Epidémia neplodnosti V. Trendy do budúcnosti.

V predošlých článkoch som postupne predstavil všetky faktory, ktoré v dnešnej dobe negatívne vplývajú na reprodukčné schopnosti populácie. Teraz sa zameriam na aktuálny stav a odhad do budúcnosti.

Aké informácie sú k dispozícii:

Česko:

Celkovo užíva v ČR hormonálnu antikoncepciu asi 50% žien, a až 70% mladých dievčat.
http://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/zdravi/hormonalni-antikoncepci-uziva-70-procent-cesek-v-mladem-veku_283767.html

V prednáške o príčinách katastrofálne nízkej pôrodnosti v ČR autorka ako jednu z najdôležitejších príčin uvádza práve masívne užívanie hormonálnej antikoncepcie. ČR patrí medzi svetovú špičku v miere užívania HA a zároveň medzi krajiny so svetovo najnižšou pôrodnosťou. Plodnosť je tak nízka, že dokonca ani v súčte s vykonanými potratmi by počet detí nestačil na udržateľnú mieru. Čo je ešte viac šokujúce, až polovica všetkých narodených detí bola počatá umelým oplodnením. Taktiež je v čR veľmi vysoký výskyt spontánnych potratov. V prednáške je okrem iného spomenutá informácia, že po 15 rokoch užívania HA ženské telo rezignuje a ani po vysadení antikoncpie sa už nedá otehotnieť. V prednáške je veľa zaujímavých informácií, kto má naozaj záujem o problematiku, oplatí sa pozrieť.
http://www.lifenews.sk/content/tedx-maslova-o-neplodnosti-v-%C4%8Desku

Slovensko:

Na Slovensku užíva hormonálnu antikoncepciu asi 24% žien. Keď pripustím, že väčšina užívateliek HA sú mladé dievčatá vo veku 15-30 rokov, znamenalo by to, že 36-48% mladých dievčat užíva HA.

V tabuľke o významných historických medzníkoch na vplyv zdravia je spomínané toto: “1961: Uvedenie prvej hormonálnej antikoncepčnej tablety na trh v Nemecku. V rokoch 1980 až 2013 (za obdobie 33 rokov) sa na Slovensku počet žien vo fertilnom veku (od veku 15 do veku 44 rokov) používajúcich hormonálnu antikoncepciu znásobil 4,79x. Vrchol používania hormonálnej antikoncepcie bol na Slovensku dosiahnutý v roku 2006, kedy ju užívalo 296 469 žien vo fertilnom veku, čo predstavovalo znásobenie oproti roku 1980 6,48 krát. Uvedený počet žien vo fertilnom veku predstavoval 24,07% z celkového počtu žien vo fertilnom veku (1 231 445)”

Ďalej je v článku spomínané toto: “Na Slovensku je v súčasnosti vraj neplodných 10 až 15 % párov. Vývoj neplodnosti nie je sledovaný. V roku 1938 bol štandardný počet spermií na 1 ml ejakulátu 120 miliónov. Dnes je to 25 miliónov. Podľa niektorých výskumov sa priemerný počet spermií v ejakuláte znižuje ročne o jeden a pol percenta, iné štúdie uvádzajú priemerný pokles až o tri percentá ročne, čo by pri zachovaní tempa poklesu mohlo znamenať, že o päťdesiat rokov bude plodný muž už len kuriozitou.”

zdroj: Ing. Peter Poláček: Mikroorganizmy – neznáma zbraň na 5.priorite zovšeobecnených prostriedkov riadenia/agresie http://aeronet.cz/news/mikroorganizmy-neznama-zbran-na-5-priorite-zovseobecnenych-prostriedkov-riadeniaagresie/

Svetové trendy:

„Za uplynulých 25 let se počet spermií u mužů snížil o více než šedesát procent. Podle lékařů jde doslova o katastrofu. Za 15 až 20 let může být až polovina dětí počata uměle a v roce 2060 už mohou být muži zcela neplodní.“
http://www.novinky.cz/veda-skoly/352923-hrozivy-trend-muzi-budou-v-roce-2060-neplodni.html

“Zajímavým projevem klesajícího významu mužské role a mužské dominance se stal také nedávno prokázaný pokles hladiny testosteronu u pánů tvorstva. Vědci k tomuto závěru dospěli porovnáváním dat z uplynulých několika desítek let. Zdá se, že někteří sociální konstruktivisté se konečně dočkají nového muže, který ztratí podstatnou část svých mužských vlastností a bude se stále více podobat ženám.”
http://www.zvedavec.org/vezkratce/11922/

Zhrnutie. Čo to teda bude znamenať do budúcnosti?

Už dnes je neplodných 10-15% párov. Zostávajúce páry majú problém s otehotnením a buď sa im podarí iba jedno dieťa alebo sú odkázaní na systémy umelej reprodukcie. Počet spermií v mužskom ejakuláte vytrvalo každým rokom klesá a zároveň narastá počet spontánnych potratov u žien. Klesá tiež produkcia testosterónu u mužov.

V roku 2030 až 2035 môže byť plných 50% detí počatých umelým oplodnením.

V roku 2060 sa už prirodzenou cestou nesplodí takmer žiadne dieťa.

Ešte nejakú krátku dobu sa bude pokračovať v rozmnožovaní s využitím umelej reprodukcie, ale takýto prístup bude dostupný len pre bohatých a navyše nerieši problém spontánnych potratov.

Napokon sa deti prestanú rodiť úplne.

Je zaujímavé, že táto vízia desila spisovateľov po celom svete už od 70. rokov a na túto tému vzniklo množstvo kníh ale paradoxne veľmi málo filmov. Čitatelia, ktorí vyrástli na časopise ABC si možno spomenú na komiks Návrat z ráje založený na románe Čestmíra Vejdělka z roku 1961. Slovenskí čitatelia si možno spomenú na knižku Prekliata planéta od Jozefa Žarnaya z roku 1977.

Čo proti tomu podniknúť?

Máme tu okolo seba faktory, ktoré v krátkej dobe pôjde len ťažko zmeniť. Hlavným problémom je zamorenie životného prostredia látkami poškodzujúcimi hormonálny systém (plasty, pesticídy,…). Aj keby sa všetky ostatné faktory eliminovali (tým myslím hormonálnu antikoncepciu, sterilizačno-potratové očkovania, spoločenské protirodinné faktory, stres atď), problém z plastov bude pretrvávať v prírode ešte desaťročia a razantné zlepšenie plodnosti preto nie je v blízkej dobe reálne.

Čo môžeme urobiť my dnes?

1. Vyhýbať sa čo najviac výrobkom z plastov (nekupovať nápoje v plastových fľašiach, nepoužívať doma plastový kuchynský riad, vyhýbať sa kozmetike v plastových obaloch, používať čo najmenej chémie pri upratovaní domu,…)

2. Snažiť sa kupovať čo najčistejšie potraviny, t.j. vyhýbať sa GMO potravinám a potravinám od veľkovýrobcov, ktorí obvykle vo veľkej miere používajú pesticídy. V praxi to bude znamenať vyhýbať sa úplne potravinám z hypermarketov a snažiť sa kupovať potraviny od malých lokálnych výrobcov (ideálne priamo z regiónu, kde žijete).

3. Vyhýbať sa hormonálnej antikoncepcii. Beztak vzhľadom na narastajúce problémy s plodnosťou zakrátko nebude žiadna antikoncepcia nutná.

4. Tlačiť na vládu, aby očkovacie vakcíny vyrábali domáce firmy a boli pod dôsledným odborným dohľadom. Odmietať všetky zbytočné očkovania (napríklad očkovanie proti chrípke) a vyhýbať sa očkovacím látkam zo zahraničia, hlavne tým pod patronátom OSN alebo rôznych pochybných neziskových organizácií.

5. Obmedziť konzumný spôsob života a žiť skromnejšie. Keď budete nakupovať menej zbytočných “módnych” vecí, zostane viac peňazí pre výchovu detí.
Súvisiace články:

https://diskuter.wordpress.com/2014/12/19/epidemia-neplodnosti-co-nam-media-nepovedia/
https://diskuter.wordpress.com/2015/03/12/epidemia-neplodnosti-ii-dalsie-faktory/
https://diskuter.wordpress.com/2015/11/22/epidemia-neplodnosti-iii-dalsie-dokazy-o-zamernom-umysle/
https://diskuter.wordpress.com/2015/12/06/epidemia-neplodnosti-iv-gmo-potraviny/
https://diskuter.wordpress.com/2016/01/29/epidemia-neplodnosti-v-trendy-do-buducnosti/
https://diskuter.wordpress.com/2016/02/26/epidemia-neplodnosti-vi-genocidne-plany-svetovej-elity-proti-ludstvu/

This entry was posted in Ekologické témy, Epidémia neplodnosti. Bookmark the permalink.