Politici a technológia ovládania mysle

(Upozornenie autora: teória kontroly mysle je veľmi kontroverzná téma, ku ktorej neexistujú (aspoň som zatiaľ nedohľadal), žiadne jednoznačne spoľahlivé zdroje informácií. Nasledujúci článok je založený na rôznych dostupných fragmentoch informácií a mojich odhadov. Netvrdím, že všetko v ňom je naozaj správne)

V posledných mesiacoch sa čoraz viac ľudí zaoberá príčinami doslova nepochopiteľného správania Angely Merkelovej. Zaujímavá séria článkov detailne rozoberajúca možnú motiváciu Merkelovej sa objavila tu:

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/11/26/hlasy-z-nemecka-kdo-je-angela-m/

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/11/27/hlasy-z-nemecka-kdo-je-angela-m-2/

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/11/28/hlasy-z-nemecka-kdo-je-angela-m-3-cast/

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/11/29/hlasy-z-nemecka-kdo-je-angela-m-4-cast/

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/12/06/943026/

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/12/06/zasadni-dodatek-k-clanku-mozny-motiv-nepochopitelneho-konania-angely-merkelovej/

S pokusmi o vysvetlenie je ale problém. Správanie Angely Merkelovej je absurdne protinárodné a zároveň proti všetkej logike jej predošlých krokov. Pred 2 rokmi Merkelová vyhlásila, že multikulturalizmus zlyhal, a dnes neoblomne obhajuje inváziu miliónov moslimov do Nemecka, dokonca bez ochoty čo i len debatovať o hornej hranici počtu. A presadzuje to dokonca proti odporu vlastných ministrov, členov strany či samotných voličov. Vyššie odkazované články sa snažili hľadať aspoň náznak racionálnej motivácie. Lenže čo ak za jej konaním žiadna racionalita nie je?

Akú teda môže mať motiváciu?

 1. Varianta o populizme je fakticky vylúčená. Merkelovej strana stráca sympatie voličov, Nemci sú nespokojní a je očividné, že touto taktikou si kancelárka určite veľa nových voličov nezíska. Nehovoriac o tom, že pri jej doterajšej popularite naháňanie nových voličov vôbec nepotrebovala.
 2. Varianta o korupcii a podplatení tiež nedáva veľa logiky. Jednak má Merkelová peňazí určite dostatok, nemá žiadne deti a navyše žiadne peniaze nestoja za to, aby človek zničil vlastný štát, v ktorom sám žije.
 3. Varianta o vydieraní v takto extrémnej situácii zlyháva tiež. Nedokážem si predstaviť nič, čím by bolo možné vydierať človeka, aby doviedol vlastnú krajinu ku genocíde.
 4. Varianta o židovskom pôvode Merkelovej a o tom, že jej kroky sú akási „pomsta za holokaust“. Možné to je, ale nepripadá mi to príliš pravdepodobné.

Všetky tieto varianty narážajú na to, že súčasná situácia je natoľko extrémna, že prospech z žiadnej z týchto variant by nestál bežnému politikovi za zničenie vlastného národa.

Prečo to teda robí?

Rôzne indície ma priviedli k špekulatívnej úvahe, že Merkelová (a okrem nej množstvo ďalších politikov) sa stali obeťou technológie ovládania mysle, o ktorej sa z času na čas uvažuje v rámci „spikleneckých“ teórií. Táto varianta by vysvetlila mnoho zo zdanlivých absurdít správania Merkelovej. Pričom sa nemusí jednať iba o nemeckú kancelárku. Nepochopiteľné správanie a obraty svetonázoru u množstva vrcholových politikov naznačujú, že obetí môže byť omnoho viac.

Samotné ovládnutie osoby pritom nemusí byť vôbec zložité. Stačí ak takýto politik pricestuje na nejaké jednanie do USA, v noci ho v hoteli navštívi skupina maskovaných mužov, zdvorilo ho požiadajú, aby ich nasledoval a nasledujúce ráno je v hotelovej izbe síce stále fyzicky ten istý človek, ale s úplne inou mysľou.

Zo slovenských politikov mi ako kandidáti, ktorí sa dostali pod cudziu kontrolu prichádzajú do úvahy Ivan Mikloš (jeho nepochopiteľná zmena správania pred hlasovaním o eurovale), Kiska (nepotrebuje komentár) a Procházka. U všetkých takto ovládaných ľudí sú isté podobné znaky – neprítomný výraz tváre, divný blažený úsmev, spomalené reakcie…

Spôsoby, ako to funguje.

Zatiaľ nemám k dispozícii nič, čo by sa dalo použiť ako oficiálny alebo dôveryhodný zdroj. Takže urobím aspoň sumarizáciu rôznych útržkov informácií, ku ktorým som sa na rôznych miestach dostal.

 1. Únos a vymytie mozgu prostredníctvom mučenia resp. techník hypnózy. Zrejme najdôveryhodnejšia teória. Nevýhodou tejto techniky je, že je ju možné aplikovať iba na cielene vybraných jednotlivcov a vyžaduje náročnú organizáciu akcie. Výhodou je, že ovládaná osoba si zachováva svoju inteligenciu a je schopná plniť aj zložité úlohy.
 2. Čipovanie. Táto varianta vychádza z predpokladu, že človeku je do tela (potajomky alebo násilne) implantovaný nejaký mikročip pokročilej generácie. Takýto mikročip nepotrebuje batérie, ako zdroj energie využíva buď energetické zdroje v organizme alebo dokáže k výrobe energie využívať rádiové vlny nachádzajúce sa v blízkosti obete. Môže to byť niečo podobné tejto technológii http://tech.sme.sk/c/20066291/ukazali-cipy-ktore-funguju-bez-anten-a-baterii.html O plánoch čipovania ľudí sa píše už dlho. Nedávno sa napríklad presadil ďalší krok v podobe povinného čipovania psov. Je zaujímavé, že viacerí majitelia potvrdili, že po čipovaní zmenil ich pes povahu a z mierumilovného zvieraťa sa zmenil na agresívne zviera.
 3. Smartfóny. Táto značne špekulatívna teória uvažuje o tom, že rádiofrekvenčné a mikrovlnné (wifi) žiarenie zo smartfónov funguje na podobnej frekvencii ako mozgové vlny človeka a používanie týchto prístrojov má vplyv na myseľ danej osoby. Toto by mohlo vysvetliť do očí bijúci trend „zombifikácie“ užívateľov smartfónov. Domnievam sa, že tento typ ovládania nedokáže človeka prinútiť k nejakej konkrétnej aktivite, ale môže ho aspoň paralyzovať pomocou vytvárania pocitov depresie, frustrácie a ľahostajnosti.
 4. Nanohliník v chemtrails? Táto veľmi špekulatívna teória vychádza z toho, že nanočastice hliníka z chemtrails prenikajú sliznicou nosa do organizmu a cez nervy zodpovedné za čuch sa veľmi ľahko dostávajú do mozgu. Táto teória uvažuje, že tieto kovové častice v mozgu potom fungujú ako akási zosilňujúca anténa na prijímané rádiové vlny z okolia. Osobne som voči tejto teórii silne skeptický. Vedel by som si ale predstaviť efekt, že by rádiofrekvenčné vlny na správnej frekvencii dokázali zosilniť škodlivý vplyv hliníkových častíc na bunky mozgu a spôsobiť tak zhoršenie pamäte, koncentrácie a viesť k únave človeka a jeho apatickosti.
 5. Náboženské rituály. Táto varianta sa veľmi núka ako spôsob ovládania veľkých davov za určitým konkrétnym cieľom. Typickým príkladom sú moslimské náboženské rituály, ktoré doslova hraničia s vymývaním mozgu. Pohľad do ich efektov ponúkol napr. tento blog: http://www.dolezite.sk/Soukrome-peklo-aneb-byla-jsem-muslimkou-8BPuHY.html Pokiaľ sa človek pozrie na záležitosť z pohľadu ezoteriky, takéto intenzívne náboženské rituály môžu otvoriť myseľ daného človeka k ovládaniu vzdialenou entitou, až do stavu podobnému tranzu alebo posadnutiu. Náboženstvo môže byť efektívne použité k vybičovaniu skupiny ľudí k agresívnym činom (napríklad v podobe na všetko odhodlaných džihádistov), alebo naopak k úplnej pasivite, aby nekládli odpor zavádzaným plánom. V prípade moslimov je dosť často popisovaná situácia, že normálne žijúci moslimský mladík sa doslova „zbláznil“ po tom, čo začal navštevovať mešitu, často už v priebehu prvého mesiaca.

Je pravdepodobné, že v praxi je využitý mix všetkých vyššie vymenovaných stratégií.

Rôzne:

Keď som sa snažil na wikipédii nájsť nejaké ďalšie informácie ohľadom techniky vymývania mozgu a techniky hypnózy, narazil som na zmienku, že od (asi) 80. rokov sa tieto témy stali vo vedeckej sfére „tabu“. Čo mi pripadá dosť podozrivé…

Len pre zaujímavosť: viacerí politici sú známi tým, že sa o sebe často vyjadrujú v tretej osobe. Je to len náhoda? “Novinkou je i to, že AM o sobě občas mluví ve 3. osobě: „Kancléřka má situaci pod kontrolou…“ ” (zdroj)

Pokračovanie: https://diskuter.wordpress.com/2016/01/08/technologia-ovladania-mysle-ako-to-funguje/

This entry was posted in Mind Control. Bookmark the permalink.

4 Responses to Politici a technológia ovládania mysle

 1. jan says:

  variant je ten variant, nie ta varianta – rosim ta oprav si to, dakujem

  Liked by 1 person

 2. Brigita says:

  Pred viac, ako 20 rokmi som pracovala na sugestívnych vyučovacích metódach. V článku spomínané spôsoby ovládania mysle poznám. Nespomínate možnosť podprahových sugescii v televízii, prípadne v rozhlase. Myslím, že je to zakázané, ale robí sa to (volebné kampane, reklama,…). Má to dosah na veľmi veľkú skupinu poslucháčov, ktorí ani netušia, čo sa deje. Prípady Merkelová a politici, asi budú iným spôsobom riešené. Toto by mohlo osvetliť prípady Merkelová a politici: http://nejvic-info.cz/kalergiho-plan-legalni-genocida-evropskych-narodu-pomoci-miseni-ras/

  Liked by 1 person

  • diskuter says:

   ďakujem za doplnenie. O manipulácii cez TV som síce mal nejaké indície, ale bolo ich zatiaľ príliš málo na to, aby som to zabudoval do textu. Niečo málo k tejto téme naznačil Igor Strelkov citovaný v druhej časti článku…

   Like

   • ou yes says:

    Pamatam ako cez TV este niekedy v 80-tich rokoch liecili niektori ruski liecitelia ludi, vysielali to vtedy u nas.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s