Imigranti a situácia v Taliansku

V našich médiach sa o udalostiach v Taliansku príliš mnoho nepíše. Takže som trochu prevetral svoj archív článkov a pozrel, aký obraz sa poskladá z množstva malých správ zozbieraných za posledný rok.

Tu je chronologicky zorazená séria úryvkov na vytvorenie základného obrazu o situácii.

————————————-

Vzpoura uprchlíků v hotelu u italské vesničky Giugliano

10.8.15 Itálie:

Na 300 ubytovaných imigrantů u vesničky Giugliano začalo z hotelu vyhazovat matrace a žádali lepší životní podmínky.

Podle některých uprchlíků jsou jejich podmínky nesnesitelné. Mají málo jídla, dostupnost lékařské péče je minimální, téměř nefungují sprchy a lůžka mají naskládaná příliš vedle sebe. Migranti se dožadují důstojnějších podmínek, neboť v současné době si připadají jako zvířata.

Byly podmínky imigrantů skutečně tak špatné? Působí tito lidé jako zbídačení váleční uprchlíci? Rozhodněte sami.

Fotky zde.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/10913/

——————————————–

Evropský FRONTEX je v reálu kyvadlová doprava běženců do Evropy

15.10.15 Itálie:

Česká krajanka v Itálii, Monika Pilloni:

…Zvýšila se kriminalita – přepadávání, pokusy o znásilnění i samotné znásilnění. Itálií opravdu hodně otřásl případ usmrcení manželského páru důchodců na Sicílii. Muž byl podříznut jako zvíře a jeho žena před smrtí brutálně zmlácena, znásilněna a posléze vyhozena nahá z balkónu. Udělal to pravděpodobně žadatel o azyl, pocházející z Pobřeží slonoviny….

Šíří se různé nákazy jako svrab, jenž se vyskytuje hojně ve školách a školkách, TBC, černý kašel, komplikované případy neštovic, malárie, syfilis, HIV a objevil se i migrant s leprou.

Za nehorázný nárůst po moři připlouvajících lidí je zodpovědná italská vláda, která z “humánních” důvodů v roce 2013 odstartovala akci s názvem MARE NOSTRUM. V Africe se okamžitě rozneslo, že si pro ně Italové připlují kamkoliv, třeba až několik mil k lybijskému břehu, odkud jich většina vyplouvá. Afričtí převozníci začali obchodovat s lidmi ve velkém… Používají i velmi zničené kocábky, protože vědí, že běženci už při odplutí použijí satelitní telefon, který má na těchto přeplněných lodích převozník vždy k dispozici. A pak už jen čekají, kdy budou naloděni na nějaké plavidlo.

Dnes je situace ještě horší, protože od loňského listopadu akci MARE MOSTRUM přejmenovali na TRITON (Frontex) a k vojenskému letectvu a námořnictvu se přidaly další lodě Evropské unie.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ceska-krajanka-v-Italii-Migranti-vyhazuji-jidlo-na-ulici-Jsou-ubytovavani-v-hotelich-Volaji-pribuznym-at-prijedou-taky-Toto-udelal-starosta-ktery-se-vzeprel-403345

—————————————–

Italská Federace evangelických církví se připojuje k pašování migrantů do Evropy

9.2.16 Itálie:

Italská Federace evangelických církví zahájila projekt “MEDITERRANEAN HOPE”, který má zabránit úmrtím migrantů v moři tím, že je dopraví do Itálie komerčními lety.
Projekt je právně postaven na  článku 25 nařízení (ES) 810/2009 ze dne 13. července 2009, kterým se stanoví kodex Společenství o vízech, a sice na možnosti udělení víza s územně omezenou platností, bez ohledu na vstupní podmínky stanovené v běžném způsobu podle Schengenského hraničního kodexu.
Na první pohled vypadá iniciativa, ve které budou vybírány tisíce rodin a letecky přepravovány do Itálie, rozumně.
Ovšem pouze do té doby, než si přečtete, že volný pohyb těchto lidí v celém schengenském prostoru je důležitým aspektem tohoto projektu.
Projekt bude do Evropy pašovat migranty z Maroka a Libanonu, výhledově z Etiopie.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/12122/

———————————-

V Taliansku je na spadnutie zlúčenie dvoch “chorých” bánk. Vznikne tak tretia najväčšia banka v krajine

Rím 12. februára 2016

Zlúčenie chorľavejúcej inštitúcie Banco Popolare a Banca Popolare di Milano je podľa zasvätených osôb na spadnutie. Fúziou vznikne tretia najväčšia banka v Taliansku. Oba ústavy majú vo svojich portfóliách zlé úvery v hodnote niekoľko miliárd

http://www.hlavnespravy.sk/v-taliansku-je-na-spadnutie-zlucenie-dvoch-chorych-bank-vznikne-tak-tretia-najvacsia-banka-v-krajine/743684

———————–

Rakousko vybuduje hranice s Itálií

15.2.16 Rakousko:

Rakousko oznámilo, že už nevěří mantře Merkelové o ochraně vnějších hranic EU a proto vybuduje plot na hranicích s Itálií.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/12172/

———————-

Maďarská vláda: Itálie politicky vydírá země V4

19.2.16

Mluvčí maďarské vlády prohlásila ve veřejnoprávní televizi, že italský premiér Renzi politicky vydírá země V4 tím, že požaduje snížení finančních prostředků EU pro Českou republiku, Maďarsko, Polsko a Slovensko, pokud odmítnou povinné migrační kvóty.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/12216/

—————————

Taliansky ústavný súd zakázal referendá proti výstavbe nových mešít

Rím 24. februára (TASR) – Taliansky ústavný súd zamietol zákon, schválený regionálnym parlamentnom Lombardska, ktorý mal zabrániť výstavbe nových mešít, ako protiústavný. Ústavní sudcovia navyše pripomenuli, že legislatívna norma je aj v rozpore s princípmi slobody vierovyznania, platnými v krajine na Apeninskom polostrove.

Posudzovaná norma, ktorú regionálni lombardskí poslanci schválili začiatkom minulého roka, podmieňovala zriaďovanie moslimských modlitební rôznymi aspektmi, napríklad urbanistického, ale aj bezpečnostného charakteru, ale aj schválením takýchto aktivít v miestnom plebiscite.

S podnetom na ústavný súd sa v tejto súvislosti obrátila centrálna talianska vláda premiéra Mattea Renziho.

http://www.teraz.sk/zahranicie/taliansky-ustavny-sud-zamietol-proti/183449-clanok.html
———————–

V Řecku se hromadí tisíce migrantů – půjdou do Itálie?

25.2.16 Řecko:

Řecká vláda se snaží odvrátit hrozící chaos a otevírá nové uprchlické tábory, migranti jsou ubytováni v kasárnách a tělocvičnách. Na centrálním náměstí Atén trávily noc stovky migrantů.

Z Turecka denně připlouvá do Řecka 2000 migrantů a Makedonie propouští přes hranice jen Iráčany a Syřany.

Odmítnutí migranti se hromadí na silnicích a ve městech u hranic s Makedonií. Od pondělí připlulo na trajektech do Pirea 9000 migrantů a ve středu večer se očekávaly další dva tisíce. A na ostrově Lesbos čekalo dalších 3000 migrantů na trajekt, který by je dovezl na pevninu. Na hranicích s Makedonií čekaly další 4000.

Řecký ministr pro migraci odhaduje, že v nejbližších dnech zůstane v Řecku trčet cca 70000 migrantů.

Šéf řecké sekce Mezinárodní organizace pro migraci IOM, Daniel Esdras, řekl, že tito lidé použijí starou cestu přes přístavy Patrasu a Igoumenitsa do Itálie.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/12275/

———————-

Běženci obcházejí balkánské ploty, míří do Albánie a na italský podpatek

2. března 2016  20:20

http://zpravy.idnes.cz/nove-migracni-trasy-z-recka-dfk-/zahranicni.aspx?c=A160302_164117_zahranicni_mlb

——————-

So zlepšením počasia sa zasa dvíha príval utečencov. Taliani prevzali na palubu znova 1361 migrantov. Sezóna sa začína

Rím 31. marca 2016

Príliv utečencov do Talianska a Grécka sa v posledných dňoch značne zvyšuje. Vzhľadom na uzavretie balkánskej cesty stúpa príliv z Líbye cez Stredozemné more. Tento vývoj je obzvlášť znepokojujúci, tvrdia bezpečnostní experti

http://www.hlavnespravy.sk/talianske-urady-zachranili-v-stredozemnom-mori-1361-migrantov/761859

——————

Kněz s duhovou šálou myje běžencům nohy, ministr je ubytuje v luxusním pavilonu. A papež s eurokomisařkou to dorazí. Vítejte v dnešní Itálii

27. 3. 2016 9:10

ROZHOVOR. Čecho-Italka Monika Pilloni pro ParlamentníListy.cz prozrazuje, jak to dnes vypadá v Itálii. Země sledovaná nejen kvůli migrační vlně, ale v období Velikonoc i díky tradičním akcím v Římě, se podle ní zásadně mění. Dříve by prý asi bylo těžko představitelné například chování současného papeže, nebo kněze, který s duhovou šálou kolem krku omývá nohy imigrantům a homosexuálům.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Knez-s-duhovou-salou-myje-bezencum-nohy-ministr-je-ubytuje-v-luxusnim-pavilonu-A-papez-s-eurokomisarkou-to-dorazi-Vitejte-v-dnesni-Italii-428054

—————-

Rakúšania plánujú posilniť hranice s Talianskom, aby obmedzili prílev migrantov. Taliani protestujú a demonštranti sa dostali do stretov s políciou

Miláno 3. apríla 2016

Talianski demonštranti sa dnes dostali do stretu s rakúskou políciou na hraničnom priechode v Brennerskom priesmyku, kde protestovali proti rakúskym plánom posilniť hraničné kontroly, aby sa obmedzil prílev migrantov do Rakúska.

Tlačová agentúra AP informovala, že asi 500 ľudskoprávnych aktivistov pochodovalo dnes na taliansko-rakúskych hraniciach, zapaľovalo svetlice a nasprejovalo nápis Vitajte na ceduľu oznamujúcu cestu do Rakúska.

http://www.hlavnespravy.sk/na-taliansko-rakuskych-hraniciach-doslo-k-stretu-demonstrantov-s-policiou/763143

——————

Chudí Italové žijí ve stanech, zatímco pro imigranty je připravená nová ubytovna

5.5.16 Itálie:

35 italských rodin včetně kojenců a malých dětí je nucena přežívat ve stanech a autech, zatímco na dohled od jejich tábora je pro imigranty připravena nově zrekonstruovaná budova.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/12695/

———————-

Krádež malého množství potravin na zahnání hladu není zločin, rozhodl italský soud  

Vytvořeno 6. 5. 2016 12:46

Nejvyšší soud v Itálii rozhodl, že krádež malého množství potravin nebo jídla na zahnání hladu není trestným činem, informovala BBC.

Nejvyšší soud tak zvrátil rozhodnutí soudů nižšího stupně, který bezdomovce ukrajinského původu odsoudil na šest měsíců vězení a pokutu 100 eur za krádež dvou balení sýra a jednoho balení uzenin v hodnotě 4,07 eura. Nejvyšší soud při rozhodování uznal, že Roman Ostriakov si jídlo vzal bez zaplacení, protože měl „bezprostřední a zásadní potřebu nasytit se“, proto jeho skutek „není zločin“.

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7948-kradez-maleho-mnozstvi-potravin-na-zahnani-hladu-neni-zlocin-rozhodl-italsky-soud

———————-

Polovina Italů chce vystoupit z Evropské unie

1. jún 2016

Italové přestávají mít rádi Evropskou unii a skoro polovina by z ní chtěla vystoupit. Její zakládající člen se tak stává jednou z nejeuroskeptičtějších zemí v celém 28členném bloku.

Postoj Italů ukázal průzkum britské agentury Ipsos Mori provedený v osmi evropských zemích. Z unie by dnes chtělo vystoupit 48% Italů, zatímco ještě v roce 2010 jich bylo s členstvím spokojeno 73%.

Druhou nejméně spokojenou zemí je Francie, kde by pro vystoupení hlasovalo 41% lidí. Odchod si přeje i 39% Švédů, 34% Němců, 29% Belgičanů a Maďarů, 26% Španělů a 22% Poláků. Ještě vyšší procento dotázaných by chtělo, aby jejich vlády vypsaly stejné referendum o odchodu jako Británie.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=561513710695239&id=152417991604815

———————

Euroskeptická strana v Taliansku zaznamenala nevídaný úspech vo voľbách o starostu Ríma

Rím 20. júna 2016

V boji o kreslo starostu Ríma zvíťazila kandidátka euroskeptickej opozičnej strany Hnutie piatich hviezd (M5S) Virginia Raggiová.

Raggiovej vyzývateľ Roberto Giachetti z Demokratickej strany (PD) premiéra Mattea Renziho už priznal porážku.

Podľa odhadov získala Raggiová 62-66 percent hlasov, kým Giachetti 34-38, uviedla televízna stanica La7. Hnutie piatich hviezd zrejme zvíťazilo aj v Turíne, kým Demokratická strana v Miláne.

Voliči sa vrátili k urnám dva týždne po prvom kole volieb, ktoré sú vnímané ako skúška popularity stredoľavicovej talianskej vlády na čele s premiérom Renzim.

http://www.hlavnespravy.sk/vo-volbach-starostu-rima-zrejme-zvitazila-kandidatka-hnutia-piatich-hviezd/797448

————————-

EÚ ako domček z karát? Aj Taliansko uvažuje o referende

Rím 23. júna 2016

V posledných voľbách úspešné talianske hnutie MoVimento 5 Stelle chce usporiadať referendum o eure. Spoločná mena Taliansku škodí, občania by mali rozhodnúť, či chcú iné politické smerovanie

http://www.hlavnespravy.sk/eu-ako-domcek-z-karat-aj-taliansko-uvazuje-o-referende/799173

———————————

Žiadni utečenci, nelegálni imigranti!

15. 06. 2016 0:39:22

Zo 40 000 žiadostí o azyl v Taliansku v roku 2016 bol status utečenca pridelený len 4% žiadateľov, až 60% žiadostí bolo úplne zamietnutých, zbytok dostal dočasný azyl, resp. úradníkom utiekol.

Väčšina žiadateľov pochádzala z Pakistanu, Nigérie, Gambie, Senegalu a Pobrežia slonoviny. Je zjavné, že sa nejednalo o ľudí, ktorí utekajú pred vojnou.

http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=529038

————————————

Povstání nelegálních přistěhovalců: chtějí peníze, africké jídlo a tv na pokoji.

16. 06. 2016 4:34:09

Na italském ostrově Sardinie v Sadali, malém městečku na hranici mezi provinciemi Cagliari a Nuoro, protestovali imigranti a vyzbrojeni holemi ohrožovali majitele resortu.

Hotel Janas v Sadali má dlouhodobé zkušenosti ve funkci “hostitele ilegálních žadatelů” o azyl. V neděli a v pondělí někteří přistěhovalci protestovali a požadovali peníze, africké jídlo, vodu v láhvi , autobus, který je bude denně vozit zdarma do Cagliari a TV v každém pokoji.

Dva muži ve věku 19 a 20 let také ohrožovali otce majitele hotelu a vrhli se proti jeho autu a kuchařce.

V loňském roce skupina imigrantů ve stejném hotelu vyvolali vzpouru, kdy dokonce přesunuli odpadkové koše a popelnice před budovu a zablokovali vstup do hotelu.

Před několika dny začalo cca třicet přítomných cizinců znovu protestovat během jídla a házet talíře na zem. Opět musela zasahovat policie.

(článok je pomerne rozsiahly, podrobnosti v pôvodnom zdroji)

http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=529297

————————–

Vedoucí přijímacího střediska pro žadatele o azyl ukradli nejméně jeden milion eur.

22. 06. 2016 20:32:02

Přijímací středisko pro žadatele o azyl (dále CARA) Mineo v Itálii na Sicílii: vedoucí centra po celá léta uváděli zvýšený počet ubytovaných imigrantů, aby tak mohli získat více peněz.

(dlhý článok, popisuje tiež kriminalitu imigrantov)

http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=530970

———————-

Rozsudek od soudu nebo z blázince ?

7. 07. 2016 2:27:25

Nelegálnímu imigrantovi z Nigérie nebyl přiznán status uprchlíka. Zůstane tady s námi ( za “rozumnou” cenu ve výši 60 tisíc euro z veřejných peněz ) až do roku 2020, rok ve kterém soud stanovil odvolací slyšení. Není to žádný uprchlík, ale bude ještě v Itálii využívat výhod “programu ochrany pro migranty” až do roku 2020. Kolik podobných případů ještě existuje ???

(podrobnosti o prípade v zdrojovom článku)

http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=534616

———————

Luxusní apartmány pro nelegální přistěhovalce v areálu Expo Milano

8. 07. 2016 17:12:22

V areálu Expo Milano se připravují přivítat dle pokynů Renziho vlády, stovky nelegálních přistěhovalců ve 576 jednolůžkových apartmánech s klimatizací, Wi-Fi a vlastní koupelnou…

Vzpomínáte si na výstavu Expo Milano před několika měsíci … expoziční haly, festivaly ?

V březnu tohoto roku tam již byla poslána stovka nelegálních přistěhovalců a díky velkému úsilí opoziční strany Liga severu a občanů byl tento areál znovu vyprázdněn.

Stalo se to před komunalními volbami v Miláně (byl tam neschopný starosta patřící k vládnoucí straně PD) … a hned po volbách nově zvolený starosta Sala (opět PD – vládnoucí Demokratická strana) posílá znovu imigranty do areálu Expo, i když bylo naslibováno voličům, že tam bude park .

http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=534958

———————-

Itálie : Policista se nakazil od nelegalního imigranta TBC

13. 07. 2016 6:14:10

Dostaneš tuberkulózu, protože jsi v práci nucen být v kontaktu s infikovanými nelegálními imigranty ? To nikoho vůbec nezajímá ! Policejní agent si stěžuje, že mu nikdo nepomohl v boji proti nemoci: čeká na odpověď z ministerstva.

[…] “Stalo se jedné noci, že jsem se probudil, krev z úst ….. Jdu na pohotovost, vysvětlím můj problém, ukážu lekařskou zprávu. Udělali mi všechny kontroly, bylo tam podezření na proděravělé plíce kvůli TBC … naštěstí to bylo něco jiného, účinek léků proti tuberkulóze . Ty léky, které jsem bral, jsem si musel já sám zaplatit . Bylo mi velmi zle, když jsem prodělával terapii, ty léky byly opravdu silné . Teď pokračuji v práci stejně jako dříve, nemám žádná omezení. ”

http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=535970

———————

Na hřbitově je příliš mnoho křížů. Andělé a sochy světců imigranty obtěžují !

25. 07. 2016 0:52:07

Pákistánská skupina nelegálních přistěhovalců odmítá dělat menší pomocné práce na hřbitově, protože je tam mnoho křesťanských symbolů. Oni prostě nemohou všechny ty kříže snést !

Nelegální imigranti protestují, že je na hřbitově příliš mnoho křížů. Proto se rozhodli v minulých dnech skřížit své paže na protest proti příliš mnoho náboženským symbolům přítomných na hřbitově, kde měly za pohoštění, kterého se jim dostává, udělat nějaké menší pomocné práce . Žadatelé o azyl si stěžují, že na hřbitově existují kříže, andělé a sochy světců, kteří je obtěžují.

http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=538762

———————

622 migrantů zachraněných v různých akcích ve Středomoří dorazilo dnes do Itálie a další 400 tam bylo připašováno

24.7.16

Migranty na čáře u italských vod nabrala irská loď James Joyce a vylodila je v italské Kalábrii.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/13111/

———————-

Islámská unie v Itálii vyzývá k legalizaci mnohoženství

11.8.16 Itálie:

Svaz islámských společenství a organizací v Itáli (UCOII) vyzývá k legalizaci mnohoženství.

Argumentuje tím, že když byly legalizovány svazky osob stejného pohlaví, není důvod, aby nebyla legalizována i polygamie.

“Pokud se zde jedná o dodržování lidských práv, pak polygamie je také lidským právem. Muslimové nesouhlasí s homosexuálním partnerstvím a přesto mají přijmout systém, který je umožňuje”, řekl zakladatel svazu, Hamza Piccardo, “není žádný důvod, proč by Itálie neměla přijmout manželský svazek více osob, pokud s ním tyto osoby souhlasí.”

http://www.zvedavec.org/vezkratce/13196/

———————

Itálie – stav nouze, uzavřené všechny hranice s Itálií. Invaze pokračuje …

13. 08. 2016 6:10:17

Jsou uzavřené všechny hranice s Itálií: Milán je obléhán tisícemi migrantů, ve Ventimiglia se hromadí nelegální migranti všech možných národností a propukají bitky, Sardinie jako skládka odpadu. Od ledna připlulo 100.000 migrantů.

Itálie již nemůže zvládnout stav nouze. Neustále připlouvají lodě s imigranty , invaze pokračuje nadále neúprosným tempem . Karavana migrantů nemůže odejít z Itálie, protože všechny sousední země uzavřely své hranice.

Balkánská trasa: zavřeno

Španělská trasa: zavřeno

Hranice Francie: zavřeno

Hranice Rakouska: zavřeno

Hranice Švýcarska: zavřeno

Hranice Slovinska : zavřeno

Hranice Vatikánu: zavřeno

Itálie je jediná otevřená. Co dělá vláda?

[…] Na geniální plán ministra vnitra Alfano DISTRIBUOVAT 25 IMIGRANTŮ NA KAŽDÝCH 1000 OBYVATEL ITÁLIE, se Daniele vyjádřil takto : “Když si to jednoduše zpočítáme, na Sardinie bude rozděleno přibližně 41.500 nelegálních přistěhovalců. Ted’ je jich tu asi 13.000 a je zřejmé, že i to je již příliš mnoho. Obyvatelé Sardinie budou reagovat na invazi.”

http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=543459

———————-

Italská krize může položit eurozónu

14.8.16 Itálie:

Bankovní krize v Itálii je pouze symptomem zásadní krize celé eurozóny.

Několik exponentů finančního průmyslu varuje, že situace v Bank of Italy může spustit novou bankovní krizi v celé Evropě.

Komentár:

Je zajímavé, že již vůbec nepíše o Řecku, i když je nepochybné, že zadlužení Řecka je bezvýchodné. Možná se o něm nepíše proto, že je již celé rozkradené a na řadě jsou další státy.

Zajímavá je i  následující shoda:

Stále se psalo o bankrotu Řecka – a hle, přes Řecko následně putovaly ohromné migrační proudy do Evropy. A to přesto, že Řecko má velkou  a velmi dobře vybavenou armádu.

Spolu  se svévolně vztyčenými hranicemi balkánských států proud migrantů zeslábl a o Řecku se náhle v souvislosti s finanční krizí už nepíše.

Masová migrace se ale nyní očekává přes Itálii – a hle máme zde náhle italskou finanční krizi, ohrožující Evropu.

Někdo dělá z lidí pitomce.

zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/13214/

.

Posledná aktualizácia 15.8.2016

Pokračovanie: Imigranti a situácia v Taliansku. 2. časť

Advertisements
This entry was posted in Nemecko a imigračná vlna, Politika. Bookmark the permalink.