Americký Think Tank: Nepriateľské prezvatie Nemecka

18.január 2016

“Gatestone Institute”, Think Tank sídliaci v New Yorku, vplyvná redakcia amerického východu, zverejnil v nedeľu analýzu, podľa ktorej bolo Nemecko “prevzaté tajnou organizáciou svojich nepriateľov s cieľom zničenia nemeckého národa namiesto ochrany svojich občanov”.

Info-Direkt ponúka svojim čitateľom kompletný text:

Od Douglas Murray, 11.január 2016

Zosnulý Robert Conquest navrhol kedysi sadu troch politických pravidiel, pričom posledné znelo: “Najjednoduchší spôsob ako objasniť správanie ľubovoľnej byrokratickej organizácie je predpokladať, že nejaká tajná organizácia vašich nepriateľov nad ňou získala kontrolu”. Toto pravidlo sa javí ako užitočné, keď sa človek pokúša pochopiť inak zjavne šialenú a samovražednú politiku vlády kancelárky Merkelovej v Nemecku. Táto politika dáva iba vtedy zmysel, ak naozaj nemecká vláda bola prevzatá tajnou organizáciou s úmyslom nie udržať Nemecko ale naopak ho kompletne rozložiť.

Všimnite si príznaky.

Je ťažké nájsť iné vysvetlenie na to, že vláda kancelárky Merkelovej v minulom roku vpustila do krajiny viac než milión ľudí (približne 1,5% súčasnej nemeckej populácie) bez akejkoľvek predstavy, kto sú zač, odkiaľ pochádzajú alebo čo si myslia. Žiaden demokratický líder by nemohol presadiť takýto neuveriteľný krok. Ako inak je možné vysvetliť, že krajina, ktorá mala v 20. storočí taký gigantický problém s antisemitizmom, teraz importuje toľkých ľudí, ktorí dnes v 21.storočí majú presne rovnaký gigantický problém s antisemitizmom?

Dokument, ktorý minulý rok unikol z nemeckej tajnej služby [1] varoval, že krajina “importuje islamský extrémizmus, arabský antisemitizmus a národné a entické konflikty iných národov…”. Ako možno vysvetliť politiku vlády a tajných služieb, ktoré takéto niečo umožnili? Alebo čo si myslieť o kancelárke, ktorá na veľmi jemne kritickú otázku znepokojeného občana na túto tému reagovala dlhou prednáškou, v ktorej sa neunúvala ani jediný z prílušných bodov zodpovedať? [2]

Ešte aktuálnejšie je pozrieť sa na to pohľadom udalostí zo Silvestrovskej noci. Ako už svet medzičasom vie, bolo v tento deň okolo 100 žien v centre Kolína znásilnených, napadnutých a sexuálne obťažovaných zo strany obrovského davu migrantov. Teraz vyšlo najavo, že prvá reakcia polície v Kolíne na tento veľký incident spočívala v podobe utajovania informácií o identite útočníkov. Je jedno, či si polícia myslela, že jej to prejde alebo nie. Toto klamstvo teraz prilialo olej do ohňa verejného hnevu, pretože sa ukázalo, že polícia, vláda ako aj väčšina médií sa sústredili na to, aby verejnosť zavádzali o tom, čo sa v ich krajine deje, namiesto aby pravdivo informovali.

Nasledujúca reakcia nemeckej polície, ktorá prišla týždeň po tomto pokuse o ututlanie, naznačuje že aj ona bola ovládnutá tajnou nepriateľskou organizáciou – zámerne vybičovávajúc situáciu namiesto upokojovania verejných obáv. Pri protestoch minulý víkend polícia použila vodné delá na rozohnanie protestujúcich. Samozrejme, počas silvestrovskej noci žiadne vodné delá polícia nepoužila, aby rozohnala bandy migrantov, ktorí páchali násilné trestné činy na nemeckých ženách. Namiesto toho boli použité na rozohnanie zákonnej demonštrácie, ktorá proti týmto násilnostiam voči ženám protestovala. Ak vynecháme Conquestovo pravidlo o ovládnutí polície, neexistuje žiadne vysvetlenie pre toto nasadenie vodných diel nemeckou políciou proti ľuďom, ktorí protestovali proti znásilneniam, namiesto toho, aby ich nasadili proti znásilňovačom.

Potom je tu téma “neskorej” reakcie. Jedná sa o vyhlásenie oficiálnych predstaviteľov, ktoré prišlo po útokoch, keď si vláda uvedomila, že musí niečo povedať. Vyhlásili, že nemecké úrady nebudú tolerovať a neželajú si v svojej krajine ľudí, ktorí nedodržiavajú súčasný osvietený európsky pohľad na ženy. Vzhľadom na to, že 75% migranotv, ktorí minulý rok prišli do Európy, sú mladí muži z Blízkeho Východu a Afriky, je možné skonštatovať, že toto vyhlásenie mohlo byť viac užitočné, ak by zaznelo o niečo skôr. Ale keďže títo ľudia sú teraz tu v takých počtoch a vládny záujem je spôsobenie čo najväčšej spoločenskej skody, tak im povolia vstup a potom sa posťažujú na niečo, s čím už teraz nebudú schopní nič urobiť. Všetky tieto “tvrdé” vyhlásenia nemeckých politikov môžu byť teraz chápané iba ako prázdne reči, čo v skutočnosti naozaj aj sú.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová podporila svoju azylovú politiku otvorených dverí 13. novembra 2015 v televíznom interview, keď povedala: “Spolková kancelárka má situáciu pod kontrolou… Mám svoju predstavu a za tú budem bojovať”. Šialenstvo, nekompetencia či dvojtvárnosť nie sú schopné vysvetliť správanie nemeckej vlády, ktorá je tak očividne oddaná svojmu vlastnému, biednemu koncu.

Zbytok Európy teraz stojí pred hlavolamom, čo urobiť s týmto nemilým poznaním reality. Poznanie, že najmocnejšia a politicky a hospodársky najvýznamnejšia krajina Európy bola zjavne prevzatá tajnou organizáciou svojich nepriateľov, so zámerom zničenia nemeckého národa, sa u rôznych Európanov prejaví rôznymi spôsobmi.

Z Britského pohľadu do očí bijúca príležitosť na reakciu bude v podobe referenda o britskom členstve (alebo nečlenstve) v EU, plánovanom na budúci rok. Táto Únia – ktorá ako hlavný pilier svojej politiky zrušila vnútorné aj vonkajšie hranice kontinentu – môže byť britskými voličmi videná taká, aká v skutočnosti naozaj je. A tak možno najlepšie vysvetlenie správania nemeckej vlády je, že pred nejakým časom ju ovládli britskí euroskeptici, ktorých cieľom je priviesť EU k jej potupnému koncu. Toto je zjavne najpravdepodobnejšie vysvetlenie (pozn. prekladateľa: tento názor nezdieľam). Iba samotné šialenstvo, neschopnosť alebo dvojtvárnosť nedokážu vysvetliť správanie nemeckej vlády tak oddanej svojmu vlastnému, žalostnému koncu.

[1] http://de.gatestoneinstitute.org/6804/deutschland-20-millionen-muslime
[2] http://www.therebel.media/did_merkel_just_read_out_germany_s_suicide_note

Originalartikel: http://www.gatestoneinstitute.org/7201/germany-migrant-policy; deutsche Übersetzung http://de.gatestoneinstitute.org/7246/deutschland-migrationspolitik

zdroj: http://www.info-direkt.eu/6175-2/

DOPLNENÉ: 7.3.2016 18:00

Môj dodatok: článok síce popisuje situáciu nepriateľského ovládnutia Nemecka, ale podľa môjho názoru k rovnakej situácii došlo v množstve ďalších krajín v EU, katastrofálnym prípadom je napríklad Švédsko.

Takéto nepriateľské ovládnutie štátnej správy by vysvetľovalo apatiu a servilnosť politikov po celej EU, ktorí napriek očividne samovražednému správaniu Nemecka stále nič nerobia, aby proti tomuto trendu vystúpili a snažili sa zachrániť aspoň vlastnú krajinu.

Copyleft: Šírenie textu voľne povolené.

Súvisiace články:
https://diskuter.wordpress.com/2016/03/07/americky-think-tank-nepriatelske-prezvatie-nemecka/
https://diskuter.wordpress.com/2016/03/07/velky-utek-z-facebooku/
https://diskuter.wordpress.com/2016/03/08/vyzradzanie-statneho-tajomstva-frustracia-nemeckych-statnych-uradnikov-narasta/

This entry was posted in Nemecko a imigračná vlna, Politika. Bookmark the permalink.