Epidémia neplodnosti IV. GMO potraviny

GMO potraviny a neplodnosť

Najčastejšie medializovaným rizikom ohľadom konzumácie GMO potravín je ich potenciálna rakovinotvornosť. Iba minimálna mediálna pozornosť je venovaná vplyvu GMO potravín na schopnosti reprodukcie…

“Současné zkušenosti s pokusnými zvířaty krmenými GM potravinami jsou děsivé. Většina mláďat samiček krys krmených GM sójou umírala do 3 týdnů, zatímco v kontrolní skupině, krmené přirozenou sójou, pošlo jen 10% mláďat.[3] Mláďata krmená GM sójou byla menší a později měla problémy s oplodněním.[4]

Když byla samci krys zkrmována GM sója, změnila jejich varlata barvu z normální růžové na tmavě modrou.[5] U mladých myší krmených GM sójou došlo ke změnám spermatu.[6] Embrya myší u rodičů krmených GM vykazují významné změny v DNA.[7] Studie vyžádaná rakouskou vládou ukázala, že myši krmené GM kukuřicí měly méně mláďat, která byla menší než normálně.[8]

Problémy s reprodukcí postihují rovněž hovězí dobytek. Výzkum v indickém státě Haryana ukázal, že problémy měla většina buvolů krmených semeny GM bavlny. Šlo o předčasné porody, zmetání, neplodnost a pokles dělohy. Mnoho telat uhynulo. V Už asi dva tucty farmářů v USA oznámily, že po zkrmování jistého druhu GM kukuřice přišlo o plodnost tisíce prasat. Některé prasnice vykazovaly falešnou březost, jiné porodily jen vaky s vodou. Po krmení stejným krmivem přišel o plodnost i hovězí dobytek.[9]

Počet dětí s nízkou porodní váhou, neplodnost a kojenecká úmrtnost stoupá i v americké populaci.”

zdroj: http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2009060042
.

“Nedávno jedna velká studie potvrdila, že látka používaná ve většině pesticidů, včetně nejvíce prodávaného Roundup, glyfosát způsobuje vrozené vady. A v r. 2007 další nezávislá studie prokázala, že Roundup vyvolává sterilitu u samců laboratorních krys. Mohlo by toto být důvodem pro masivní pokles plodnosti pozorovaný u mužů? Studie z r. 2009 zjistila, že glyfosát způsobuje „totální smrt lidských pupečních, embryonálních a placentálních buněk do 24 hodin“. Jak bylo zmíněno výše, studie na křečcích krmených GM sójou z r. 2010, jak informoval Jeffrey Smith, uvedla následující:

Po krmení křečků po dobu dvou let, tedy tří generací, se u těch, kteří byli krmeni GM stravou, a obzvláště u skupiny krmené maximem GM sóji, projevily devastující účinky. Ve třetí generaci ztratila většina GM sójou krmených křečků schopnost mít děti. Trpěli také menším růstem a vysokou úmrtností u mláďat.”

zdroj: http://www.osud.cz/5-duvodu-proc-nejist-geneticky-upravene-potraviny s množstvom linkov na zdrojové štúdie.
.

“Během pokusu výzkumníci dva roky krmili pokusné křečky sójou, která se běžně používá v zemědělství a obsahuje různé podíly geneticky modifikovaných rostlin. Jelikož 95% všech sójových bobů na světě pochází z implantovaných genů, nebylo pro vědce snadné obstarat čistou sóju pro druhou srovnávací skupinu křečků. Nakonec ji objevili v Srbsku.

Pár mladých hlodavců, kteří byli krmeni geneticky modifikovanými potravinami, vykazoval pomalejší růst a pozdní dospívání. Ve třetí generaci už se křečci nedokázali reprodukovat, a co víc, v tlamičce jim vyrůstaly chlupy. Proč se tak děje, badatelé zatím nedokáží vysvětlit.”

zdroj: http://www.epochtimes.cz/2012090721636/Konzumace-potravin-s-GMO-muze-vest-k-vymreni-rikaji-rusti-vedci.html a podrobný článok o pokuse je tu: http://www.huffingtonpost.com/jeffrey-smith/genetically-modified-soy_b_544575.html
.

Dokonca ani prasatá neprežijú GMO potravu

Chovatelia prasiat majú veľký problém s rozmnožovaním zvierat kvôli kŕmeniu geneticky modifikovanou kukuricou. Napriek 30-ročným skúsenostiam s chovom v Shelby County v Iowe, Jerry Rosman nedokázal prísť na to, prečo sa pôrodnosť jeho prasiat prepadla o 80%. Urobil testy na choroby a uistil sa, že umelé oplodňovanie správne pracuje, ale stále nedokázal nájsť príčinu. Potom zistil, že 4 ďalší neďalekí farmári majú rovnaký problém. Títo farmári chovali odlišné druhy prasiat a používali odlišné metódy oplodňovania. Ale všetci mali jednu vec spoločnú: všetci kŕmili svoje prasatá rovnakým druhom GMO kukurice. Laboratórne testy odhalili, že kukurica obsahovala vysoké množstvá Fusarium plesne. Jeden farmár zmenil kŕmenie jednej skupiny svojich prasiat naspäť na klasickú, geneticky nemodifikovanú kukuricu a od tej doby tieto prasatá nemali problém s rozmnožovaním. A problém sa netýkal len tohto regiónu. Akonáhle sa správa o jeho problémoch s GMO zrnom dostala na verejnosť, Rosman bol doslova zaplavený telefonátmi ďalších zúfalých farmárov.

Norm Smith, ktorý má farmu vo Wintersete v Iowe hovorí, že zažil presne rovnaký problém po niekoľkých týždňoch kŕmenia svojich prasiat novou hybridnou kukuricou, ktorú zasial po prvý raz minulú jar. “Začal som kŕmiť zvieratá Bt kukuricou koncom septembra a v priebehu 30 dní som nemal jediné brezivé zviera,” povedal Smith.

Farmári sú znepokojení, že GMO kukurica je púšťaná na trh bez zodpovedajúceho testovania. EPA, ktorá reguluje Bt kukuricu, nevyžaduje žiadne testy na zistenie ako kukurica ovplyvňuje reprodukčné systémy zvierat, ktoré ju konzumujú.

zdroj: http://www.unknowncountry.com/news/even-pigs-cant-survive-gm-corn
.

Kanadský výzkum dokazuje, že Monsanto chemické sloučeniny dokážou zabít lidské buňky. Tzv. Bt-toxin je tím, co zabíjí. Tyto Bt-toxiny jsou běžné právě v geneticky modifikovaných plodinách – kukuřice, sója, pšenice a další. Tato látka může potenciálně zabíjet buňky ledvin a také tím poškodit vyvíjející se plod embrya.

zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7180-kanadsky-vyzkum-potvrzuje-monsanto-gmo-chemicky-dokaze-zabit-bunky-lidskeho-embrya
.

Doplnené 17.5.20156

Počátkem devadesátých let sužovala Nikaraguu, Mexiko a Filipíny děsivá epidemie, kdy dokonale zdravé mladé ženy přicházely o plod během druhého a třetího trimestru těhotenství. Další pokusy o graviditu měly stejný výsledek, následovaný neplodností. Lékaři byli bezradní. Vědcům trvalo dost dlouho, než nakonec objevili zdroj. Jediným společným jmenovatelem ve všech případech byla účast všech postižených žen na hromadné vakcinaci proti tetanu, akci provedené pod dohledem Světové zdravotnické organizace (WHO) financované Rockefellerovým fondem.

Upřímnost takového záměru samozřejmě lze jen ztěží zpochybnit. Římskokatolická organizace  Comite Pro Vida se sídlem v Mexiku se přesto rozhodla nechat ampule s vakcínou otestovat a pak vyšlo najevo něco hrozného. Roztok obsahoval lidský chorionický gonadotropin (HCG), přirozený hormon potřebný k udržení těhotenství. Ale jak se mohl stát součástí očkovací látky? Další analýza znamenala pro vědce šok. Ukázalo se, že kombinace agens tetanu s HCG stimuluje tvorbu protilátky, která později dělá ženy neschopnými odnosit dítě. Jinými slovy, tato vakcína představovala skrytou formu interrupce.

Když bylo spiknutí miliardáře Davida Rockefellera a WHO odhaleno, pokračovalo se v započaté činnosti pomocí GM. Už dva roky poté se takřka stejná situace, jako předtím v Nikaragui a na Filipínách, vyvinula v Zimbabwe a Guineji. Tentokrát trpěly ženy, které měly rády konzervovanou kukuřici. Naproti všem očekáváním neodhalily testy obsahu konzerv žádné život ohrožující komponenty, a také množství konzervačních prostředků vyhovovalo normě.

[…] Jeden z mechanizmů hrůzného záměru Gatese a Rockefellera, aktuálně podporovaného vládou USA odhalil prezident biotechnické společnosti Epicyte Mítch Hein. Řekl, že ženám s ojedinělou kondicí imunitní neplodnosti byly odebrány jisté protilátky. Tyto geny byly následně izolovány a metodou genetického inženýrství vloženy do genomu běžných kukuřičných semen dodávaných do zemí třetího světa. To znamená, že Afričané zaseli na svých polích vražednou geneticky upravenou kukuřici – s vloženou skrytou antikoncepcí. Hein pak objasnil, co se stane lidem, kteří takovou kukuřici jedí: zmíněné protilátky zpravidla přilnou k povrchu spermatu, přilepí se na ně a udělají je tak těžkým, že se nemůže pohybovat.

[…] Fond Billa a Melindy Gatesových mezitím připravuje novou GM bombu, transgenickou “zlatou rýži”, o níž už se ví, že způsobuje cysty ve vejcovodech. A opět je to skryto za zástěrku dobročinného úmyslu: tato rýže údajně doplňuje vitamin A a železo v těle.

zdroj: http://www.rukojmi.cz/clanky/800-bill-gates-priznal-vakciny-maji-snizit-populaci

Súvisiace články:

https://diskuter.wordpress.com/2014/12/19/epidemia-neplodnosti-co-nam-media-nepovedia/
https://diskuter.wordpress.com/2015/03/12/epidemia-neplodnosti-ii-dalsie-faktory/
https://diskuter.wordpress.com/2015/11/22/epidemia-neplodnosti-iii-dalsie-dokazy-o-zamernom-umysle/
https://diskuter.wordpress.com/2015/12/06/epidemia-neplodnosti-iv-gmo-potraviny/
https://diskuter.wordpress.com/2016/01/29/epidemia-neplodnosti-v-trendy-do-buducnosti/
https://diskuter.wordpress.com/2016/02/26/epidemia-neplodnosti-vi-genocidne-plany-svetovej-elity-proti-ludstvu/

This entry was posted in Ekologické témy, Epidémia neplodnosti. Bookmark the permalink.