Informátor: Merkelová v noci potajomky pašuje lietadlami tisícky ľudí do Nemecka. AKTUALIZOVANÉ 2 – 12.8.2016 21:30

Veľký rozruch v Nemecku v posledných dňoch vyvolali správy o tajných nočných lietadlách, údajne plných utečencov z Turecka a Sýrie.

Tu je stručný prehľad článkov, ako sa informácie v priebehu dní vyvíjali.

7.august 2016

Najstaršiu zmienku o prípade som zaznamenal na webe nemeckého Anonymous.

“Utajený informátor nás informoval, že na letisku Köln-Bonn od istej doby každú noc pravidelne od 1h ráno pristávajú lietadlá, prinášajúc každé jedno niekoľko stoviek ilegálnych imigrantov do našej krajiny. Túto podivnosť v leteckej prevádzke si údajne povšimli aj miestni obyvatelia, ktorí sa  nad tým oprávnene divili, keďže v minulosti bývalo letisko skôr menej využívané”.

http://www.anonymousnews.ru/2016/08/07/informant-merkel-schleust-nachts-illegal-tausende-per-flugzeug-nach-deutschland/

8.8.2016

Nasledujúci deň vychádza prvý podrobnejší článok na portáli Kopp-verlag.de, ktorý spomína napríklad podozrivý fakt, že cez deň z Blízkeho Východu priletelo na letisko v Kolíne iba 1 lietadlo, zatiaľ čo medzi polnocou a 6 hodinou rannou ich bolo 11, z toho 9 z Turecka, jedno z Grécka a jedno z Egypta.

http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/markus-maehler/tief-in-der-nacht-bundesregierung-schleust-fluechtlingsmassen-ueber-flughaefen-ein.html

Správa na internete vzbudila značnú pozornosť a začala sa rýchlo šíriť.

9.8.2016

Nasledujúci deň vydáva portál Kopp Verlag ďalšie podrobnosti. Do organizovania letov je zainteresovaná Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM). Zaznieva úvaha, že sa možno jedná o vlnu rodinných príslušníkov v rámci projektu “sceľovania” rodín pre úspešných azylantov. Pozorované sú hlavne ženy v šatkách.

Atypická nočná letecká prevádzka bola pozorovaná na troch letiskách: Düsseldorf, Hannover a Köln-Bonn. Portál upozorňuje, že v týchto mestách bol zhodou náhod krátko predtým zrušený zákaz nočných letov.

Stále zostáva vo vzduchu otázka, či nemecká vláda predsa len nespustila v tajnosti realizáciu výmenného projektu 1:1 s Tureckom, kedy za jedného vráteného odmietnutého azylanta má Nemecko prijať jedného iného utečenca z tureckých utečeneckých táborov.

http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/markus-maehler/merkels-naechste-fluechtlingswelle-iom-organisiert-die-heimlichen-familiennach-t-fluege-.html

Správa sa rýchlo šíri internetom a vládni úradníci ako aj zamestnanci letísk z nej začínajú byť značne nervózni. Objavujú sa prvé pokusy zo strany štátnych úradníkov o dementovanie správy.

10.8.2016

Ďalší článok z portálu Kopp Verlag zmierňuje predošlé správy. Tvrdí, že sa pravdepodobne nejedná o utajované vládne lietadlá, ale o klasické charterové lety, ktoré využívajú situáciu, že kvôli obavám z nestability v Turecku sú turistické lietadlá takmer prázdne a tak sú využívané na lacnú dopravu rodinných príslušníkov do Nemecka. Nočné spoje sú údajne využívané z dôvodu, že nočné letenky sú najlacnejšie.

Odhady hovoria, že týmto spôsobom by mohlo do Nemecka v najbližších mesiacoch doraziť ďalších asi 500 000 ľudí.

Portál sa pozastavuje nad tým, prečo o týchto letoch doteraz všetky mainstreamové média mlčali, keď sa údajne jedná o legitímny a dlhšiu dobu plánovaný proces sceľovania rodín.

http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/markus-maehler/die-wahrheit-ueber-merkels-neue-fluechtlingsmassen-im-flieger.html

11.8.2016

Oficiálne nemecké úrady sa snažia dementovať masovo sa šíriace sa správy o tajných utečeneckých lietadlách, pričom z ich vyjadrení je cítiť rastúca nervozita. Vyhlásenie k situácii vydalo Kolínske letisko ako aj hovorca ministerstva vnútra, ktorý to okomentoval: “…to je ten najväčší nezmysel, aký som už dávno nepočul…”

http://www.epochtimes.de/politik/deutschland/meldung-ueber-nachtfluege-fuer-fluechtlinge-groesster-unsinn-so-sprecher-des-innenministeriums-a1920240.html

Čísla o zdieľanosti článkov k 11.8.2016 cca 17:30

Správa z portálu Anonymous z 7.augusta má 152 000 zhliadnutí a 11 000 facebookových zdieľaní.

Článok z Kopp Verlag z 8.augusta má 31 000 facebookových zdieľaní.

Nejedná sa teda o žiadnu banálnu záležitosť a v priebehu tých niekoľkých dní sa správa musela dostať k približne 300 až 500 tisíc ľuďom. To okrem iného ukazuje, že mienkotvorný vplyv nemeckých alternatívnych portálov nie je vôbec zanedbateľný.

AKTUALIZOVANÉ 12.8.2016 19:30

12.8.2016

Redaktor nezávislého webu Junge Freiheit sa pokúsil na vlastné oči overiť, aká je situácia ohľadom podozrivých nočných letov na letisku Köln-Bonn. Podľa jeho slov sa mu nepodarilo za celú noc spozorovať nič, čo by potvrdzovalo správy o tajnom pašovaní utečencov nočnými letmi.

Sledoval ľudí v príletovej hale, všetci podľa jeho hodnotenia vyzerali ako klasickí turisti, počul u nich výlučne turečtinu (žiadnu arabštinu). Správanie ľudí pripomínalo klasických turistov, ktorí sa orientujú v relatívne známom prostredí, čakali na batožinu a boli vyzdvihovaní čakajúcimi rodinnými príslušníkmi. Nebola tam ani jediná osoba, ktorá by pôsobila podozrivým dojmom a to zmonitoroval asi 7 príchodzích letov.

Ďalej sledoval okolie letiska, či neuvidí nejaký neštandardný políciou strážený východ a mimoriadne autobusy, ktoré by časť príchodzích odvážali iným smerom ako bežných turistov. Nenašiel nič, s výnimkou jediného podozrivého autobusu, z ktorého sa vykľul zamestnanecký bus odvážajúci končiacu nočnú smenu zamestnancov k parkovisku.

Ďalej skúšal spovedať zamestnancov letiska (ochrankárov, taxikárov) ako aj náhodných turistov z príchodzích tureckých letov. Nikto z nich si v posledných dňoch nevšimol nič podozrivé. Hlavne taxikári boli veľmi zdielni a ochotní k rozhovoru. Taktiež turisti z letov tvrdili, že v lietadle nebol nikto, kto by vyzeral ako utečenec.

Tiež skonštatoval, že videl prekvapivo veľa nemeckých turistov, čakajúcich na lety do Turecka. Niektorí ľudia zjavne cestujú do Turecka bez ohľadu na správy o nepokojoch, prevrate a Erdoganovi.

Zhrnul to teda tak, že hoci si robil nádeje na senzačnú reportáž, tak sa mu za celú noc nepodarilo nájsť ani jediný dôkaz, ktorý by potvrdzoval teóriu o tajných lietadlách.

K tomu ešte dodáva komentár, že celá historka vlastne ani nedáva príliš veľkú logiku, pretože ak by chcela vláda tajne pašovať imigrantov, nedávalo by zmysel prevážať ich civilnými lietadlami všetkých na jedno veľké civilné letisko, skôr by ich dovážali po menších množstvách na rôzne verejnosti neprístupné vojenské letiská. Letisko Köln-Bonn je jedno z mála letísk, kde je povolená nočná prevádzka a tak je údajne počas dovolenkových mesiacov v noci pomerne často využívané na lacné nočné turistické lety z Turecka.

Sumarizuje to teda tak, že danú správu síce nemôže 100% vylúčiť (strávil na letisku iba 1 noc, letisko bolo veľké a navyše mohol byť program po predošlom rozruchu dočasne pozastavený), ale že ju hodnotí ako vysoko nepravdepodobnú.

Fakt, že sa však táto správa tak bleskovo rozšírila a že ľudí nepresvedčilo ani oficiálne dementi zo strany letiska a vlády, je veľmi varovný signál o rastúcej totálnej nedôvere obyvateľstva k svojej vlastnej vláde.

zdroj:

http://www.epochtimes.de/politik/deutschland/nachtfluege-fuer-fluechtlinge-ein-reporter-recherchiert-am-airport-koeln-bonn-a1921184.html  (skrátená voľne prerozprávaná verzia)

https://jungefreiheit.de/debatte/interview/2016/eine-nacht-auf-dem-flughafen-koelnbonn/ (plná reportáž)

Oba weby patria údajne do skupiny alternatívnych webov, ktoré kritizujú nemeckú vládu a nedajú sa považovať za súčasť mainstreamovej Lügenpresse.

Aktualizované 12.8.2016 21:30

K situácii sa vyjaril aj portál Kopp Verlag, ktorý správu pred niekoľkými dňami vypustil do sveta.

V prvom rade zdôraznil, že plány na program presídľovania utečencov z Turecka do Nemecka reálne existujú. 798 utečencov už bolo v rámci tohto programu v minulosti letecky do Nemecka premiestnených. Ďalej zdôrazňujú, že je známy program nemeckej vlády na “zlučovanie rodín sýrskych utečencov” a oficiálne odhady Nemeckého úradu pre utečencov (BAMF) hovoria o 500 000 ľuďoch.

Zároveň tvrdia, že hoci tento program zlučovania rodín sa ešte v plnej miere nerozbehol, nemecké konzuláty v zahraničí sú už zaplavené žiadosťami o víza za účelom vycestovania zostávajúcich rodinných príslušníkov. Nemecko za týmto účelom masívne posilňuje personál zahraničných konzulátov, aby sa s náporom dokázali vysporiadať.

Následne si redakcia priznáva chybu, že nimi zverejnená správa sa ukázala byť nepravdivá. Vysvetľujú, že pred zverejnením sa obrátili na nemecké úrady s žiadosťou o vysvetlenie, ale odpoveď bola veľmi strohá a neuspokojivá a preto správu napriek istým pochybnostiam zverejnili. O to viac, že im informáciu prinieslo nezávisle na sebe viacero informátorov.

“Žiaľ, musíme priznať, že sa verzia našich informátorov ukazuje ako neudržateľná. Naozaj sa jedná o prázdninové lietadlá s turistami”.

Ďalej sa ale redakcia pozastavuje nad tým, že nemecká vláda o téme imigrácie s občanmi prakticky nekomunikuje. Doteraz neboli vydané informácie, akým spôsobom bude prebiehať plán zlučovania rodín utečencov, kedy rodiny dorazia a akým spôsobom.

A čo viac, vláda v minulosti dokázateľne klamala alebo zatajovala informácie: či už sa týkalo imigračného chaosu v roku 2015, kriminality utečencov, faktu, že sú medzi utečencami infiltrovaní džihádisti alebo faktu, že drvivá väčšnia utečencov je nezamestnateľná.

Nemecká vláda sa preto nemôže diviť, že sa občania dožadujú pravdivých informácií a pri tejto snahe sa vrhajú po akejkoľvek informácií, bez ohľadu na oficiálne vyjadrenia vlády.

“Občania si želajú pravdu od svojej vlády a médií. Ale namiesto toho dostávajú iba jedostranné správy, ktoré hraničia s propagandou. Aké to má dôsledky? Nemci sú už ochotní uveriť správe o akomkoľvek podraze, ktorý na nich údajne Spolková vláda pripravuje”.

http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/markus-maehler/familiennachzug-fuer-syrer-das-misstrauen-der-bevoelkerung-und-das-schweigen-der-regierung.html

Ak sa objavia nové informácie, doplním ich na koniec článku.

Posledná aktualizácia 12.8.2016 21:30

This entry was posted in Nemecko a imigračná vlna, Politika. Bookmark the permalink.