Veľký útek z Facebooku.

17. Februar 2016

Čoraz viac ľudí sa odvracia od najväčšej sociálnej siete sveta a hľadá na internete alternatívy. V dobe narastajúceho masového sledovania a cenzúry sa stávajú decentralizované komunikačné prostriedky a informančné zdroje čoraz dôležitejšie.

Po tom, čo Facebook presadil pomocou poverenia Bertelsmannovej dcérskej spoločnosti Arvato a nadácie Amadeu-Antonio-Stiftung prvé cenzúrne opatrenia, cíti čoraz viac ľudí potrebu sa definitívne odvrátiť od dátovo prehnitého Facebooku. Ako obľúbené alternatívy k Facebooku platia ruská sieť VK a open-source projekt Diaspora .

Taktiež messaging aplikácia Whatsapp, patriaca ku koncernu Facebook, sa stáva stále viac neobľúbenou. V čoraz kratších časových odstupoch mení WhatsApp svoje užívateľské podmienky a požaduje pri tom vždy rozsiahle oprávnenia a prístupy k dátam na zariadení užívateľa. Tieto okolnosti motivujú mnohých k zmene messaging aplikácie.

Ako alternatívy v tejto oblasti sa tešia mimoriadnej obľúbenosti aplikácie Threema a Signal, pretože sú v ohľade užívateľskej prívetivosti a funkčnosti rovnocenné programu WhatsApp. Ďalšia výhoda týchto aplikácií je implementované end-to-end šifrovanie, ktoré znemožňuje prevádzkovateľovi serveru čítať obsah správ. Táto vlastnosť je samozrejme každému dozornému úradu tŕňom v oku, kvôli čomu sa už vyskytolo viacero pokusov tieto a podobné aplikácie kriminalizovať . Turínsky šéf Spolkového úradu pre ochranu ústavy dokonca verejne požadoval do takýchto programov zabudovať zadné vrátka, aby bolo možné šifrovanú komunikáciu v prípade potreby napriek tomu čítať a vyhodnocovať.

zdroj: http://www.info-direkt.eu/die-grosse-facebook-flucht/

————————————————————-
Cenzúra proti Anonymous

8. Februar 2016

Nový cenzorský úrad zablokoval Anonymous. Všetky stránky s kritikou majú byť stiahnuté z netu.

Začiatkom roka nadišiel ten moment: americká spoločnosť Facebook oznámila, že bude zasahovať proti tzv. “nenávistným textom” a že bude ustanovený cenzorský úrad. Na oznámenie tejto šťastnej noviny cestovala vedúca firmy Sheryl Sandberg priamo do Berlína. Jej partnermi sú okrem iných minister spravodlivosti Heiko Maas a Anetta Kahane z nadácie “Amadeu-Antonio-Stiftung”.

Viac ako milión Eurami prispeje priamo Facebook “európskej mimovládnej organizácii”, aby mohla prevádzkovať online cenzúru. Partnermi sú “International Centre for the Study of Radicalisation and Political Violence (ICSR)”, „Institute for Strategic Dialogue (ISD)“ a „Amadeu-Antonio-Stiftung“. Z daní platení “experti” majú podľa svojej vlastnej definície vypracovať návody, ako potlačiť nenávistné prejavy na internete. Čo tým presne myslia, je už medzičasom jasné: dôsledné prenasledovanie vyjadrení kritických k prisťahovaleckej politike. Sasha Havlicek z ISD sa teší z nových právomocí v politickom boji a hovorí o “unikátnej príležitosti”. Spolkové ministerstvo spravodlivosti pod vedením Heika Maas sa tiež teší z novej cenzorskej moci a je ochotné poskytnúť finančné a logistické prostriedky.

Anonymous v Nemecku zablokovaný.

Opozičné médium s najširším dosahom na Facebooku je “Anonymous Kollektiv”. Viac ako 1,7 milióna užívateľov aktívne sleduje tento portál, týždenne má dosah na viac ako 20 miliónov užívateľov Facebooku. Najneskôr od znásilňovacích incidentov v Kolíne a s tým spojenej špirále mlčania mainstreamových médií sa stal tento portál dôležitým hnacím kolesom informácií. Milióny užívateľov využívajú príležitosť informovať sa alternatívne oproti mainstreamu. Takto boli zverejnené početné tajné správy, okrem iných z dielne BKA (nemeckej polície). To už bolo pre novozriadenú cenzorskú jednotku priveľa. 4. februára zablokoval Facebook Anonymous a od tej doby tam už nie je možné zverejňovať žiadne nové informácie.

Aktivisti sa proti tomu už pred mesiacmi poistili presunom na ruskú sociálnu sieť “VK”, kde neprebieha žiadna cenzúra ani žiadna spolupráca s americkými a nemeckými úradmi. Stránka je odvtedy na adrese https://vk.com/anonymous.kollektiv .

Reakcia mainstreamových médií, ktoré sú obvykle posadnuté slobodou prejavu, tentoraz akosi neprišla. Človek si vie predstaviť ten krik, ak by boli nejaké noviny uzavreté a ich 4 milióny čitateľov by boli pripravení o ich hlas. Avšak v prípade internetových stránok kritických k vláde je kladivo cenzúry v súlade s politickou korektnosťou pravdepodobne legitímne. Na sociálnych sieťach je (zatiaľ) možno sledovať aspoň rozhorčenie užívateľov nad týmto krokom. Napríklad jedna užívateľka píše: “Je prirodzené, že v každom totalitnom režime prebieha cenzúra. A v každom takomto režime o tom hlavné média mlčia. Namiesto toho sa slávi plesová sezóna alebo sú ľuďom servírované najnovšie klebety z nákupných centier. Avšak, a to je tá dobrá správa, cenzúra ešte nikdy nezabránila revolúcii. Iba situáciu ďalej zhoršila.

Facebookoví cenzori majú sami pochybnú minulosť a prítomnosť. Nenávisť proti nemeckému ľudu je ich hlavný program. V najbližších dňoch budeme o tomto pozadí podrobne informovať.

zdroj: http://www.info-direkt.eu/zensur-gegen-anonymous/

——————————————————————

Takto nenávidia facebookoví cenzori nenávisti.

8. Februar 2016

Cenzorský úrad Facebooku je obsadený tomu zodpovedajúcimi aktivistami. Ich programom je nenávisť proti nemeckému národu. Menovaním nadácie Amadeu-Antionio-Stiftung na post cenzorského oddelenia bolo urobené verejné priznanie o boji proti nemeckej identite.

Ako sme už informovali, boli vyčlenené milióny na novú facebookovú cenzorskú pozíciu. A ako jeden z prvých úradných krokov tohto cenzorského úradu bol zablokovaný nemecký portál hnutia “Anonymous”. Je príznačné, koho spolkový minister spravodlivosti Heiko Maas a americká spoločnosť “Facebook” vybavila cenzorskými oprávneniami. Okrem iného bola touto citlivou úlohou poverená nadácia Amadeu-Antonio-Stiftung. (pozn. prekladateľa: táto občianska neziskovka má podľa všetkého v Nemecku mimoriadne zlú povesť a je zaraďovaná do oblasti extrémnej ľavice, pričom sa prezentujú ako bojovníci proti rasizmu, antisemitizmu, neonacizmu, ochranou minorít a propagáciou “liberálnej demokracie”)

Nenávisť z Amadeu-Antonio-Stiftung

Facebookom predstavená iniciatíva má konať podľa svojej vlastnej definície “proti štvavým a nenávistným komentárom”. Cenzorské oddelenie pracuje pod logom “Online iniciatíva pre občiansku statočnosť” a má “bojovať s extrémizmom a nenávistnými prejavmi na internete”. Cenzúru má vykonávať niekoľko “stoviek spolupracovníkov”. Medzi nimi Amadeu-Antonio-Stiftung, ktorá opakovane vzbudzuje pozornosť svojou latentnou nenávisťou. Ale nie proti utečencom a prisťahovalcom, ale proti nemeckému národu a “bielym” ľuďom.

Zakladateľkou Amadeu-Antonio-Stiftung je bývalá agentka Stasi Anetta Kahane. Posledných 25 rokov sa angažovala Kahane v smere ofenzívnej prisťahovaleckej politiky do Nemecka. Po páde železnej opony v NDR sa stala prvou a zároveň poslednou “splnomocnenkyňou pre cudzincov” na magistráte Východného Berlína. V roku 1991 založila Kahane “Regionálne pracovisko pre otázky cudzincov, detskej práce a školy”. Anettou Kahane založená Amadeu-Antonio-Stiftung vníma homogénne a biele Nemecko ako zásadný problém. Preto vyzývala Kahane politikov, aby zakročili proti “bielemu Nemecku”: https://href.li/?http://publikative.org/2012/08/02/der-brand-der-nie-geloscht-wurde/

Z tohto dôvodu sa na východe krajiny ešte stále vyskytuje menej ako 1% viditeľných menšín a teda možno povedať, že táto časť krajiny zostala biela. Nielen “nepriateľská voči cudzincom” ale dokonca biela. Dodnes je namáhavé, zložité až nemožné presvedčiť lokálne autority, že tento stav je problém, proti ktorému treba aktívne postupovať. Chýba politická vôľa, empatia a pre modernú západnu demokraciu nutná etika.

Nielen že je pre šéfku Kahane “problém”, že je Nemecko ešte stále obývané bielymi ľuďmi. Tiež jej spolupracovníci z nadácie držia protinemeckú líniu. Julia Schramm, zamestnaná v nadácii už 2 roky, má “dobrý pocit” pomáhať pri tom “Nemecko proste zlikvidovať“. Vzhľadom na to, že muži vo väčšej miere volia stranu AfD, bolo by podľa jej názoru vhodné “prehodnotiť volebné právo mužov“. V reakcii na bombardovanie Drážďan počas druhej svetovej vojny, kedy zahynuli stovky tisíc civilistov počas bezprecedentného bombardovacieho teroru, robí Schramm “vtipy” o nemeckých mŕtvych: “Kyslá kapusta, zemiaková kaša – Bombardér Harris, Feuer Frei“.

(Na vysvetlenie: Bombardér Harris bol najznámenjší letecký bombardér spojeneckého letectva, ktorý sa nechal oslavovať, pretože zo vzduchu pozabíjal veľké množstvo Nemcov – Američanmi a Angličanmi označovaných ako “Zemiaky”. Väčšina obetí v Drážďanoch boli utečenci – ženy a deti, ktorí utiekli z východu a hľadali záchranu v Drážďanoch. Schramm má k tomu vlažný postoj: “Nemeckí páchatelia nie sú žiadne obete”.)Cenzori nenávisti

Umožniť takýmto ľuďom aby bojovali “proti nenávistným komentárom” je jednoznačný signál. Julia Schramm pracovala na brožúre, ktorá má robiť osvetu o “nenávistnom prejave, Hate-Speech”. Vymenovaním Amadeu-Antonio-Stiftung za cenzorské oddelenie bolo urobené jasné vyjadrenie o boji proti nemeckej identite. Vytvorí obraz morálneho cenzora, ktorý nepozná žiadne “nemecké obete” ale vždy iba “nemeckých páchateľov”. Z ich pohľadu sú problémom “Bio-Nemci” a nie nekontrolované masové prisťahovalectvo. Nemecko, podľa hlasu ich uvažovania, musí byť prečistené a odstránené. Keď sú nemecké ženy znásilňované, tak ako v Kolíne, je to ich vlastná vina [ http://www.info-direkt.eu/spiegel-schuld-an-koeln-sind-die-rassisten/ ]. A v tomto zmysle bude násilie zo strany prisťahovalcov proti Nemcom s obľubou označované ako “odveta za zažívanú diskrimináciu” [ https://href.li/?http://www.mut-gegen-rechte-gewalt.de/debatte/kommentare/deutschenfeindlichkeit-4956 ]

Zdroj: http://www.info-direkt.eu/so-hassen-die-hass-zensoren-von-facebook/

Copyleft: Šírenie textu voľne povolené

Súvisiace články:
https://diskuter.wordpress.com/2016/03/07/americky-think-tank-nepriatelske-prezvatie-nemecka/
https://diskuter.wordpress.com/2016/03/07/velky-utek-z-facebooku/
https://diskuter.wordpress.com/2016/03/08/vyzradzanie-statneho-tajomstva-frustracia-nemeckych-statnych-uradnikov-narasta/

Advertisements
This entry was posted in Nemecko a imigračná vlna, Politika. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s