La Manif Pour Tous – ohliadnutie za francúzskym bojom za tradičnú rodinu

Za posledné 3 roky sa mi nahromadilo pomerne obstojné množstvo článkov ohľadom udalostí spojených s uzákoňovaním francúzskych homosexuálnych manželstiev a adopcií. Myslím, že práve teraz je vhodný čas pripomenúť si situáciu vo Francúzsku a porovnať s aktuálnym dianím u nás…

Udalosti vo Francúzsku boli u nás po celú dobu zahalené informačným embargom zo strany “mienkotvorných” médií a ani dnes sa v súvislosti s predreferendovou kampaňou príliš nezdôrazňujú.

október 2012

Francúzi demonštrujú proti chystaným homosexuálnym manželstvám. Prvá veľká demonštrácia, protestovalo sa v 75 francúzskuch mestach.
http://www.lifenews.sk/content/franc%C3%BAzi-demon%C5%A1truj%C3%BA-proti-homosexu%C3%A1lnym-man%C5%BEelstv%C3%A1m

november 2012

Francúzsko pod dojmom demonštrácií odkladá uzákoňovanie hsx manželstiev, podpora verejnosti hsx manželstvám poklesla z 2/3 na 52%, podpora adopcií ešte nižšie
http://www.lifenews.sk/content/franc%C3%BAzsko-odklad%C3%A1-uz%C3%A1konenie-homosexu%C3%A1lnych-%E2%80%9Eman%C5%BEelstiev%E2%80%9C

Francúzski homosexuáli sú pobúrení zradou prezidenta
http://www.sme.sk/c/6611757/francuzski-homosexuali-su-pobureni-zradou-prezidenta.html

Ďalšia veľká demonštrácia. Polícia hovorí o 70tisích protestujúcich, organizátori o 200tisíc
http://www.reuters.com/article/2012/11/17/france-gaymarriage-idUSL5E8MH3X820121117
http://www.sme.sk/c/6607502/desattisice-francuzov-protestovali-proti-homosexualnym-sobasom.html

december 2012

Katolícke organizácie burcujú k masovým protestom proti schvaľovaniu homomanželstiev a adopcií
http://www.postoy.sk/manzelstva_homosexualov_vo_francuzsku

Názory rabína Bernheima na požiadavky homosexuálov. Rozoberá typické argumenty LGBT aktivistov a argumentuje proti nim. Veľkú pozornosť venuje argumentácii proti hsx adopciám.
https://web.archive.org/web/20130109090934/http://www.postoy.sk/node/3876

január 2013

Státisíce demonštrovali proti hsx svatbám. Policajné odhady hovoria o 340 tisíc demnoštrantoch, organizátori o 800 tisícoch, niektoré zdroje dokonca až o viac než milión ľuďoch. Bola to najväčšia demonštrácia od 80tych rokov. Podpora hsx svatieb poklesla po masívnej kampani z 65% z augusta 2012 na 52% v januári 2013.
http://uk.news.yahoo.com/france-braces-massive-anti-gay-marriage-protest-035550078.html
http://www.washingtonpost.com/world/europe/french-rally-against-gay-marriage-brings-hundreds-of-thousands-to-paris/2013/01/13/f73cc8fc-5d65-11e2-8acb-ab5cb77e95c8_story.html
http://www.hlavnespravy.sk/sok-pre-francuzsko-homofobni-homosexuali/63270/
Do protestov sa zapojili všetky vekové kategórie, všetky politické spektrá, všetky náboženské obce (kresťania, moslimovia, židia), dokonca aj časť homosexuálov nesúhlasiacich s LBGT aktivitami.
http://www.postoy.sk/prolife_manifestacia_pariz

Protidemonštrácia na podporu hsx svatieb dosiahla iba niekoľko desaťtisíc účastníkov, v porovnaní so státisícami odporcov zpred dvoch týždňov.
http://www.sme.sk/c/6681730/v-parizi-demonstrovali-tisice-za-homosexualne-manzelstva.html

marec 2013

Obrovská demonštrácia proti pripravovanému zákonu o hsx svatbách a adopciách. Zjavné snahy polície skomplikovať prípravu demonštrácie (rôzne zákazy, na poslednú chvíľu zmenili povolené miesto demonštrácie,…). Taktiež zjavná snaha skresliť skutočný počet demonštrantov – polícia hovorí o 300 tisíc demonštrantoch, organizátori o 1,4 milióne. Podpora hsx svatieb v spoločnosti podľa čerstvého prieskumu klesla na 37%, počet odporcov stúpol na 57%, francúzi žiadajú rozhodnutie o zákone formou referenda, vláda sa o stiahnutí zákona odmieta čo i len baviť. Veľmi zaujímavý článok, mimo iného je v ňom zmienka o tom, že existuje iba 0,6% homosexuálnych párov vo francúzsku a že počet žiadateľov o adopcie je 25 tisíc a adoptovateľných detí je iba 700, t.j. že adopcie pre homopáry sú úplne bezpredmetné.
https://web.archive.org/web/20130503164241/http://www.postoy.sk/node/4133

V súvislosti s marcovou demonštráciou sa spomínajú prípady policajnej brutality proti protestujúcim, vrátane používania slzného plynu. Článok je dosť dobrý.
http://www.lifenews.sk/content/franc%C3%BAzi-pou%C5%BEili-na-odporcov-homosexu%C3%A1lnych-%E2%80%9Eman%C5%BEelstiev%E2%80%9C-slzotvorn%C3%BD-plyn

apríl 2013

Ve Francii 20 tisíc starostů odmítlo oddávat páry téhož pohlaví
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=18164

Francúzsko napriek masívnym protestom schválilo homosexuálne svatby aj adopcie a neponechalo ani výnimku výhrady svedomia. Link nemám.

Po schválení sa opoziční poslanci snažili ďalej zdržovať podaním zákona na ústavný súd, ale s nízkymi vyhliadkami na úspech.

Počas schvaľovania zákonova pred parlamentom protestovalo ca 6000 najradikálnejších odporcov, sprevádzali to rôzne šarvátky s políciou (údajne demonštranti rozbíjali autá a vybavenie ulíc, ale dôveryhodný link na to chýba).

máj 2013

18.mája vstúpil zákon definitívne v platnosť, po tom, čo ho odobril francúzsky ústavný súd. Hollande sa chvastá, že osobne sa zúčastní prvej homosvatby.
http://www.sme.sk/c/6804819/francuzsko-je-strnastym-statom-kde-sa-mozu-sobasit-homosexuali.html

25.mája sa uskutočnila ďalšia mohutná demonštrácia v paríži. Zatiaľ čo organizátori udávali počet okolo milióna účastníkov, francúzska polícia uviadla úplne trapné číslo 150 tisíc a slovenské denníky to zredukovali na “tisícky”. Demonštrácia bola zaujímavá v tom, že všetky české aj slovenské média o nej vytrvalo mlčali, resp. udalosť odbyli krátkou aktualitou o pár stovkách zatknutých výtržníkoch.

Väčšina objektívnejších správ teda pochádza z rôznych nezávislých médií:

Francúzsko sa nevzdáva. Viac ako milión ľudí protestovalo proti manželstvám homosexuálov
http://www.hlavnespravy.sk/102984/102984/

Ďalšia veľká francúzska demonštrácia za rodinu, médiá to nezaujíma
http://www.postoy.sk/dalsia_francuzska_demonstracia_za_rodinu

Michal Hušek – Pomerne mrazivá ignorácia
http://husek.blog.sme.sk/c/329565/Pomerne-mraziva-ignoracia.html

Denník SME napr. v dobe demonštácií radšej zverejnil správu, že v Cannes zvíťazil lesbický eroticky ladený film.

Idnes a Právo pre zmenu niekoľko dní po demonštrácii venovali veľké podrobné články o prvej francúzskej gay svatbe.

Z Francúzska prichádzajú čoraz častejšie správy o stupňujúcom sa policajnom násilí proti protestujúcim. Zatiaľ čo pri futbalovom finále proti výtržníkom, ktorí rozbíjali ulicu nezasiahli a nebol ani jeden zadržaný, tak proti pokojným demonštrantom za rodinu používali slzný plyn a zatkli okolo 300 ľudí.

Navyše sa množia správy, že za nosenie trička so symbolom rodiny polícia ľudí zatýka alebo aspoň pokutuje:

http://www.hlavnespravy.sk/muz-skoncil-na-policii-kvoli-stereotypnemu-symbolu-na-obleceni/86944/

http://res.claritatis.cz/zpravy/evropa/francouzska-policie-zkopala-kneze-v-zastupu-protestujicich-proti-homosexualnim-snatkum/6325

“Zdá se, že francouzský parlament udělal z otázky homosexuálního “manželství” a adopcí dětí těmito páry otázku života a smrti. Na umírněné protesty stovek tisíc lidí (mladých, celých rodin, kněží…) nasadila zástupy policistů a těžkooděnců”

“Vláda vydala pokyny policii, aby pokutami postihovala nošení symbolů protestu (rozumějte triček nebo mikin s jednoduchým motivem muže, ženy a dvou dětí držících se za ruce), ale také nošení vlajek manifestace a francouzských vlajek. Běžně zastavují civilisty ve městech, kteří na sobě nebo při sobě či na autech nebo kolech mají některý ze symbolů protestu proti redefinici manželství a adopci dětí stejnopohlavními páry, a pokutují je.”

Polícia dostala príkaz zatýkať ľudí pre symbol rodiny na oblečení. Bude symbol rodiny zakázaný tak ako hákový kríž?
http://www.hlavnespravy.sk/105289/105289/

“Tieto množiace sa prípady perzekúcie oponentov zákona Taubira iba ďalej pomáhajú radikalizovať situáciu. Ľudia už otvorene vyjadrujú pochybnosti o tom, či žijú ešte v demokratickom štáte, často na adresu vlády a LGBT adresujú slová „socialistická totalita“, “diktatúra LGBT“ a netreba snáď ani pripomínať, že o tričká a predmety s logom LMPT je stúpajúci záujem.”

Frustrácia a nervozita rastie na oboch stranách. Francúzska vláda je vystrašená a rozzúrená vytrvalosťou a masovosťou protestov. Preto siaha k čoraz tvrdším protiopatreniam: množstvá policajtov pri demonštráciach, banalizovanie počtu účastníkov, šikanovanie a pokutovanie ľudí s tričkami so symbolom demonštrácie.

Nálada sa stupňuje aj na strane demonštrantov. Tisícky starostov podpísali petíciu o tom, že odmietajú sobášiť hsx páry. Ľudia provokatívne nosia tričká so symbolmi rodiny,vlajočky na autách a to aj napriek riziku zatknutia.

Pritom vo Francúzsku sa hrúti ekonomika, je rekordný počet ľudí bez práce, ale Hollande sa už 6 mesiacov zaoberá týmto jediným bodom svojho volebného programu.

Je Francie na prahu všelidové kontrarevoluce? První mrtvý už je realitou

Je Francie na prahu všelidové kontrarevoluce? První mrtvý už je realitou

Hollande schválil sňatky gayů, aby uspokojil lobby, která ho financovala
http://www.zvedavec.org/komentare/2013/05/5508-hollande-schvalil-snatky-gayu-aby-uspokojil-lobby-ktera-ho-financovala.htm

“Francois Hollande tak obrovský protest veřejnosti neočekával, když podepisoval zákon o sňatcích stejného pohlaví, aby uspokojil malou lobby, která sponzorovala jeho prezidentskou kampaň, řekl Bruno Vercken z La Manif Pour Tous RT.”

Zaujímavý je aj tento článok: 5 dôvodov, prečo Francúzi prehrali
https://web.archive.org/web/20130809032441/http://www.postoy.sk/node/4246
Zaoberá sa dôvodmi neúspechu demonštrácií. Ako hlavný dôvod uvádzajú dlhotrvajúcu ľahostajnosť obyvateľstva k problému, kvôli ktorej im na začiatku boja chýbali argumenty a organizačná štruktúra. Tiež poukazuje na to, aké podrazy robil Hollande, aby odporcom komplikoval situáciu.

A po schválení homosexuálnych adopcií už je hneď na stole ďalší návrh: homoxesuálna výchova na školách:

“Ocko nosí sukňu”: nová učebnica pre základné školy vo Francúzsku
http://www.hlavnespravy.sk/ocko-nosi-suknu-nova-ucebnica-pre-ucitelov-vo-francuzsku/103898/

Taktiež sa množia vyhrážky odporcom a organizátorom demonštrácií:
http://www.hlavnespravy.sk/znasilnime-tvoje-deti-francuzsko-v-podruci-vyhrazok-a-novej-ideologie-na-skolach/106037/

““Znásilníme tvoje deti!”
Napriek uisťovaní prezidenta Hollanda a ministerky spravodlivosti Christiane Taubira o možnosti uplatniť si výhradu vo svedomí, “slobodná voľba” pri sobášení homosexuálnych párov predsa len nie je až tak slobodnou… Totiž, tí, čo odmietajú participovať na sobášení, ocitajú sa v bludnom kruhu – obmedzuje ich povinnosť mať stále na zreteli “rodovú ideológiu”. Kto odmieta, môže skončiť ako Atanse Périfan, zástupca primátora 17. dištriktu Paríža, ktorý sa odvolal na výhradu vo svedomí a odmietol sobášiť takýto pár (pričom ho len posunul tomu, kto by bol ochotný), a dostal výhražný anonymný telefonát: “Ak budeš odmietať sobášiť gejov, znásilníme tvoje deti!”.
Politika, ktorý sa zúčastnil na manifestáciách Manif pour tous proti tomuto zákonu, lobbistická skupina ActUP napísala aj na tzv. Múr homofóbov, ktorý má byť akousi “klietkou hanby” a má haniť tých, ktorí sa postavili proti Taubirovej zákonu.”

http://www.hlavnespravy.sk/prvy-francuzsky-starosta-odmietol-zosobasit-homosexualny-par/108585/

“Jean-Michel Colo, kresťanský starosta Argangues, ktorý stojí v čele obce s 3000 obyvateľmi už 31 rokov, odmietol žiadosť o svadbu homosexuálnej dvojice, ktorá spolu žije už 16 rokov. […] Dotknutá dvojica,ktorá vlastní dom v danej lokalite sa však nemieni vzdať. O prípade informovali média a vyhlásili, že sú odhodlaní hnať prípad až pred súdny tribunál. Na ich stranu sa postavil prezident LGBT, ktorý „veci len tak nenechá“ a takisto poslankyňa za región, v ktorom sa obec nachádza Collete Capdeville, ktorá mailom požiadala prefekta, „aby dohliadol na to, aby bol zákon o manželstve rešpektovaný. […] Veľmki ostré vyjadrenie pridala hovorkyňa vlády Najad Vallaud –Belkacem, ktorá pripomenula starostovi, že právo musí byť rešpektované každým a zároveň zdôraznila, že v prípade pretrvávajúceho odporu budú na neho uplatnené sankcie a môže byť suspendovaný, prípadne prísť o prácu úplne. Ak by zástupcovia LGBT a daná dvojica uspeli so žalobou za „ diskrimináciu a homofóbiu“ starostovi by hrozilo až 5 rokov väzenia a pokuta vo výške 75 000 eur. […] Podľa informácie, kolujúcej po internete a ktorá má pochádzať priamo z radníc, pred definitívnym hlasovaním o zákone dostali starostovia dotazník, či sú ochotní sobášiť páry rovnakého pohlavia, 70% však odpovedalo negatívne. Ktosi to veľmi vtipne skomentoval „ak chce minister vnútra odvolať 70% starostov, tým lepšie aspoň budú predčasné komunálne voľby. Vláda sa sama dostala do kafkovskej situácie.!.. Určite bude zaujímavé sledovať ako tento veľmi medializovaný prípad skončí

Francúzsko má prvého odsúdeného do väzenia za nosenie symbolu rodiny na oblečení. Mladý Francúz bol odsúdený na štyri mesiace nepodmienečne. Od poslednej veľkej demonštrácie proti zákonu o homosexuálnych manželstvách ubehol zhruba mesiac a napätie medzi odporcami zákona a vládou stále stúpa.
http://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-ma-prveho-odsudeneho-do-vazenia-za-nosenie-symbolu-rodiny-na-obleceni/112130/

leto 2013

Francúzsko obvinené za brutalitu pri protestoch:
http://www.lifenews.sk/content/franc%C3%BAzsko-obvinen%C3%A9-za-brutalitu-pri-protestoch-proti-%E2%80%9Ehomosexu%C3%A1lnym-man%C5%BEelstv%C3%A1m%E2%80%9C

Chystaný zákon vo Francúzsku zakazuje vyjadrovať sa “homofóbne”:
http://www.hlavnespravy.sk/chyba-uz-len-gilotina-novy-francuzsky-zakon-zakazuje-vyjadrovat-sa-na-internete-homofobne/116308/

První politický vězeň, uvězněný za odpor vůči homosexuálním sňatkům, zůstává za mřížemi. Ľudia sa ďalej búria.
https://web.archive.org/web/20130713071912/http://radek-velicka.cz/?p=10451

Vo francúzskej polícii rastie nespokojnosť. Nechce byť ideologickou a zatýkať kvôli symbolom na oblečení
http://www.hlavnespravy.sk/vo-francuzskej-policii-rastie-nespokojnost-nechce-byt-ideologickou-a-zatykat-kvoli-symbolom-na-obleceni/119663/

Úspěšný tlak veřejnosti: Student Nicolas Busse je na svobodě
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/duchovni-svet/378-uspesny-tlak-verejnosti-student-nicolas-busse-je-na-svobode.htm

Slunce opět vychází na východě. Francouzi volají o pomoc Rusko
http://radek-velicka.cz/?p=11719

Odpor proti homosňatkům ve Francii neslábne. Národní mobilizace pro udržení tradiční rodiny sílí

Odpor proti homosňatkům ve Francii neslábne. Národní mobilizace pro udržení tradiční rodiny sílí

september 2013

Francie zřejmě umožní homosexuálům darovat krev
http://www.zvedavec.org/vezkratce/7161/

Franúczsko pracuje na pretlačení povinnej homosexuálnej výchovy na školách. Odmietnutie účasti detí nebude možné.
http://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-caka-zahada-vykorenenia-ktora-predznamenava-zanik-civilizacie/140649/

Vláda proti lidem: Přes 22 000 francouzských starostů odmítá zákon o „sňatcích“ homosexuálů!
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/410-vlada-proti-lidem-pres-22-000-francouzskych-starostu-odmita-zakon-o-snatcich-homosexualu.htm

Francúzsko smeruje k trestu odňatia slobody za poskytnutie pro-life informácii
http://www.hlavnespravy.sk/149817/149817/

Francúzsko: Podpora prezidenta Hollanda rekordne poklesla na 23%
http://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-podpora-prezidenta-hollanda-rekordne-poklesla/146607/

http://www.sme.sk/c/6986841/hollande-je-podla-prieskumu-najneoblubenejsim-francuzskym-prezidentom.html

Genderová teoria vo Francúzsku: kniha “Moja mama má fúzy” patrí k povinnému čítaniu
http://www.stopautogenocide.sk/clanky/gender—ideologia-rodu/genderova-teoria-vo-francuzsku–kniha–moja-mama-ma-fuzy–patri-k-povinnemu-citaniu.html

október 2013

Žiadna ústavná sloboda svedomia. Francúzsky súd rozhodol, že starostovia nemôžu odmietnuť sobáše homosexuálov
http://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-sud-rozhodol-ze-starostovia-nemozu-odmietnut-sobase-homosexualov/159003/
“…núti starostov vybrať si medzi možnými sankciami t.j. 3 roky väzenia a 45 000 eur pokuty, alebo pošliapaním svedomia.”

november 2013

Hollanda vypískali a demonštranti napadli jeho sprievod:
http://www.hlavnespravy.sk/francuzsky-akt-narodneho-zjednotenia-prerastol-do-utoku-na-hollanda-a-jeho-sprievod/169788/

Popularita francúzskeho prezidenta a premiéra v novembri klesla na 15 percent
http://www.hlavnespravy.sk/popularita-francuzskeho-prezidenta-a-premiera-v-novembri-klesla-na-15-percent/171154/

Situácia vo Francúzsku je výbušná ako sud s pušným prachom
http://www.hlavnespravy.sk/situacia-vo-francuzsku-je-vybusna-ako-sud-s-pusnym-prachom/171543/

Ministerke Taubiere, autorke homosexuálnych zákonov museli prideliť osobnú ochranku
http://www.hlavnespravy.sk/francuzskej-ministerke-tmavej-pleti-posilnili-osobnu-ochranku/172362/

Výrazný počet Francouzů si přeje nové
parlamentní volby. Ukázal to průzkum
agentury OpinionWay, jehož výsledky
zveřejnil web pravicového deníku Le
Figaro. Volání po rozpuštění parlamentu
přichází v době, kdy se v zemí nakupila
velká nespokojenost s vládou socialis-
tů, kteří se dostali k moci po loňských
parlamentních volbách.

Druhú najväčšiu ekonomiku v eurozóne ničia protesty proti zvyšovaniu daní, rekordnej nezamestnanosti a nepopulárnemu prezidentovi.

http://www.sme.sk/c/7009586/protesty-proti-nepopularnemu-hollandovi-sa-siria-ako-revolucia.html

Hollande pobúril Francúzov svojimi pokryteckými rečami o rodine. Francúzska vláda zatiaľ okresáva všetky finančné výhody rodín s deťmi.
http://www.hlavnespravy.sk/prorodinny-hollande-vzdal-hold-vsetkym-rodinam/180142/

december 2013

Šokujúca francúzska vládna správa navrhuje absurdnú ústretovosť voci imigrantom a utláčanie domácich Francúzov
http://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-sa-pokusa-zlikvidovat-samo-seba/188350/

Francúzska vláda ide zvyšovať dane pre rodiny s ženou v domácnosti
http://www.hlavnespravy.sk/francuzska-vlada-zvysovanim-dani-nici-slobodu-rodin/188850/

Hollande schválil novú dôchodkovú reformu, na dôchodok bude treba pracovať 43 rokov. To drasticky ohrozí všetky ženy v domácnosti starajúce sa o deti!
http://www.hlavnespravy.sk/francuzsky-parlament-schvalil-hollandovu-dochodkovu-reformu/189369/

Výtržnosti FEMEN: Členka hnutia femen sa vymočila pred oltárom v chráme sv. Márie Magdalény v Paríži
http://www.hlavnespravy.sk/clenky-hnutia-femen-vo-francuzsku-zneuctili-chram-sv-marie-magdaleny/191248/

“V piatok okolo desiatej hodiny, kedy bol kostol ako obyčajne plný turistov a chrámový zbor práve nacvičoval program, vtrhla pred oltár aktivistka hnutia. Na obnaženom hrudníku mala červenou farbou napísané: “343 salopes”, ako odkaz na manifest 343 žien, ktoré v roku 1971 žiadali zlegalizovanie dobrovoľného potratu na žiadosť ženy. Výraz “salope” znamená vo francúzštine “pobehlica, prostitútka”. Na chrbte mala nápis “Vianoce boli potratené”. Aktivistka pred oltárom pohodila kusy teľacej pečene ako symbol potrateného plodu a vymočila sa na schodoch pred oltárom”

“vo februári 2013 po akcii hnutia v katedrále Notre Dame, kedy aktivistky poškodili zvony chrámu. Členky hnutia týmto spôsobom “oslavovali“ abdikáciu pápeža Benedikta XVI.”

Výtržnosti FEMEN v Nemecku:
http://www.hlavnespravy.sk/polonaha-aktivistka-hnutia-femen-prekazila-vianocnu-omsu-v-kolinskej-katedrale/192340/

“V prítomnosti niekoľkých tisícov návštevníkov vyliezla aktivistka na oltár na protest proti vatikánskej propagande kriminalizácie potratov. Na obnaženom tele „sextrémistky“ bol nápis I AM GOD!“”

LGBTI aktivisti žiadajú zakázať logo znázorňujúce rodinu
http://www.hlavnespravy.sk/lgbti-aktivisti-ziadaju-zakazat-logo-znazornujuce-rodinu/193373/

LGBT aktivisti vo Francúzsku demonštrujú za zákaz kresťanstva, pretože je údajne “extrémistické”
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11534-aktiviste-ve-francii-demonstruji-za-zakaz-krestanstvi.aspx

január 2014

Francúzski ministri navštívili škôlku, aby oznámili chlapcom, že sa môžu hrať s bábikami
http://www.hlavnespravy.sk/francuzski-ministri-navstivili-skolku-aby-oznamili-chlapcom-ze-sa-mozu-hrat-s-babikami/202951/

Pochod za život v Paríži, 40 tisíc účastníkov, viac než pri pochodoch v minulých rokoch
http://www.hlavnespravy.sk/pochod-za-zivot-v-parizi-ma-podporu-aj-u-papeza/204906/

Škandál – francúzskemu komikovi zakazujú vystupovať:
http://www.hlavnespravy.sk/komikovi-zakazuju-vystupovat-existuje-vo-francuzsku-este-sloboda/206835/

Nový francúzsky zákon prikazuje mužom ísť na materskú dovolenku, inak sa materská dovolenka rodine o 6 mesiacov skráti. Taktiež zrušil všetky obmedzenia robenia potratov.
http://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-upravilo-zakon-o-potrate/206814/

Rodičia sa vzbúrili proti experimentálnej výuke masturbácie detí v školách a neposlali deti do školy.
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/verte-neverte/vyuka-ve-skolach-rodice-drzeli-ditka-doma_296700.html
http://hlavnespravy.sk/vyse-500-000-ludi-pochodovalo-v-parizi-a-lyone-za-tradicne-rodiny/213049

“Rozesílání zpráv dosáhlo kýženého efektu, celkem se projevilo asi ve stovce škol. V pondělí nechala děti doma polovina rodičů a ředitelé pak museli čelit jejich hněvu. Jejich ujišťování, že si vše někdo vymyslel, byla marná. […] Celá věc došla tak daleko, že se k ní musel vyjádřit ministr školství Vincent Peillon. Ten učitelům vzkázal, aby si rodiče pozvali na třídní schůzky a celou věc jim vysvětlili.”

“Minulý týždeň sa vzbúrili rodičia detí, ktoré chodia do škôl, kde sa experimentálne zaviedla „ABCD výučba rovnosti“. Tu je deťom vysvetľované, že aj žena môže byť murárka a princezná zachráni princa. Rodičia odmietli poslať deti do školy, čím rozzúrili ministra školstva, ktorý žiadal ich postih”

február 2014

Vyše 500 000 ľudí pochodovalo za tradičnú rodinu v Paríži a Lyone. Ľudia protestujú proti chystanému zákonu umelého oplodnenia pre homosexuálov, proti absurdným protirodinným daňovým zákonom, proti zavádzaniu genderovej výchovy do škôl,…
http://hlavnespravy.sk/vyse-500-000-ludi-pochodovalo-v-parizi-a-lyone-za-tradicne-rodiny/213049

Prvé veľké víťazstvo hnutia La manif. Francúzska vláda stiahla plánované zákony o umelom oplodnení a začína sa hádať medzi sebou. LGBT aktivisti sú rozčúlení týmto krokom.
http://hlavnespravy.sk/nedelna-demonstracia-v-parizi-bola-zamerana-proti-legalizacii-umeleho-oplodnenia-a-institutu-nahradnej-matky-pre-pary-rovnakeho-pohlavia/214311

Popri tom všetkom strmo rastie popularita euroskeptickej strany Marine le Pen.

Vo Francúzsku ďalej silnejú snahy o zavádzanie genderovej výchovy do škôl
http://hlavnespravy.sk/gender-teoria-sa-posunula-od-otazky-ci-muz-moze-milovat-ineho-muza-az-k-myslienke-ze-biologicke-pohlavie-neexistuje/215880

Článok o pozadí francúzskej vetvy hnutia Femen
http://hlavnespravy.sk/femen-obvinili-svojho-podporovatela-hollanda-ze-je-pod-papucou-katolickej-lobby-francuzi-ziadaju-vratit-ukrajine-co-je-ukrajinske/217528

Francúzska vláda predkladá nové návrhy, no ľudia sa nevzdávajú. Okrem boja proti homosexuálnym manželstvám už musia bojovať aj proti zavádzaniu gender agendy v školách a škôlkach. Po ďalšej veľkej demonštrácii francúzska vláda prvý raz cúvla a odložila pripravovaný zákon o rodine.
http://www.postoy.sk/content/francuzi-sa-nevzdavaju

Francúzi sa búria proti pozitívnej diskriminácii imigrantov. Francúzska vláda by chcela na školách zaviesť arabčinu a čínštinu a zvýhodňovať imigrantov v štátnej správe.
http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/9173-francouzi-nabrouseni-proti-pozitivni-diskriminaci-imigrantu.aspx

Femen trénujú ako v armáde, na protesty vyberajú len pekné ženy. O diktátorských pomeroch v francúzskej pobočke Femen.
http://www.sme.sk/c/7105623/femen-trenuju-ako-v-armade-na-protesty-vyberaju-len-pekne-zeny.html

“Všetci nahí!” Do škôl putuje ďalšia kontroverzná knižka, tentoraz propaguje medzi deťmi nudizmus.
http://hlavnespravy.sk/vsetci-nahi-do-skol-putuje-dalsi-kontroverzny-vytvor-z-dielne-francuzskej-vlady/223258

Francúzski rodičia odmietajú púšťať deti na hodiny genderovej “ABCD rovnosti”. Francúzska vláda sa im vyhráža tvrdými trestami.
http://www.stopautogenocide.sk/clanky/sexualna-vychova/francouzsti-rodice-nepousteji-sve-deti-na—-hodiny-smilstva—.html

“Rodiče 48 000 dětí ze 100 francouzských škol vyjádřili svůj protest proti takové formě výchovy, když obdrželi SMS-výzvu k bojkotování „hodin smilstva“, a nepustili své děti do školy”. […] Média uvedla, že antigenderní hnutí ve Francii se pro vládu země nečekaně velmi rozmohlo. Vláda již připravuje opatření k potlačení protestů, včetně opatření k potrestání protestujících rodičů. Někteří aktivisté rodičovského hnutí ve Francii se vážně obávají, že jednou z hlavních opatření vlády se může stát masová konfiskace dětí „tradičním“ rodinám a jejich násilné předání do více tolerantních netradičních „rodin“

marec 2014

Francúzsko hrubým spôsobom vydieralo mladú študentku žiadajúcu o občiansto. Požadovali po nej, aby donášala na účastníkov demonštrácii La Manif.
http://hlavnespravy.sk/statne-obcianstvo-za-mena-zucastnenych-demonstracii-nove-praktiky-demokratickeho-francuzska/228841

Deťom na školách povinne premietajú genderový film Tomboy, v ktorom sa dievčatko chce stať chlapcom. Deti film musia v škole venovať 3 hodiny rozboru filmu a napokon z neho dokonca píšu písomku. Deťom, ktoré rodičia nepustili na film do kina, bol film na ďalší deň premietnutý v škole v zborovni (!)
http://www.hlavnespravy.sk/film-tomboy-vitajte-vo-svete-v-ktorom-budu-zit-zajtra-nase-deti/230592

Šéfka Femen roztrhala bibliu počas turné v Texase
http://hlavnespravy.sk/hnutie-femen-trha-bibliu-v-texase/232055

Ve francouzských obecních volbách bodovala krajní pravice
http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/9252-ve-francouzskych-obecnich-volbach-bodovala-krajni-pravice.aspx

Hollandova politika prináša ovocie. Jeho strana utrpela drvivú porážku v komunálnych voľbách
http://hlavnespravy.sk/prve-kolo-komunalnych-volieb-vo-francuzsku-vyhrali-konzervativci/238373

máj 2014

Francúzsko, Femen a hon na kresťanov. O početných slovných aj fyzických útokoch hnutia Femen proti francúzskym náboženským symbolom
http://hlavnespravy.sk/hollandia-a-polovacka-na-krestanov/257637

Francúzska akadémia v Nantes vyzvala mužských študentov, aby prišli do školy v sukni a s make-upom
http://hlavnespravy.sk/v-spravodlivejsom-svete-maju-zeny-brady-a-muzi-nosia-sukne/265013
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4060-francouzska-kampan-kluci-v-suknich-vyvolala-poboureni-konzervativcu

Útoky proti homosexuálům ve Francii vzrostly o 78 % !
http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/9334-ve-francii-vzrostly-o-78-.aspx
“Názory se shodují, že příčinou razantního nárůstu odporu ve Francii bylo vnucení homosexuální legislativy (tzv. manželství pro všechny) občanům prezidentem Hollandem a násilné potlačení jejich protestů policií. Její despotické prosazení nyní kontraverzně vystavilo samotné homosexuály ještě daleko většímu odporu ba agresi než před jejím zavedením”

Vo Francúzsku učebnice zobrazujú všetkých mužov a chlapcov v sukniach
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/4048-article.aspx
“Nové slabikáře pro prvňáčky se nazývají „Táta nosí sukni“. V učebnicích matematiky jsou zobrazeni muži v sukních, a dokonce i ve cvičebnicích francouzského jazyka jsou také všichni chlapci namalováni v sukních”

jún 2014

11 ročných školákov vo Francúzsku donútili imitovať na radnici homosexuálny sobáš
http://hlavnespravy.sk/na-co-je-dobra-takato-propaganda-11-rocni-ziaci-mali-simulovat-hs-sobas-v-ramci-poznavania-komunalnych-sluzieb/281322

júl 2014

Francúzske ministerstvo školstva sa rozhodlo v tichosti zrušiť genderovú výkuku. LGBT aktivisti zúria.
http://www.hlavnespravy.sk/francuzske-ministerstvo-skolstva-sa-rozhodlo-v-tichosti-zrusit-genderovu-vyuku/289829

“Ministerstvo školstva pod vedením Benoita Hamona sa rozhodlo v tichosti zrušiť genderovú výuku, ktorá sa experimentálne vyučovala zhruba na 600 školách pod názvom „ABCD rovnosti“.
Program výuky sa stretol s veľkým odporom rodičov a vzbudil kontroverzné reakcie v spoločnosti. Zrušenie tohto programu však teraz vyvolalo hnev LGBT komunity.

Hnutie LGBT ostro vyčíta vláde, že nedodržala svoj sľub a nezlegalizovala týmto menšinám umelú reprodukciu a inštitút náhradného materstva (vynosenie dieťaťa náhradnou matkou do pôrodu a následný presun dieťaťa do výchovy LGBTI skupín ).

účastníci pochodu požadovali legalizovanie prostitúcie, umelého oplodnenia pre lesbické páry (PMA) a inštitút náhradnej matky (GPA)”

Francúzsky súd nariadil organizácii Femen vypratať ich sídlo neďaleko Paríža
http://www.hlavnespravy.sk/francuzsky-sud-nariadil-organizacii-femen-vypratat-ich-sidlo-nedaleko-pariza/292153
“Súd vo francúzskom Asnieres-sur-Seine v pondelok rozhodol, že hnutie Femen musí okamžite opustiť svoje sídlo, ktoré si zriadilo ilegálne v administratívnych priestoroch, ktoré zabralo v budove, ktorá patrí k miestnej čističke odpadových vôd”

september 2014

Francúzska justícia sa zľakla Femen a lobby, ktorá za nimi stojí
http://www.hlavnespravy.sk/362137/362137
Za poškodenie zvonov v katedrále Notre Dame boli súdom v plnem miere oslobodené. Naoapak, ochranka bola odsúdená za násilie k pokutám 300-1000 eur.

Hollande prekonal svoj rekord v nepopularite u voličov
http://www.hlavnespravy.sk/hollande-prekonal-svoj-rekord-v-nepopularite-u-volicov/367179
“Podľa prieskumov je s ním spokojných len 13 percent účastníkov prieskumu ”

október 2014

Vo Francúzsku bola ďalšia veľká demonštrácia La Manif
http://www.hlavnespravy.sk/vo-francuzsku-vysli-do-ulic-davy-na-vyzvu-hnutia-la-manif-pour-tous/383211
“…ako obyčajne, čísla udávané organizátormi a políciou sa diametrálne rozchádzali. Organizátori ohlásili 500 000 účastníkov v Paríži a 30 000 v Bordeaux. Podľa polície účastníkov bolo 70 000.”
“Hlavnou témou však bol opäť odpor voči zavedeniu PMA (umelého oplodnenia) aj pre lesbické páry a hlavne inštitútu náhradného rodičovstva GPA.”
“Protestnú akciu na rovnaký deň zvolali aj odporcovia hnutia La manif. Na námestí republiky sa podľa médií zišlo niekoľko stoviek ľudí. … vyjadrovali v zmysle, že podporujú absolútnu slobodu a každý nech má možnosť robiť si čo chce.”

Komentár k dvojakým štandardom pri súdení aktivistiek Femen za výčiny v kresťanskej katedrále a činu proti moslimskej mešite (3 podnapilí muži sa pokúsili hodiť do mešity prasaciu hlavu)
http://www.hlavnespravy.sk/dvojite-standardy-mozu-vo-francuzsku-vyvolat-nabozenske-nepokoje/397585

november 2014

Hollandova popularita klesla na historické dno
http://www.sme.sk/c/7479775/hollandova-popularita-klesla-na-historicke-dno.html
“Popularita francúzskeho prezidenta Françoisa Hollanda v polovici jeho päťročného funkčného obdobia poklesla na 12 percent, čo je v danom prípade najnižšia úroveň zaznamenaná v modernej ére.”

This entry was posted in LGBT-Lobby, Referendum 7.2.2015. Bookmark the permalink.