Vyzrádzanie utajovaných informácií: frustrácia nemeckých štátnych úradníkov narastá

1. März 2016

Narastajúca miera zlyhania etablovaných politikov v existenčných otázkach národnej a európskej politiky spôsobuje u nemeckých úradníkov čoraz väčšiu frustráciu. Predovšetkým v úradoch na ochranu bezpečnosti sa cítia zamestnanci stále viac a viac opustení politickým vedením. Z toho dôvodu rastie ochota “podsúvať” médiam určité citlivé informácie, rozumej vyzradiť, v nádeji, že sa tak podarí vyvinúť tlak na politikov. Mnohí zamestnanci sú tiež rozladení z množstva zbytočnej práce, keď je proti kriminálnym cudzincom vedené vyšetrovanie a štátne zastupiteľstvá následne konania zastavia. Z toho dôvodu sa stáva nádejou indiskrétnych zamestnancov, že média tieto vysoko výbušné informácie zverejnia.

V Nemecku napríklad výrazne narastá anonymné odovzdávanie tajných dokumentov spolupracovníkmi Úradu na ochranu ústavy alebo polície. Predovšetkým ak sa jedná o trestné činy žiadateľov o azyl, ktoré by niekto rád ututlal, odovzdávajú bezpečnostní pracovníci detaily radi ďalej.

Najčerstvejší prípad sú dokumenty nemeckého Ministerstva vnútra o vstupe kriminálnych Maročanov a Alžírčanov, ktoré niekto zjavne rozposlal do rôznych redakcií. Ministerstvo klasifikuje dieto dokumenty ako “prísne tajné” – až do roku 2046. Toto je ten najnižší zo štyroch stupňov utajenia.

Obsah: Aby sa vyhli tlaku stíhania belgických a francúzskych bezpečnostných úradov, pricestovali kriminálnici z Maroka a Alžírska ako žiadatelia o azyl do nemeckého mesta Münster. Podobný prípad bol predtým pozorovaný tiež v Dortmunde. Prisťahovalci boli údajne “úplne bez zábran”, pred políciou a súdmi nemali “absolútne žiaden rešpekt”. Mnohí z nich obchodovali s drogami, podnikali lúpeže. Ostatní žiadatelia o azyl by sa za tieto osoby hanbili. Je tam tiež zmienka o silvestrovských výčinoch v Kolíne, ktoré ťažia miestnu políciu. Spomínajú sexuálne útoky spáchané žiadateľmi o azyl zo severnej Afriky, avšak policajti nezasahovali “dôsledne” proti útočníkom. Tieto informácie sú údajne “v zásade dôveryhodné”.

Takéto a podobné dokumenty bývajú podsúvané aj rakúskym médiam, bohužiaľ mediálna sieť v alpskej republike je medzičasom tak veľmi prispôsobená hlavnému prúdu, že žiadne mainstreamové médium sa neodváži prevádzkovať kritické spravodajstvo. To je o to viac dôvod pre alternatívne média ako je Info-Direkt.

Zdroj: http://www.info-direkt.eu/geheimnisverrat-frust-bei-beamten-steigt/

Coplyleft: Šírenie textu voľne povolené

Súvisiace články:
https://diskuter.wordpress.com/2016/03/07/americky-think-tank-nepriatelske-prezvatie-nemecka/
https://diskuter.wordpress.com/2016/03/07/velky-utek-z-facebooku/
https://diskuter.wordpress.com/2016/03/08/vyzradzanie-statneho-tajomstva-frustracia-nemeckych-statnych-uradnikov-narasta/

This entry was posted in Nemecko a imigračná vlna, Politika. Bookmark the permalink.