McDonald prehral súdny spor: “Mäso” v hamburgeroch je tvorené mastnou pastou a amoniakom.

Známy kuchár Jamie Oliver vyhral proti McDonaldu spektakulárny súdny proces, v ktorom dokázal, že Fast Foodový reťazec používa namiesto mäsa zmes tuku a amoniaku. To nie je žiadna strava. Šéfkuchár poodhalil hrozivú pravdu o tom, čo v skutočnosti ide do “chutných” hamburgerov a nugiet. Podľa výpovede Jamieho nie je možné to, čo McDonald servíruje, nazývať potravou.

Aký je zámer masových útokov reklamy, ktoré vychvaľujú Coca-Colu a spol? Človek si len ťažko vie predstaviť, aké sumy sa na také reklamy vynakladajú. A čo je ešte dôležitejšie – táto reklama je cielená špeciálne na mládež. Existujú určité slávne osobnosti, ktoré sú mladými vnímané ako autority a ich správanie napodobňujú. A práve títo ľudia sa predávajú fast foodovým reťazcom a pomáhajú im otráviť naše obyvateĺstvo.

Aj toto “mäso” k nám prichádza spoza oceánu. Bez ohľadu na konkrétnu krajinu sa vyrába pomocou rovnakých technológií, konkrétne z “vypraného” hovädzieho tuku. Tento hovädzí tuk je praný v hydroxide amónnom.

Podľa Jamieho výpovedí vezme fast-foodový reťazec vstupný produkt, ktorý by ani pes nejedol a s pomocou chemického spracovania vytvoria z toho látku, ktorú človek môže zjesť. Nielen samotný fakt predstierania vzhľadu je poburujúci. Hydroxid amónny je pre ľudský organizmus jedovatý. Taktiež farba produktu sa upravuje pomocou chémie.

Počas svojho interview s Daily Mail predviedol Jamie, ako je možné z tuku, koží a vnútorností vytvoriť niečo, čo vyzerá ako mäso a je jedlé. Potom položil otázku do pléna: “Ako môže rozumný človek podávať deťom masť s amoniakom? Prečo?”

Zmes, ktorá pri experimente vznikla, sa veľmi podobala na ružový sliz. Ešte trochu trpezlivosti v nejakej fabrike – a už to vyzerá ako mäso: vzhľadom, chuťou aj vôňou. Na záver treba povedať, že používanie hydroxidu amónneho je v USA povolené a nie je povinnosť uvádzať ho v zložení.

zdroj:
http://www.anonymousnews.ru/2016/07/26/mcdonalds-verliert-prozess-fleisch-in-burgern-besteht-aus-fettpaste-und-ammoniak/

Zaujímavé sú aj názory v diskusii pod článkom:

Hans 27. Juli 2016 at 10:39

Viete čo je margarín? Tekutý polymér. Kto si natiera na chlieb margarín, konzumuje plast. A poďme ďalej: kúpte si ľubovoľný jahodový jogurt. Nájsť taký, v ktorom sú vôbec nejaké jahody, je naozaj zložité. Je tam jahodová príchuť, ale žiadne jahody. Včera mi niekto dal do ruky jahodový ľadový čaj. 1,5 litra, 0,2% obsah ovocia. To je približne toľko, ako keby ste do 100litrového sudu vhodili 1 jahodu. Zbytok sú jedovaté chemikálie!!! […]

Hans 27. Juli 2016 at 10:49

Dodatok:
Tekutá zubná pasta… Hormóny v pitnej vode, ktoré zženšťujú mužov a ženy robia neplodnými. Jedovaté čistiace prostriedky, jedovaté prísady v benzíne… Geneticky upravené ovocie, zelenina, mäso atď. Zvieratá v masových chovoch dostávajú žrať antibiotiká a utlmujúce látky. A my to potom jeme? Dalo by sa o tom napísať 5 stránok! Jediné, čo by skutočne mohlo byť zdravé, je to, čo vyrastie v záhrade. Lenže potom sú tu chemtrails a otrávená spodná voda. […]

Advertisements
This entry was posted in Ekologické témy. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s