Nemecko zažíva tretiu vlnu politického prenasledovania

Mnohí si kladieme otázku, ako je možné, že v kontexte všetkých tých udalostí spojených s výtržnosťami imigrantov, sú Nemci stále tak nechápaví a pasívni. Dlhú dobu som si situáciu vysvetľoval tým, že nemecká Lügenpresse je natoľko extrémna v svojom klamaní, že dokáže stále udržať značnú časť populácie v nevedomosti.

Pravdou však zrejme je, že Nemci si plne uvedomujú svoju situáciu, ale zastrašovanie terorom politickej korektnosti v krajine dosahuje taký rozsah, aký si len ťažko dokážeme predstaviť a je porovnateľný snáď len s podmienkami v časoch komunistickej diktatúry.

Tu som zozbieral za posledné mesiace rôzne články, ktoré dobre vykresľujú, aká vlna strachu a nedôvery v Nemecku medzi bežnými občanmi panuje. Jednotlivé články až tak hrozivo nepôsobia, desivý obraz vzniká až vtedy, keď sa všetky tie články poskladajú dokopy na jednom mieste .

———————

Po tretí raz od roku 1933. Už znovu máme v Nemecku politické prenasledovanie

Už po tretí raz od roku 1933 sú ľudia v Nemecku politicky prenasledovaní. A vo všetkých troch prípadoch to boli Socialisti, kto bol pri moci, kto politické prenasledovanie zaviedol do každodenného života Nemcov. Oh, ano, aj nacisti boli ľavica .

Po nacistoch to bola socialistiká SED , kto zorganizoval špehovací systém, ktorý bol unikátny v histórii ľudstva. Podľa dokladov a svedectiev bolo priamo alebo nepriamo v službách Stasi 500 000 Východných Nemcov, pri celkovom počte 17 miliónov obyvateľov. Žiaden iný špehovací systém nebol hustejší, žiaden nebol lepšie premyslený.

A v súčasnosti sú to znovu ľavičiari – mnohí z nich z bývalej NDR – kto vybudoval na nemeckej pôde tretí systém politickej represie za posledných 90 rokov. Znovu tu máme politické prenasledovanie v Nemecku. A znovu sú našimi nepriateľmi tí istí, ako za čias nacizmu a NDR: úplne navrchu média a politici.

https://michael-mannheimer.net/2016/07/31/zum-dritten-mal-nach-1933-schon-wieder-gibt-es-politische-verfolgung-in-deutschland/

———————

V Nemecku sa množia prípady represií za podporu strany Alternative für Deutschland.

Napríklad v Nordhein-Westfalen museli viacerí učitelia vysvetľovať svojim nadriadeným svoje členstvo v AfD. V Rheinland-Pfalz bolo údajne istému vyššie postavenému krajskému zamestnancovi pohrozené preložením, ak neukončí svoje aktivity pre stranu. “Predovšetkým vo verejnej správe je vyvíjaný nepretržitý skrytý nátlak a s tým často spojený výhľad negatívnej kariéry”, povedal predseda AfD z regiónu Rheinland-Pfälz Uwe Junge pre “Welt”. Takýto tlak pritom “nikdy nie je realizovaný písomnou formou, ale iba v osobnom kontakte bez možnosti dôkazov”. Človek sa ocitá “v oblasti ‘latentného zákazu profesie’ “, tvrdí Junge.

Podobná situácia sa ukazuje aj v súkromnej sfére. Pobočka AfD z Thüringenu informuje o firmách, ktoré od svojich zamestnancov požadovali písomné uistenie, že sa nebudú verejne angažovať za stranu. […] V opačnom prípade musia živnostníci rátať s rizikom, že kvôli ich členstvu v AfD budú zaznievať verejné výzvy k bojkotu ich služieb.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/13161/

—-

Německo tvrdě jde po odpůrcích imigrace. Podle zákona, sepsaného po válce proti nacistům

Historik Aleš Valenta, spolupracující s Institutem Václava Klause, na serveru Neviditelný pes popsal, jak se prý dnes v Německu vypořádávají s nepohodlnými názory. Slouží k tomu zákon, který byl původně namířen proti nacistům. Dnes prý lze s pomocí tohoto zákona zúčtovat s lidmi, kteří odmítají podporovat migraci, práva sexuálních menšin a tak podobně.

V 60. letech minulého století byl ve Spolkové republice Německo přijat zákon potírající tzv. štvaní lidu – Volksverhetzung. Tehdy byl namířen proti podporovatelům nacismu, s nimiž se demokratické Německo vypořádávalo právě od 60. let.

„V současnosti se Volksverhetzung stává nástrojem pro potlačování názorů vymykajících se z německého názorového koridoru, který předepisuje, jak psát a mluvit o migraci, ženské rovnosti, sexuálních menšinách, německé minulosti a dalších ‚citlivých‘ tématech. Názorový koridor, stanovený politickou korektností, se od devadesátých let setrvale posouvá doleva, takže v poslední době se již samotné pojmy ‚pravice‘ a ‚konzervatismus‘ ocitly mimo jeho rámec a staly se v očích vládnoucích německých elit podezřelými. Ohrožena je proto i Alternativa pro Německo (AfD), která se ve svém programu hlásí k liberálním a konzervativním hodnotám,“ píše historik.

“V současné podobě hrozí tento paragraf trestem až pěti let odnětí svobody všem, kdo by „podněcovali k nenávisti, násilí nebo svévolným opatřením“ proti národní, rasové a náboženské skupině obyvatel nebo proti jednotlivcům, pokud budou napadeni z důvodu příslušnosti k některé z uvedených skupin. V roce 1994 byl doplněn o odst. 3, jenž zavádí stejný trest pro toho, kdo by schvaloval nebo popíral zločiny nacionálně-socialistického režimu.”

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecko-tvrde-jde-po-odpurcich-imigrace-Podle-zakona-sepsaneho-po-valce-proti-nacistum-446781 ,
http://neviditelnypes.lidovky.cz/nemecko-tlak-proti-opozici-sili-dnn-/p_zahranici.aspx?c=A160728_090217_p_zahranici_wag

——–

Tvrdá cenzúra internetu v Nemecku:

Na jeseň 2015 sa Angela Merkelová osobne dohovárala s Markom Zuckerbergom, zakladateľom spoločnosti Facebook, na zriadení cenzorskej infraštruktúry, ktorá by umožnila nemeckej vláde rýchlo a jednoducho mazať nepohodlné texty. Koncom roku 2015 bol systém hotový a vstúpil do činnosti začiatkom roka 2016. Právom cenzúry poveril nemecký minister spravodlivosti skupinu nezriedka veľmi kontroverzných neziskových organizácií.

Krátko po Novom roku začali z nemeckého Facebooku miznúť skupiny debatujúce na tému utečencov. V Nemecku už asi 2 roky nie je možné diskutovať pod novinovými článkami a Facebook sa stal jedným z mála útočísk, kam až doteraz nemala nemecká vláda dosah. Po Novom roku sa to zmenilo. Zmazané bolo množstvo rôznych skupín, napríklad portál Netwerk-Köln, ktorý priniesol informácie o sexuálnych útokoch zo Silvestrovskej noci v Kolíne alebo portál Anonymous s 1,7 miliónom fanúšikov a množstvo ďalších menších či väčších portálov so stovkami tisíc fanúšikov. Zakrátko sa stalo takmer nemožné diskutovať na nemeckom internete o téme imigrácie verejne.

A nielen to. Pre veľký úspech sa systémom inšpirovala aj Európska komisia a dohodla sa s Facebookom, Googlom a Twitterom na aplikácii tohto systému celoeurópsky. Od 1. júna 2016 sa tak mažú nepohodlné texty z Facebooku v celej EU.

Podrobné články na túto tému:
https://diskuter.wordpress.com/2016/03/07/velky-utek-z-facebooku/
https://diskuter.wordpress.com/2016/06/10/facebookova-cenzura-sa-rozrasta-do-bezprecedentnych-rozmerov/
https://diskuter.wordpress.com/2016/07/27/facebookova-cenzura-sa-dalej-rozrasta-pribudaju-pripady-trestneho-stihania-za-texty/

Nielen v Nemecku

Nemecký zákon o “štvaní proti národom” (Volksverhetzung) zjavne fascinuje svojou efektivitou aj vlády ďalších krajín EU. Zrejme práve tento nemecký zákon bol vzorom pri prijímaní rôznych národných zákonov o boji proti “nenávistným prejavom” na internete a na ochranu príslušníkov skupín na základe “rasy, etnickej, náboženskej alebo sexuálnej príslušnosti”. Na Slovensku bol takýto zákon prijatý niekedy okolo roku 2013, pod zámienkou ochrany homosexuálnej menšiny. Jeho aplikácia by však v prípade vôle (ktorá našťastie zatiaľ policajtom aj sudcom chýba) dokázala narobiť podobnú pohromu so slobodou prejavu, ako sa deje v Nemecku.

V roku 2013 sa pokúšala Európska komisia prijať podobnú verziu zákona s celoeurópskou platnosťou: http://www.blogovisko.sk/sloboda-slova-konci-nadchadza-era-tolerancie.html . Napokon k jeho prijatiu nedošlo, možno pre príliš veľký rozruch, ktorý návrh vyvolal. Rôzne štáty však napriek tomu v tichosti schválili jeho čiastkové podoby do svojich zákonov.

Nálady z Nemecka:

Mluvil jsem tady s několika německými přáteli a samozřejmě jsem neodolal a ptal se, jak se dívají na současné dění v Evropě, muslimové, teroristé… Řekli mě přesně to, co jsem očekával… Že v Německu se o tom všichni bojí mluvit nahlas, nikdo nechce nahlas říct, co si myslí, nechce přijít o místo, mít konflikt se zákony. A tak všichni raději sklopí oči a říkají, že Frau Merkel je úžasná, migranty máme rádi a rádi jim pomáháme…

http://pravyprostor.cz/multikulturaliste-stejne-jako-bolsevici-dohnali-evropu-k-hruzne-realite-strachu/

Z rozhovoru s Bohumilou Kamenzovou, Češkou žijúcou v saskom Altenbergu.

Ako to teraz vyzerá s podporou a popularitou kancelárky, podobné excesy jej asi neprospievajú?

Všade čítam, ako je podporovaná, ako jej Nemci veria. Osobne nepoznám ani jedného takého. Ale to sú médiá, ktoré sú zmasírované určitým smerom.

Takže médiá sú na strane kancelárky?

Samozrejme. To je tuhá totalita. Médiá sú ovplyvňované úplne šialene. Je to vyšperkované ku geniálnej dokonalosti.

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Ked-Nemcom-budu-buchat-baraky-pod-zadkom-nastvu-sa-a-vezmu-to-smahom-Otvorena-spoved-Cesky-v-Nemecku-273445


Ďalší z rozhovorov s českou podnikateľkou Bohumilou Kamenzovou, ktorá vystupuje ako rečník na demonštráciach Pegidy v Drážďanoch. Pozoruhodne otvorený rozhovor na to, že vyšiel na Idnes. Oplatí sa prečítať celý.

V Německu za vámi jezdí desítky lidí. Co se stalo?

Po jedné schůzi v Altenbergu za mnou začali chodit lidé, abych dál říkala nahlas, co si myslím. Většina Němců se mnou souhlasí, ale mají strach. V Německu vládne totalita temna. Němci jsou zvyklí, že když se jim něco řekne, tak to udělají. Politici tuto jejich typickou vlastnost bezostyšně zneužívají.

Na posledních demonstracích Pegidy v Drážďanech lidí ubylo. Už tam nechodí 20–25 tisíc lidí jako na konci roku 2014 a začátku 2015. Jsou demonstranti a odpůrci migrace unavení?

Poslední měsíce začínají být v Drážďanech nebezpečné, příznivcům Pegidy při demonstracích hoří auta. Také je tvrdě napadají mladí levičáci, kteří se Pegidu snaží zdiskreditovat. A to se daří, německá média neříkají, že za střety mohou agresivní levičáci, ale Pegiďáci. Lidé mi také tvrdí: My na demonstrace chodíme, nemáme co ztratit, ale dcera, syn, snacha nemohou, přišli by o práci.

Zažila jste osobně nějaké útoky?

Ano. Jednou jsme přijeli pozdě, všechny přístupové cesty na Divadelní náměstí v Drážďanech už byly neprodyšně uzavřeny mladými levičáky. V té mase se chovali šíleně, nikdy jsem neviděla tolik agrese a násilí. Zaútočili na nás, zezadu napadli manžela. Na to do konce života nezapomenu, v tu chvíli jsem se bála o život.

Stále dost Němců Merkelové věří a sama jsem viděla, jak i mnozí Sasové přijíždějící migranty vítali. Jak to z vašeho pohledu nyní v Německu a hlavně v Sasku vypadá?

Lidé jsou zoufalí a nemohou nic dělat, nikdo se jich nezastane. Vzrostla kriminalita a často se to tají. Znám paní, jejíž dcera byla osahávána migrantem na nádraží v Altenbergu. Šla na policii a ti jí řekli, že se nic nestalo. Lidé v supermarketech vidí migranty, jak trhají obaly, berou si, co chtějí, kradou. Když to oznámí prodavačce, odpoví, že nic dělat nemohou, mají nařízeno koukat jinam. Ztráty supermarkety dostanou zaplacené, aby obraz uprchlíků nebyl negativní. Když ve Schmiedebergu udělali ubytovnu pro azylanty, supermarket po čase kvůli obrovským krádežím raději zavřel.

Co vám osobně nejvíce vadí?

Jak se zachází s evropskou kulturou, jak jsou mocní slepí nebo vědomě podporují migraci, která Evropu zničí. Vadí mi, že jakýkoli odpor občanů se tvrdě potírá, že v projevech politiků zní slova integrace, pomoc, podpora migrantů, multikulturalismus… Ale slova o Němcích jsem ještě neslyšela, ti jsou v současné politice zcela nedůležití.

http://usti.idnes.cz/podle-podnikatelky-nemecko-uprchliky-nezvladne-ftv-/usti-zpravy.aspx?c=A160226_093546_usti-zpravy_hrk

Text Češky Heleny žijúcej v Dortmnude

“Večer nikdo nevychází ven. Ženy již večer nepracují. Děti také samotné nikam nechodí. Lidé zde bojkotují i návštěvy bazénu. Migranti tady pobíhají s různými nemocemi. Syfilis, svrab, žloutenka a tuberkulózou.”

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=549146201931990&id=152417991604815


Martin Konvička: Rozhovor s naší ženou z Mnichova

„No jo, to máš asi pravdu. Ale to od Němců nečekej, ti jsou tak vyděšení, že se dohromady nedají. Navíc – se to ‘nesmí‘ a než aby se někdo nechal označit za nácka… nazi, v Němčině to zní mnohem hůř, než česky“.

Odbočili jsme pak od tématu, vyprávěla mi, jak nějaké pouliční vítací aktivistce, která rozdávala jakési letáky či co, vyštěkla do obličeje „ale já jsem nazi“ – ne proto, že by byla, ale protože už měla vítací hysterie plné zuby a chtěla vědět, co to se slečnou vítačkou udělá. Prý ji to naprosto ochromilo, zůstala stát jak solný sloup a pokud se nevzpamatovala, stojí kdesi v Mnichově dodnes.

„Jak to vše domorodí Němci vlastně vnímají, co říkají? Jsou to inteligentní lidi, to, o čem jsme mluvili, si umí spočítat taky?“, navázal jsem niť.

„No, řekla bych, že jsou z činů a postojů své vlády tak šokováni, že si většina z nic nemyslí vůbec nic. Naprosto nechápou, jak jim něco takového mohla vláda udělat. Cítí se zrazeni, opuštěni, bez naděje. A to je Mnichov docela dost sluníčkový. V poslední době, jako by ale všichni svěsili ramena.“

„Vždyť přece nechápou?“

„Ale to základní chápou. V hlavních médiích jede tvrdá cenzura, ale možná jsi zaregistroval, že kdosi dal dohromady zprávy o znásilněních, přepadeních a podobně z různých okresních a lokálních plátků, ty nejsou tak pod kontrolou, a jsou to tisíce případů. PEGIDA to výsměšně komentuje, že to jsou všechno ty v médiích donekonečna omlouvané Einezelfälle  – ojedinělé incidenty. Lidi tuší, co se děje, domyslí si, co se dít může a moc dobře vědí, že je vláda prodala.“

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Doc-Martin-Konvicka-Ph-D-104562/clanek/Rozhovor-s-nasi-zenou-z-Mnichova-67753


Němci se začali bát Němců, líčí lidé v Clausnitz. Pokud vůbec promluví

Lidé se začali bát, místní si navzájem nevěří. A nechtějí mluvit, jak zjistila reportérka MF DNES.

„Je to obranná reakce. Mým známým někdo telefonem vyhrožoval, že mají před sebou poslední dvě hodiny života. Je to teď šílené,“ řekla mi starší žena.

Ale až poté, co jsem ji ujistila, že jsem z cizích novin. Měla strach, že jsem vládou najatá udavačka. Uvěřila mi, až když jsem jí ukázala český novinářský průkaz.

Lidé v Clausnitzu tvrdí, že nesouhlas s vládní politikou by je mohl připravit o práci. Kvůli nálepce „rasista“. Z pětadvaceti oslovených lidí se mnou mluvilo pět. Tři hodiny jsem chodila po Clausnitzu a přemlouvala místní, aby mi k události něco řekli.

Podmínkou bylo žádný diktafon, tužka, papír či mobil. Utajení identity. A odchod na klidné místo, kde nikdo nebyl. Hlavně daleko od domu, kde zpovídaný bydlí. Všichni se znají. Běda, jak se v nějakém okně pohnula záclona. Rozhovor skončil.

..

„Všichni mají velký strach. Dřív děti do školy chodily samy, nyní to nejde, vozíme je sem na vyučování a zase vyzvedáváme,“ řekl Hans čekající v autě u školy.

Má obavy z migrantů i sousedů. Poslední dny strávil stavbou plotu, aby zabezpečil majetek. Nahlas raději říká, že to je kvůli tomu, aby mu neutekl pes, aby nebyl označený za rasistu.

http://usti.idnes.cz/strach-v-clausnitz-z-migrantu-dk4-/usti-zpravy.aspx?c=A160302_2229480_usti-zpravy_vac2

———————————————————————————–

Doplnené:

Ďalší rozhovor s Bohumilou Kamenzovou, Češkou žijúcou vo východonemeckom Altenbergu.

27.11.2016 20:00

“[…] Nemecko je úplne rozpoltené. Je tu silná skupina tých, ktorí Merkelovú podporujú. Ale sú to aj tí, ktorí to robia kvôli vlastnému profitu, nie preto, že by si mysleli, že robí dobré veci.

Môže to tak byť preto, že Nemci sú konzervatívnejší ako iní, neradi veci menia a sú aj disciplinovanejší?

Teraz je však situácia úplne iná. Predtým sa nič také nedialo, bolo jedno, kto je hore. Žiadna utečenecká kríza, pokojné vody. Teraz je to úplne iné. Som z toho taká znechutená, že nemeckú televíziu už ani nepozerám. Každá druhá veta je, že musíme pomáhať utečencov integrovať. Mám pocit, že sa všetci zbláznili.

Podľa prieskumu Nadácie Friedricha Eberta sa takmer 35 percent Nemcov cíti byť cudzincami vo vlastnej krajine a 50 percent z nich chce limit na prijímanie utečencov. Minule ste hovorili, že sa Nemci boja na verejnosti hovoriť o svojich kritických výhradách súvisiacich napríklad s migráciou. Prejavuje sa to aj na týchto číslach?

Určite sa to na tých číslach prejavuje. Málokto povie otvorene svoj názor. V televízii a novinách sa cielene pýtajú len ľudí, o ktorých dobre vedia, aká bude ich odpoveď. Aj na demonštrácie Alternatívy pre Nemecko sa ľudia báli ísť alebo tam chodili za tmy. A to je pritom legálna strana. Nemyslím si, že to môže dopadnúť dobre. […]”

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Totalna-likvidacia-to-je-ciel-Merkelovej-Prislo-kopnutie-do-zadku-Teraz-sa-veci-menia-ozyva-sa-Ceska-z-Nemecka-280803

—————————————————————

Doplnené 20.7.2017

Z diskusie pod článkom “Německý tisk hubuje Česko a spol. za uprchlíky. Juncker hájí postup EU

Martin Stepanek 14.6.2017 10:52

“Tady v Nemecku jsou z toho hotovy !!! Noviny jsou politicko-korektni, politici mimo realitu, ale kdyz se zeptate slusnyho Nemce na stredni urovni socialniho zebricku, tak vam bude septat, jak nemuze pustit deti samotny do skoly nebo manzelku behat do parku, ze je tu moc “cizincu”. Vidim a pocituju to tu na vlastni kuzi. To, co predvadi “Evropske elity” je kulturne-socialni sebevrazda. A radsi zaplatim 1000 kc rocne jako nejakou solidarni dan, nez aby me a moje deti v budoucnu cekalo to, co se ted odehrava ve Francii, Nemecku, Belgii atd… . Vzdyt oni nam to zavidi proboha!!!! Tak at jde nejakej Juncker do …. ”

Tomáš Slinták 14.6.2017 12:17

“Přesně tak to je, a ne jen v Německu. Na cizince nadávají potichu skoro všichni i ve Francii, Anglii, severských zemích, atd., jen oficiánlě jsou všichni “politicky korektní”. Kam to ta Evropa dopracovala to fakt nechápu ”

zdroj: http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A170614_095317_zahranicni_jj&vlakno=85113961

Advertisements
This entry was posted in Nemecko a imigračná vlna, Politika. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s