mnohé z jeho nominácií americká vláda zamietla, stále jeho vplyv na pomajdanovskú ukrajinskú politiku bol značný.

V článku je tiež spomínané, že Soros výdatne financoval početné významné ukrajinské média. „…v letech 2013 – 2015 nadace „Відродження“ vydala na práci s tiskem téměř 44 milionů dolarů. Přitom objemy financování i nadále pokračují. Tak v loňském roce se na média vydalo asi 20 milionů dolarů. Byly rozděleny na dotace, které dostávala asi stovka ukrajinských novinářů – zástupců předních provládních propagačních prostředků … Tím, že zformoval skupinu loajálních, na něm závislých pracovníků médií, George Soros získal možnost mít silný vliv na veřejné mínění na Ukrajině.“

http://www.nwoo.org/2016/08/19/tajemstvi-strycka-sorose-jak-americky-byznysmen-ovlivnuje-ukrajinskou-vladu/

———————————————————–

Článok Terezy Spencerovej na tému uniknutých Sorosových dokumentov a ďalších únikov

Venuje sa štyrom nedávnym veľkým únikom dokumentov:

 1. Uniknuté Sorosove dokumenty

– prepojenie Sorosových nadácií s organizovaním súčasnej imigračnej vlny do Európy, ako aj na svetovej úrovni. „…podle něhož uprchlická krize „nabízí nové příležitosti“ pro „koordinaci a spolupráci“ s dalšími bohatými dárci. Málem vzniká dojem, jako by uprchlická krize v Evropě byla plánována a pečlivě připravena, a to nejen Sorosovou organizací, ale i dalšími, kdo mohou získat ze změny regionální „migrační správy“, což v praxi znamená omezení státní suverenity, jak se o tom před pár měsíci přesvědčilo Řecko, nad nímž reálně visí hrozba Grexitu a jehož ostrovy se z vůle EU staly uprchlickými tábory.“

– boj proti kritikom imigrácie a multikultúrnej agendy: „Nedávný průzkum ve 22 zemích světa odhalil převládající protiimigrační nálady, nicméně OSF zdůrazňuje nutnost bojovat s „rostoucí netolerancí vůči migrantům“, aniž by ovšem konkretizoval, jak.“

– boj proti tradičným hodnotám v Rusku: „Dokumenty OSF odhalují financování skupin a organizací prakticky po celém světě, bez zajímavosti přitom nejsou například snahy „podkopat tradiční hodnoty v Rusku“

– manipulovanie verejnej mienky na Ukrajine: „…vytvářet „správný“ mediální obraz vývoje situace na Ukrajině (tzv. Ukraine Media Project), v jehož rámci OSF platí novináře a vyhrazuje si právo vetovat jejich články, které „nemají relevanci pro narativ, o jaký usilujeme, nebo články, které jsou kontraproduktivní (prosazují narativ fašismu a podobně)“.“

 1. Uniknuté e-maily generála NATO Breedlova.

“ukazují rovnou na snahu vzepřít se politice Baracka Obamy, dodat Ukrajině ilegálně zbraně a rozpoutat válku Západu proti Rusku.”

 1. Uniknuté e-maily Hillary Clintonovej, ktoré hovoria o sfalšovaní prezidentských primáriek v jej prospech

“K červnovému prolomení e-mailů Demokratické strany, z něhož vyplynulo, jak Demokratická strana machinacemi zajistila výhru Hillary Clintonové nad Bernem Sandersem a z něhož bylo obviněno Rusko, se přihlásil slavný hacker Guccifer 2.0”

 1. Ukradnuté hackovacie nástroje z dielne NSA

“…dosud neznámá hackerská skupina Shadow Brokers, která se přihlásila k průniku do počítačových systémů americké Národní bezpečnostní agentury (NSA). Ukradla prý odtud moderní „kybernetické zbraně“, které NSA vyvinula, a hodlá je prodávat v online aukci. Shadow Brokers tvrdí, že mají dokumenty „lepší než Stuxnet“, který v roce 2010 těžce zasáhl vládní počítačové servery v Íránu.”

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tereza-Spencerova-Ctyri-hacky-a-jeden-pohreb-Pohreb-jistot-kolem-nas-449605

———————————————————–

Konšpiračné teórie ako nástroj zakrývania pravdy

Political Capital Institute […] je popredným výskumným a poradenským ústavom založeným v roku 2001 so sídlom v Budapešti. Uskutočňuje rozsiahly porovnávací výskum pravicového extrémizmu, predsudkov a migračných tendencií od roku 2006. […]. Jeho cieľom je výskum a obhajoba zameraná na hry s konšpiračnými teóriami v radikálnej a extrémistickej politike. Tento výskum podporuje Open Society Foundations (Nadácia Otvorenej Spoločnosti), Task Force for International Cooperation on Holocaust Education, Remembrance and Research (Pracovná skupina pre medzinárodnú spoluprácu v oblasti vzdelávania, zachovania pamiatky a výskumu holokaustu – ITF), a Višegrádsky fond. Výskum má pomôcť členom projektu vypracovať základy efektívnej obhajoby, komunikácie, vzdelávania a oponovania voči konšpiračným teóriám. Jeho frontmanom na Slovensku je Grigorij Mesežnikov a pracuje pod záštitou IVO (Inštitút pre verejné otázky).

[…] Ich skutočným cieľom sú skutočne hry s konšpiračnými teóriami, ale nie tak, ako by sme si to predstavovali. Otázkou totiž je, k čomu budú výsledky tohto experimentu použité. S najväčšou pravdepodobnosťou na potieranie nepohodlných teórií a následne na čo najefektívnejšie šírenie vlastných konšpiračných teórií.

http://afinabul.blog.cz/1608/soros-dcleaks

———————————————————–

Uniklá zpráva od Sorosovy skupiny diskutuje o skvělé příležitosti vybírání peněz z migrační krize

Dokument uniklý od nadace Open Society Foundation tvrdí, že Evropská migrační krize je pro tuto nadaci příležitostí k dosažení reformy migračních zákonů a k vytažení více peněz od dárců.

Uniklý dokument nadepsaný „Revize portfolia správy a vynucování migrace státní správou“ […] ukazuje, že tato nadace v Evropské migrační krizi vidí ohromnou příležitost k vybírání peněz a k protlačování pro-migrační agendy.

[…] …tato organizace – která byla spojována s protlačováním somálských migrantů a s financováním proti-policejních organizací jako Na černých životech záleží.

Tento dokument odhaluje tři hlavní témata týkající se migrace. Prvním je skutečnost, že Open Society Foundation (OSF) se v Evropě úspěšně podařilo pomáhat s utvářením migrační politiky.

Autoři se vychloubají financováním jejich Institutu migrační politiky (MPI) […] radí zejména přímo Evropské unii a OSF jim na to v roce 2015 dala 2,2 milionu dolarů.

Dalším pojednávaným tématem bylo, jak je migrační krize pro tuto nadaci ohromným prostředkem vytažení ještě více peněz od dárců. […] „Máme v úmyslu zabraňovat porušování práv migrantů přes minimalizaci brutálních pohraničních kontrol a přes dušení značně rozšířených zadržovacích zařízení a deportací.“ […]

Závěrečný bod tohoto dokumentu uvádí, že současná migrační krize není žádnou jednorázovou událostí, nýbrž je to podle OSF pro Evropu „nový normál“. Tento dokument to dále rozvádí konstatováním potřeby bojovat s tím, co nazývá „radikálně pravicovými“ stranami, které jsou proti masové migraci, […]

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8585-unikla-zprava-od-sorosovy-skupiny-diskutuje-o-skvele-prilezitosti-vybirani-penez-z-migracni-krize

———————————————————–

Dokumenty ze Sorosovy OSF označují evropskou migrační krizi za příležitost pro nadaci zreformovat imigrační zákony a získat více peněz od dárců

…duplicita, viď predošlý článok…. Obsahuje linky na detailové súvisiace články:

http://afinabul.blog.cz/1608/dokumenty-ze-sorosovy-osf-oznacuji-evropskou-migracni-krizi-za-prilezitost-pro-nadaci-zreformovat-imigracni-zakony-a-ziskat-vice-penez-od-darcu

———————————————————–

Rok starý článok o prepojení americkej organizácie USAID s Sorosovými organizáciami

V článku je mimo iného spomínané aj toto:

“Je USAID, operujúca na Slovensku, pre demokraciu v SR nebezpečná? Extrémne nebezpečná!

USAID veľmi úzko spolupracuje so Sorosovými nadáciami, ako OSF, alebo IRF, ktoré iba za rok 2012 venovalo ,,rozvoju demokracie na Ukrajine” 63 mil. USD: ZDROJ.

Soros, pomocou projektu Syndicate, kontroluje vo svete viac ako 500 titulov denníkov a iných periodík v 150 krajinách sveta.

Zloženie Rady starších Open society fundation Slovakia: Rudolf Chmel, Martin Bútora, Lászlo Szigeti, Pavol Demeš, Štefan Markuš, Lev Bukovský, Mária Zelenáková, Katarína Vajdová, Eugen Jurzyca

http://domino50.blog.pravda.sk/2014/04/13/demokracia-v-usaid-sa-vymkla-kontrole/

———————————————————–

Co objevili hackeři, kteří prolomili server Sorosovy nadace (článok zo Zvedavca)

rôzne témy:

– vzťahy Sorosa a Hillary Clintonovej, kedy jej jednak zadával úlohy (poveriť Miroslava Lajčáka rokovaniami o riešení nepokojov v Albánsku), ako aj to, že Soros je jedným z najväčších darcov peňazí predvolebnej kampane Hillary.

– článok stručne spomína, že Soros stál za založením a financovaním politických strán SYRIZA a PODEMOS v Grécku a Španielsku

– ťažiskom článku je dokument dokazujúci financovanie podvratných aktivít neziskoviek v Rusku (výuka ruských právnikov sympatizujúcich s “občianskou spoločnosťou”, podporovanie ruských aktivistov kritických k tradičným ruským hodnotám (tradície, pravoslávna cirkev), silná podpora sexuálnych menšín v Rusku). Špeciálna pozornosť je zameraná na podporu homosexuálnych hnutí, budovanie ich organizačnej štruktúry a prepojení na zahraničné homo-hnutia. Zároveň dokument potvrdzuje, že keď boli Sorosove neziskovky v Rusku zakázané a vyhostené, pokračoval Soros v aktivitách ďalej pomocou množstva nastrčených zdanlivo s ním nesúvisiacich spoločností. Článok vymenováva ruské homosexuálne organizácie, ktoré boli spojené s Sorosovými financiami.

– o angažovaní Sorosa po celom svete: „Obecně platí, že Soros je unikát. Je přítomen všude – od jihovýchodní Asie a Afriky po Latinskou Ameriku a západní Evropu. V postsovětském prostoru jsou Sorosovy struktury dobře zastoupeny v Arménii, Kazachstánu, Moldavsku, na Ukrajině. Soros věnuje mnoho pozornosti i balkánským zemím – Makedonii, Srbsku, Černé Hoře.“

– typické aktivity na destabilizovanie krajín: „Hlavními objekty nebo směry, na něž je soustředěn Soros – je povzbuzování migrace, míchání různých kultur, legalizace drog, uvádění LGBT aktivistů na politickou scénu a do orgánů státní moci. Jde o podkopávání národní suverenity cestou propagace myšlenek “otevřené společnosti”.“

– zmienka o tom, že Soros financoval černošské protivládne nepokoje v USA (protesty v Fergusone, kampaň Black Lives Matter)

– ovládnutie vzdelávacieho procesu: „Zvláštní pozornost věnuje 86-letý nihilista a tvůrce mýtu o “otevřené společnosti” sféře vzdělání, přesvědčený, že ovládnutí mysli mladých lidí je v dlouhodobém horizontu generálním klíčem k úspěchu.“

Článok to uzatvára tvrdením, že Soros sa v každej krajine snaží o jej vnútorný rozvrat zničením všetkých pilierov tradícií a morálky národa.

http://www.zvedavec.org/komentare/2016/08/7001-co-objevili-hackeri-kteri-prolomili-server-sorosovy-nadace.htm

———————————————————–

V uniklém dokumentu Soros přiznává ovlivňování a neuvěřitelně úzké vazby na reprezentanta OSN pro migraci

“Nadace Open Societ Foundation George Sorose v uniklém dokumentu přiznává ovlivňování a neuvěřitelně úzké vazby na reprezentanta OSN pro migraci a bývalého ředitele u Goldmana Sachse Petera Sutherlanda.

Dokument, který líčil, jak migrační krize představuje pro tuto nadaci „příležitost“ pro rozšíření jejího globálního vlivu a k vytahání více peněz, zmiňoval práci Sutherlanda při prosazování migrace. Nadace uvádí, že prostřednictvím Sutherlanda se mohou prosazovat na „úrovni elity“ za scénou.

Open Society je jedním ze sponzorů Kolumbijské iniciativy globální politiky (CGPI), která zahrnuje i pana Sutherlanda a tvrdí, že prostřednictvím Sutherlanda mohou díky současné migrační krizi ovlivňovat mezinárodní migrační politiku. Na webové stránce Spojených národů je Sutherland popisován jako „důrazný zastánce praktických aktivit k prosazování většího prospěchu z migrace“ a obvykle pronáší komentáře zatracující národní hranice a národní suverenitu v Evropě. Sutherland dokonce Evropskou unii vyzýval, aby „aktivně podvracela homogenitu“ členských států.

Sutherland zašel dokonce tak daleko, že hájí všechny migranty bez ohledu na to, zda jsou to legitimní uprchlíci nebo nejsou, s tvrzením: „My nemluvíme pouze třeba o uprchlících. Mluvíme i o ekonomických migrantech, z nichž mnozí mohou v budoucnosti bojovat o přežití a někteří bojují už v současnosti. Ty nemůžeme zavrhovat jako irelevantní.“

Loni Sutherland tvrdil, že Británie je „xenofobní“, protože má pohraniční kontrolu, která zastavuje příliv migrantů z Calais do Británie, a počátkem letošního roku tvrdil, že Brexit byl „šíleným činem“ a tvrdil: „Každý nezávislý hlas ve světě říká, opustit EU by bylo projevem šílenství.“

Program Mezinárodní migrační iniciativy (IMI) patřící k Open Society tvrdí, že Sutherland a jeho tým jsou s nimi velice úzce svázání…”   (atď, pokračovanie v priloženom linku)

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8604-v-uniklem-dokumentu-soros-priznava-ovlivnovani-a-neuveritelne-uzke-vazby-na-reprezentanta-osn-pro-migraci

———————————————————–

Soros má další skandál – uplácel i Vatikán, aby papež podpořil zvolení Clintonové

Voľne zhrnuté pre anglicky nehovoriacich: Sorošova nadácia vyplatila 650 000 dolárov na to, aby nakúpila niekoľkých amerických biskupov, ktorí by hlásali odklon od tradičných cirkevných morálnych tém. Týmto spôsobom mal byť vyvinutý mediálny tlak na konzervatívnych veriacich voličov, aby sa odklonili od konzervatívnych názorov Trumpa a boli viac ochotní podporiť liberálne názory Clintonovej. Článok tiež popisuje, že sa Soros snaží dosiahnuť posun vo viacerých významných morálnych cirkevných témach. Chcú zmeniť debatu o manželstve na debatu o nerovnosti medzi mužmi a ženami. Ďalej sa snažia postaviť na jednu úroveň ekologické problémy a chudobu vo svete s riešením v podobe potratov a eutanázie. Sorosova nadácia v závere správy hodnotí výsledky akcie ako veľký úspech s mnohými perspektívami do budúcnosti.

Úryvky z článku:

…reveal that billionaire globalist George Soros – one of Hilary Clinton’s top donors – paid $650,000 to influence Pope Francis’ September 2015 visit to the USA with a view to “shift[ing] national paradigms and priorities in the run-up to the 2016 presidential campaign.”

…achievements included, “Buy-in of individual bishops to more publicly voice support of economic and racial justice messages…

The grant specifically targeted the ‘pro-family’ agenda, redirecting it from defending marriage to being concerned with income equality.

“Catholics serve as a huge and influential voting block in the U.S. election,” she said. Soros, she said, is “using the head of the Catholic Church to influence this key voting block,” with the “bully pulpit of the papacy” to ensure Hilary Clinton’s election.

… Soros goal of shifting the priorities of the Catholic Church away from moral absolutes…

supported the move to put degradation of the environment and global poverty on par with abortion and euthanasia.

Concluding their report reflecting on the success of the grant to influence the papal visit, the Soros group was very pleased with the results. Looking to the future, they are excited that the long-term goal of shifting the priorities of the Catholic Bishops in the United States “is now underway.”

https://www.lifesitenews.com/news/breaking-leaked-e-mails-show-george-soros-paid-to-influence-bishops-during

 

Pokračovanie: Sorosove dokumenty 2. časť

This entry was posted in Sorosove dokumenty. Bookmark the permalink.